Od redakcji 6/2021

okladka EL 6 2021 intSzanowni Państwo

Miniony rok był najlepszym dla fotowoltaiki w Polsce. Rozwój rynku fotowoltaicznego w 2020 r. przerósł najśmielsze oczekiwania całej branży. Tempo jego rozwoju było jednym z najszybszych w Europie. Pod względem przyrostu mocy zainstalowanej PV Polska znalazła się w czołówce krajów UE, tuż za Niemcami, Holandią i Hiszpanią. Według danych Polskich Sieci Elektroenergetycznych, moc zainstalowana w PV na koniec 2020 r. wyniosła 3935,74 MW, co oznacza wzrost o 2463 MW r/r. – moc zainstalowana wzrosła ciągu roku o 200%. Dominującym segmentem rynku fotowoltaicznego w Polsce są mikroinstalację.

Więcej…

Tegoroczny sukces RENEXPO® Poland stał się faktem

41Pełnym sukcesem zakończyła się pod koniec września br. w Warszawie piąta edycja jednego z najważniejszych wydarzeń w branży energii odnawialnej i efektywności energetycznej - trzydniowych targów RENEXPO® Poland. Międzynarodowi wystawcy, innowacyjne technologie, profesjonalne konferencje i fora branżowe przyciągnęły tysiące zwiedzających, zainteresowanych wytwarzaniem i użytkowaniem energii pochodzącej z OZE.

Na ekspozycjach targowych podczas RENEXPO® Poland 2015 swoją ofertę zaprezentowało 110 wystawców nie tylko z Polski, ale także m.in. z Niemiec, Czech, Litwy, Austrii, Holandii, Chin oraz Włoch. Jak mówią organizatorzy targów:
− „Jesteśmy dumni, że udało nam się zgromadzić ponad stu wystawców. Cieszy nas duży udział wystawców zagranicznych, co świadczy o tym, że polski rynek jest dla nich interesujący. Równie mocno cieszy nas liczny udział polskich firm, które dysponują ogromną wiedzą i doświadczeniem w branży OZE."

42Na stoiskach dominowały ogniwa fotowoltaiczne, pompy ciepła i energetyka wodna. Swoich przedstawicieli miały również m.in. energetyka wiatrowa oraz geotermalna. Swoją obecność podczas targów zaznaczyła również branża biogazowa. W ciągu trzech dni ekspozycję targową zwiedziło niemal cztery tysiące osób.

Targi RENEXPO® Poland obfitowały w wiele branżowych wydarzeń. Konferencje i fora branżowe cieszyły się dużym powodzeniem wśród samorządowców, inwestorów, instalatorów, architektów, a także rolników i potencjalnych prosumentów.

Po oficjalnym otwarciu targów zgromadzona publiczność została zaproszona na wyjątkowy branżowy Energy Talk. Podczas tego wydarzenia poruszano wiele współczesnych tematów związanych z OZE. Rozważano przyszłość energetyki obywatelskiej i konieczność dbania o jej rozwój, a także poruszono temat zielonej rewolucji na wsi. Dyskusja dotyczyła też m.in. mikro i małych firm oraz ich udziału w rynku odnawialnych źródeł energii w najbliższych latach. Poruszano również kwestie biogazu w Polsce. Poza licznymi stoiskami targowych wystawców i spotkaniami potencjalnych partnerów handlowych, największe zainteresowanie podczas tegorocznej odsłony RENEXPO® Poland wzbudził IV Kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Pomp Ciepła (PORT PC). Jest już tradycją, że każdego roku podczas tego kongresu Organizacja wyróżnia osobę, która przyczynia się do rozpowszechniania wiedzy na temat technologii pomp ciepła. W tym roku za wkład w promocję i popularyzację pomp ciepła w Polsce nagrodę otrzymał red. Tomasz Zubilewicz. Znany i lubiany prezenter telewizyjny od 2011 r. prowadzi ekologiczny magazyn „Dobre klimaty", w którym porusza tematy związane z energooszczędnością i budową domów pasywnych. Program przybliża zalety odnawialnych źródeł energii z uwzględnieniem technologii pomp ciepła. Podczas targów odbyła się także piąta Polska Konferencja Hydroenergetyczna, która już tradycyjnie jest miejscem spotkania branży energetyki wodnej.

(...)

(REECO Poland, Ei)

Pełna wersja artykułu w EI 7/2015 do zakupu na portalu www.e-czasopismo.pl oraz www.magazyn-online.com 

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem