Od redakcji 5/2024

Szanowni Państwo,

el 5 2024 okladki intW dzisiejszym dynamicznym świecie istnieje coraz większe zapotrzebowanie na inteligentne budynki, w których mieszkamy i pracujemy. W budynkach biurowych i przemysłowych to już standard. Takie budynki muszą mieć system zarządzania mediami, żeby były efektywne energetycznie, i aby można było monitorować, analizować oraz optymalizować zużycie energii elektrycznej, gazu i wody. Systemy automatyki domowej są coraz tańsze, łatwiejsze w konfiguracji i przyjaźniejsze użytkownikowi, dlatego nie są już rozwiązaniami elitarnymi. Elementy „inteligentnego” sterowania urządzeniami pojawiają się w zwykłych mieszkaniach, w których domownicy cenią sobie komfort, wygodę i wysoką jakość elementów wykończeniowych.

Więcej…

Branża

Fotowoltaika w Polsce − dokąd zmierzamy?

2013-12-59-1Rząd pracuje nad ustawą o OZE, lata płyną, ale prąd ze źródeł fotowoltaicznych – tylko symbolicznie. Państwa członkowskie miały obowiązek zaimplementowania Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/28/WE z dnia 23 kwietnia 2009 r. do własnego porządku prawnego najpóźniej do grudnia 2010 r. W Polsce (do końca listopada 2013 r.) nadal to nie nastąpiło.

 

Czego można się dowiedzieć z rządowych i ministerialnych gabinetów?

Małym krokiem do implementacji było przyjęcie latem br. tzw. „małego trójpaku energetycznego”, sprzyjającego m.in. mikroinstalacjom prosumenckim. Natomiast w połowie września br. Ministerstwo Gospodarki zaskoczyło wszystkich koncepcją aukcyjnego systemu wsparcia, budzącego powszechną krytykę ze strony środowisk związanych z OZE.

Więcej...

Co z tą fotowoltaiką? Rozmowa z Robertem Słotwińskim, szefem sprzedaży działu techniki solarnej w firmie Schueco International Polska

– W Niemczech firma Schueco jest doskonale znana z systemów fotowoltaicznych. W Polsce z ich ofertą jest od niedawna.

– Dział solarny Schueco funkcjonuje w Polsce od 7 lat. Fotowoltaikę dołączyliśmy do oferty bodajże półtora roku temu. Przyznam, że w pewnym momencie trochę się uparłem, że warto ją w Polsce pokazywać i na skutek tego wyrośliśmy na pierwszego profesjonalnego dostawcę systemów fotowoltaicznych.

 

2013-09-90-1

Siedziba Schueco w Siestrzeni k. Warszawy

 

Więcej...

Odnawialne źródła energii przyciągają inwestorów

Stopy zwrotu z inwestycji w odnawialne źródła energii sięgają 15% w skali roku – twierdzi Łukasz Dziekoński z zarządu Marguerite Fund. OZE przyciągają coraz więcej inwestorów z sektora finansowego. W branżę zielonej energii wchodzą nowi gracze, w tym fundusze infrastrukturalne i emerytalne. Barierą w rozwoju tych inwestycji jest wciąż jednak brak uregulowań prawnych sytuacji OZE.
„Odnawialne źródła energii nadal są ciekawą inwestycją"– mówi Agencji Informacyjnej Newseria Łukasz Dziekoński, członek zarządu Marguerite Fund z ramienia PKO Banku Polskiego. – „Musimy jednak pamiętać, że na rynku jest dość duże zamieszanie związane z brakiem ustawy o OZE, przedłużającej obowiązywanie prawa, które aktualnie reguluje rynek. Mimo to OZE, a szczególnie farmy wiatrowe czy nowe technologie, jak fotowoltaika, będą wartościowymi celami inwestycyjnymi".

Więcej...

Polskie Stowarzyszenie Energetyki Fotowoltaicznej zawiązane

Polskie Stowarzyszenie Energetyki Fotowoltaicznej jest organizacją pozarządową, której misją jest działanie na rzecz rozwoju rynku odnawialnych źródeł energii (OZE) w Polsce. Stowarzyszenie zostało zawiązane, by propagować wiedzę i działać na rzecz promowania energetyki fotowoltaicznej. 23 kwietnia 2013 r. w Warszawie, w sali Banku Ochrony Środowiska, odbyło się walne zebranie założycielskie organizacji, podczas którego uchwalono statut i przedstawiono główne cele PSEF.

Więcej...

C &C Partners stawia na rozwój odnawialnych źródeł energii

20130408cnc1 160C&C Partners, jeden z największych w Polsce dostawców kompleksowych rozwiązań w dziedzinie telekomunikacji, teleinformatyki i bezpieczeństwa, wprowadza na rynek polski kompletną ofertę osprzętu do budowy systemów fotowoltaicznych do produkcji energii w elektrowniach słonecznych, zarówno przemysłowych, jak i przydomowych.

„Wierzemy, że również i w Polsce już niedługo zwiększy się wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych, w tym zwłaszcza energii solarnej jako jednego z najtańszych źródeł, dlatego zdecydowaliśmy się wprowadzić na rynek specjalistyczne kable, złącza i inwertery niezbędne do budowy wszystkich instalacji fotowoltaicznych" – mówi Łukasz Jankowski, Dyrektor Marketingu C&C Partners.

Więcej...

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem