Od redakcji 6/2021

okladka EL 6 2021 intSzanowni Państwo

Miniony rok był najlepszym dla fotowoltaiki w Polsce. Rozwój rynku fotowoltaicznego w 2020 r. przerósł najśmielsze oczekiwania całej branży. Tempo jego rozwoju było jednym z najszybszych w Europie. Pod względem przyrostu mocy zainstalowanej PV Polska znalazła się w czołówce krajów UE, tuż za Niemcami, Holandią i Hiszpanią. Według danych Polskich Sieci Elektroenergetycznych, moc zainstalowana w PV na koniec 2020 r. wyniosła 3935,74 MW, co oznacza wzrost o 2463 MW r/r. – moc zainstalowana wzrosła ciągu roku o 200%. Dominującym segmentem rynku fotowoltaicznego w Polsce są mikroinstalację.

Więcej…

SCHNEIDER ELECTRIC – nagroda za najlepszy produkt targów Energetab 2014

Nagroda dla SELF-HEALING GRIDSystem restytucyjny Self-Healing Grid, zaprezentowany podczas 27. edycji Targów Energetycznych w Bielsku-Białej został uznany za najlepszy produkt i otrzymał Puchar Prezesa Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej. Podczas dwudniowych targów SCHNEIDER ELECTRIC pokazał również rozwiązanie przeznaczone do efektywnego zarządzania energią Smart Panel, a także innowacyjny produkt MiCOM P911 oraz ładowarkę EVlink do ładowania aut elektrycznych.

Na największych dla tej branży targach w Europie Środkowej wystawcy starali się pokazać swoje najnowocześniejsze maszyny, urządzenia, aparaty czy technologie służące zwiększeniu niezawodności przesyłania energii elektrycznej oraz podniesieniu efektywności jej wytwarzania i użytkowania. Wśród wystawców tradycyjnie już znalazł się SCHNEIDER ELECTRIC. Podczas tegorocznych targów dużo miejsca poświęcono systemowi restytucyjnemu Self-Healing Grid, który zapewnia skrócenie czasu przywracania zasilania poniżej 30 sekund. Właśnie to rozwiązanie wzbudziło największą ciekawość odwiedzających, a także przykuło uwagę Jury konkursowego, które – jak co roku – oceniało i przyznawało nagrody najlepszym i najbardziej innowacyjnym produktom na rynku. Produkt Self-Healing Grid otrzymał Puchar Prezesa Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej jako najlepszy produkt targów.

Tegoroczną nowością był również Smart Panel – rozwiązanie, które pomaga efektywniej zarządzać energią poprzez pomiar jej zużycia i łatwą komunikację z systemem energetycznym. Wśród innych propozycji zaprezentowanych podczas targów znalazło się również innowacyjne zabezpieczenie napięciowe i częstotliwościowe MiCOM P911 z serii P10. Drugą z największych atrakcji pokazanych na targach było urządzenie EVlink, czyli ładowarka do aut elektrycznych, którą można było przetestować na najnowszym modelu auta elektrycznego BMW i3. Ładowarka oparta o najnowsze rozwiązania pozwala naładować samochód w ciągu maksymalnie dwóch godzin, co umożliwia pokonanie trasy 150 kilometrów. Ładowarka znalazła już swoje pierwsze zastosowanie w nowej siedzibie firmy SCHNEIDER ELECTRIC w Warszawie, zlokalizowanej od niedawna przy ul. Konstruktorskiej 12. Auta elektryczne jak i ładowarki są elementem budującym inteligentne miasta, których promotorem jest SCHNEIDER ELECTRIC. Jak poinformowali przedstawiciele firmy, urządzenia te są już dostępne na polskim rynku.

– „SCHNEIDER ELECTRIC nie pierwszy raz bierze udział w targach ENERGETAB. Uczestnictwo w tym wydarzeniu to świetna okazja na zaprezentowanie naszych flagowych rozwiązań. Cieszy nas fakt, że w tym roku zdobyliśmy nagrodę za najlepszy produkt. To duże wyróżnienie i potwierdzenie tego, że droga innowacyjności i jakość jaką obraliśmy ma odzwierciedlenie w naszych produktach" – powiedział Jacek Łukaszewski, prezes zarządu SCHNEIDER ELECTRIC Polska.

(Ei)

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem