Od redakcji 5/2024

Szanowni Państwo,

el 5 2024 okladki intW dzisiejszym dynamicznym świecie istnieje coraz większe zapotrzebowanie na inteligentne budynki, w których mieszkamy i pracujemy. W budynkach biurowych i przemysłowych to już standard. Takie budynki muszą mieć system zarządzania mediami, żeby były efektywne energetycznie, i aby można było monitorować, analizować oraz optymalizować zużycie energii elektrycznej, gazu i wody. Systemy automatyki domowej są coraz tańsze, łatwiejsze w konfiguracji i przyjaźniejsze użytkownikowi, dlatego nie są już rozwiązaniami elitarnymi. Elementy „inteligentnego” sterowania urządzeniami pojawiają się w zwykłych mieszkaniach, w których domownicy cenią sobie komfort, wygodę i wysoką jakość elementów wykończeniowych.

Więcej…

Z życia i pogranicza branży

Kurs EMC w Centrum Szkoleniowym Astat

39W dniach 4-7 października 2016 r. w Poznaniu odbył się kolejny Kurs Kompatybilności Elektromagnetycznej. To już czwarta edycja kursu, który wpisał się na stałe w jesienny harmonogram wydarzeń Centrum Szkoleniowego Astat Sp. z o.o.

W roli prelegenta wystąpił Mark Montrose, jeden z najwybitniejszych specjalistów w dziedzinie EMC. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje projektowanie, badania i certyfikację w dziedzinach: informatyki, przemysłu (ITE), rynku produktów medycznych i badań naukowych (ISM).

Więcej...

ELTOR z nowym prezesem zapowiada zmiany

Śmiałe i długoterminowe cele – to najbliższa przyszłość krakowskiej spółki ELTOR, na czele której stanął w sierpniu br. Sławomir Kosiba. Nowo wybrany prezes Zarządu nie tylko zapowiedział wiele zmian w firmie, ale od początku przeszedł do działania. ELTOR – spółka z branży energetycznej – wchodzi w nowe obszary rynkowe.

ELTOR funkcjonuje na rynku od 65 lat i obecnie zatrudnia 104 pracowników – specjalistów od projektowania i budowy przyłączy. Spółka współpracuje z Zakładami Energetycznymi w Południowej Polsce i prywatnymi inwestorami. Jednak mało elastyczna struktura, brak nowych inwestycji i rozwoju oferty powodowały, że sytuacja firmy wymagała stanowczego działania.

Więcej...

Kaczmarek Electric – „Z nami warto”

37Mimo stagnacji na rynku, firma Kaczmarek Electric po raz kolejny odnotowała duży wzrost sprzedaży − w pierwszym półroczu bieżącego roku uzyskała wynik o 22% wyższy, niż w analogicznym okresie 2015 r. Sieć hurtowni Kaczmarek Electric rośnie w szybkim tempie. Firma otworzyła w tym roku 14 nowych punktów sprzedaży. Większość z nich stanowią elektromarkety, w których prowadzona jest zarówno sprzedaż detaliczna, jak i hurtowa.

− „Rośnie konkurencja w branży elektrotechnicznej, klienci są coraz bardziej świadomi, mają coraz wyższe oczekiwania, a my chcemy sprostać tym potrzebom. Wprowadziliśmy własną formułę elektromarketów, podnosząc w ten sposób poziom obsługi i komfort klienta. W tradycyjnej hurtowni zazwyczaj nie widzi się towarów, bo dostęp do magazynu jest ograniczony.

Więcej...

List do redakcji

Szanowni Państwo,
chcielibyśmy przekazać kilka nowych informacji na temat ETIM w Polsce. Standard jest wdrażany w kolejnych firmach, ETIM Polska udostępniła wszystkie najnowsze wersje bazy ETIM w języku polskim w części elektrotechnicznej oraz instrukcję wdrażania BMEcat opracowane na poziomie europejskim. Promujemy także ETIM w branży instalacyjnej i HVAC (ogrzewanie, wentylacja i klimatyzacja). To jest w tej chwili największym wyzwaniem nie tylko w Polsce, ale i całej Europie. Wydaje się, że większość dystrybutorów i spora część producentów działających na naszym rynku jest już przekonana do idei standaryzacji i poprawy jakości informacji o produktach. Czekamy na decyzje co do dalszych kroków praktycznych.

Więcej...

8. Konwencja Rynku Elektrotechnicznego

38225 uczestników Konwencji Rynku Elektrotechnicznego, w tym 148 przedstawicieli producentów i importerów produktów elektrotechnicznych z 79 firm, 65 dystrybutorów z 22 firm, zaproszeni goście a także redaktorzy z 3 czasopism branżowych spotkali się na kolejnej już Konwencji, aby podyskutować o istotnych problemach środowiska producentów i dystrybutorów w Polsce. Spotkanie miało miejsce w dniach 18-19 maja br. w Łodzi.

Program Konwencji był bogaty. Wieczór 18 maja odbył się w gronie partnerów biznesowych i przyjaciół i miał charakter bardziej towarzyski. Dzień następny był wypełniony prezentacjami i dyskusjami na tematy takie jak:

  • Inicjatywa MSSI w Polsce − Magdalena Malewska, Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji;
  • Problemy jakości w pracach PIGE − Janusz Majchrowicz, Polska Izba Gospodarcza Elektrotechniki;
  • Analiza należności rynku elektrotechnicznego 2015/2016 − Michał Modrzejewski, Euler Hermes Collections;
  • Wielcy wodzowie w akcji − Szymon Kudła, Szymon Kudła & Centrum Szkoleniowe JET
  • Statystyki rynku elektrotechnicznego − Marta Kulza, Związek Pracodawców Dystrybucji Elektrotechniki.

Więcej...

ENERGETAB 2016

37ENERGETAB to największe w Polsce targi urządzeń, aparatury i technologii dla przemysłu energetycznego. Jest to zarazem jedno z najważniejszych spotkań czołowych przedstawicieli sektora elektroenergetycznego. Kolejne − 29. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie odbędą się w dniach od 13 do 15 września br.

Teren targów obejmuje ponad 30 tys. m2 powierzchni ekspozycyjnej, zarówno w nowo wybudowanej, nowoczesnej hali wielofunkcyjnej, jak i w pawilonach namiotowych oraz terenach otwartych, na których wystawcy mają możliwość ekspozycji wielkogabarytowych i ciężkich eksponatów.

Więcej...

Schneider Electric stawia na partnerów i innowacje

41Kluczem do budowania przewagi w biznesie jest dziś innowacja i współpraca. Dlatego Schneider Electric od lat stawia na partnerów i po raz kolejny zorganizował coroczne spotkanie, na którym zaprezentował najważniejsze, wprowadzane przez
siebie innowacje. Internet rzeczy, Big Data to tylko niektóre tematy szeroko omawiane podczas tegorocznego Spotkania Partnerów.

W chwili obecnej na rynku globalnym jak i polskim zachodzą zmiany, które są wynikiem postępujących megatrendów. Spowodują one, że w roku 2050 miasta będą zamieszkane przez dodatkowe 2,5 miliarda ludzi. W ciągu najbliższych 5 lat będą oni posiadać dodatkowe 50 bilionów urządzeń podłączonych do sieci. W związku z tym zużycie energii w całej gospodarce w ciągu 25 lat wzrośnie o 80%, a w samym przemyśle o 50% w ciągu najbliższych 35 lat. Dlatego też Schneider Electric chce, aby wszyscy partnerzy mogli sprostać tym wyzwaniom, realizując śmiałe projekty i posiadając dostęp do najlepszych rozwiązań.

Więcej...

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem