Od redakcji 11/2021

EL 11 2021  okladkaSzanowni Państwo,

Eliminując koszty związane z budową dachu, kominów spalinowych i wentylacyjnych, pomieszczenia kotłowni czy magazynu opału, można projektować i wznosić domy jednorodzinne, które – przy zachowaniu racjonalnych kosztów inwestycyjnych (często porównywalnych do rozwiązań tradycyjnych) – charakteryzują się niewielkimi kosztami związanymi z ogrzewaniem, przygotowaniem ciepłej wody, chłodzeniem czy zużyciem energii elektrycznej.

Więcej…

ALEO SOLAR prezentuje nowy moduł o dużej wydajności

Wysokowydajny moduł fotowoltaiczny ALEO SOLARALEO SOLAR prezentuje nowy moduł o dużej wydajności, który charakteryzuje się uzyskiem energii wyższym o około 10% niż konwencjonalne moduły fotowoltaiczne. Od momentu przejęcia produkcji przez tajwańską firmę solarną Sunrise Global Energy wiosną tego roku, zakład ALEO w Prenzlau wznowił produkcję pod niemiecko-tajwańskim kierownictwem i wprowadził do oferty monokrystaliczny 300-watowy moduł o dużej wydajności.

„Dodatkowo zoptymalizowaliśmy naszą technologię modułów i ogniw oraz połączyliśmy nasze najlepsze komponenty, dzięki czemu nowy moduł fotowoltaiczny ma większą wydajność. Udało nam się na przykład poprzez zastosowanie łącznika ogniw uzyskać takie odbicie światła, że większa część światła dociera do ogniwa. Eksperymentuje z tym obecnie wielu producentów – ale nam udało się rozwiązać problem techniczny i zwiększyć moc modułu" – wyjaśnia Günter Schulze, prezes spółki ALEO SOLAR GmbH.

Moduł o mocy 300 W osiąga stopień sprawności powyżej 18,3% w wyniku połączenia wybranych podzespołów i ogniw solarnych najnowszej technologii. Oprócz łączników ogniw, szkło frontowe pokryte powłoką antyrefleksyjną oraz wysoce przezroczysta folia EVA powodują, że do ogniw dociera więcej światła. Moduł wyróżnia się ponadto szczególnie dobrymi parametrami w warunkach słabego światła – przy świetle rozproszonym oraz w godzinach porannych i wieczornych wytwarza tylko około 2% prądu mniej niż przy pełnym nasłonecznieniu. W Niemczech około 60% promieniowania rocznego przypada na zakres słabego światła.

„Wszystkie szczególne cechy modułu łącznie przyczyniają się do tego, że w porównaniu z modułami standardowymi o mocy 250 W uzyskuje się około 20% mocy więcej na tej samej powierzchni. Dla instalatora oznacza to, że zamiast np. 12 modułów instaluje tylko 10, aby uzyskać tę samą moc na dachu – a to oszczędność czasu i pieniędzy" – informuje Thomas Platzeck, kierownik działu rozwojowego w firmie ALEO SOLAR.

(ALEO SOLAR)

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem