Od redakcji 9/2021

Szanowni Państwo,

9Unia Europejska planuje, aby do 2050 r. cała wspólnota stała się neutralna dla klimatu. Eksperci szacują, że transformacja energetyczna Polski wymaga inwestycji na kwotę ponad 1,5 bln zł. Zmiany związane z Zielonym Ładem dotkną niemal każdą dziedzinę gospodarki i będą wiązać się nie tylko z transformacją energetyczną, lecz także daleko idącą elektryfikacją i cyfryzacją przemysłu. W unijnym planie działania do 2050 r. przewidziano, że wskaźnik elektryfikacji w ramach wspólnoty europejskiej powinien się co najmniej podwoić. Inteligentna elektryfikacja może prowadzić do wielomiliardowych korzyści i wygenerowania nawet 2 mln nowych miejsc pracy w Europie.

Więcej…

Informacje z SHE i ETIM Polska

Poniżej publikujemy informację o bieżących pracach w SHE i ETIM Polska.
Otrzymaliśmy ją pod koniec sierpnia br.

Szanowni Państwo, chcemy po raz kolejny w tym roku poinformować o istotnych dla rynku elektrotechnicznego sprawach.

SHE

  • Nowy członek Związku - przypomnij my, że od 1 lipca 2015 r. dołączyła do nas firma Kaczmarek Electric S.A. z siedzibą w Wolsztynie. Oceniamy, że 15 członków SHE reprezentuje w tej chwili ok. 87% wartości sprzedaży profesjonalnej dystrybucji. Ocena ta jest oparta o dane roku 2014 i jest obarczona z pewnością jakimś błędem, jako że nie mamy wszystkich danych z rynku. Na najbliższym Walnym Zgromadzeniu Związku będą rozpatrywane być może kolejne aplikacje członkowskie.
  • 8. Konwencja Rynku Elektrotechnicznego – przyszłoroczna Konwencja odbędzie się ponownie w Łodzi, w dniach 18-19 maja 2016 r. Prosimy o wpisanie tej daty do kalendarza. Przypominamy, że otwarte jest grono jej sponsorów. Liczymy głównie na sponsorów gotowych wspierać te ważne dla środowiska spotkania bez długich prezentacji.
  • Statystyki - chcieliśmy zaproponować, po raz kolejny, wymianę statystyk między dostawcami i dystrybucją. My takie statystyki mamy, chociaż dalekie od doskonałości, po stronie producentów wydaje się, że nie ma żadnych. Oferujemy pomoc w zorganizowaniu takiego panelu statystycznego przez firmę zewnętrzną, w pełni profesjonalną i godną zaufania. Chętnie podejmiemy dyskusję na ten temat.

Przy okazji przypomnę o oferowanych przez nas statystykach do sprzedaży. Spore grono liderów rynków oświetlenia oraz aparatury korzysta z nich. Do raportów o obrotach miesięcznych dołączyła już firma Kaczmarek Electric. Informacje o zakresie oferowanych danych, kosztach i zasadach współpracy przesyłamy mailowo na życzenie.

ETIM Polska

  • Wspólnota ETIM Polska - od ostatniego komunikatu kolejne firmy dołączyły do naszej polskiej wspólnoty ETIM i w końcu sierpnia liczy ona 72 członków.
  • Wersja 6 bazy ETIM - jesteśmy już gotowi dostarczać Państwu wersję 6 bazy ETIM po polsku. Przypomnę, że nowa wersja jest dla członków Wspólnoty ETIM bezpłatna. Chcemy również włączyć wszystkich chętnych do oceny bazy oraz do rozszerzania zawartości bazy w zakresie synonimów, tak ważnych dla dobrego funkcjonowania baz wyrobów u każdego użytkownika. Problemem jest „tylko" brak ochotników i chęci współpracy.
  • BMEcat – powstała nowa wersja wskazówek dot. tworzenia komunikatów zgodnych ze standardem BMEcat. Przez ostatnie kilkanaście miesięcy Komitet Techniczny ETIM International koncentrował się stworzeniu międzynarodowej wersji tych wskazówek. Założenie było takie, aby maksymalnie dużo elementów było wspólnych, a tylko niewielka część lokalna (krajowa). Z naszej strony w pracach brał udział Pan Grzegorz Nowak, wnosząc znaczący wkład w te prace. Dysponujemy teraz polskim tłumaczeniem tych wskazówek, po ostatecznej weryfikacji będzie ono dostępne na naszej stronie internetowej (www.etim.org.pl), skąd będzie można je pobrać w PDF.
  • ETIM International - najważniejszym wydarzeniem wakacji była aplikacja członkowska z USA. Najważniejsza amerykańska organizacja ustalającą standardy opisu wyrobów i komunikacji elektronicznej w branży elektrotechnicznej złożyła aplikację członkowską.

IDEA (to nazwa tej organizacji, jej strona internetowa to www.idea4industry.com) należy po połowie do federacji dystrybutorów i federacji producentów. Przypomnę, że mówimy o ogromnym rynku i największej (jeszcze) gospodarce świata. Wprowadzenie standardu ETIM w USA będzie miało dla nas ogromne znaczenie i trudno je przecenić.

Wszystkie niezbędne informacje i wyjaśnienia dotyczące działań
SHE i ETIM Polska można uzyskać mailowo, odpowiednio pod adresami Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie - 662157139.

Pozdrawiam/Best regards

Ryszard D'Antoni

Dyrektor Zarządzający SHE ZPDE Managing Director of Polish Federation of Electrical Wholesalers ul. Gospodarcza 16, 40-432 Katowice (PL)

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem