Od redakcji 5/2024

Szanowni Państwo,

el 5 2024 okladki intW dzisiejszym dynamicznym świecie istnieje coraz większe zapotrzebowanie na inteligentne budynki, w których mieszkamy i pracujemy. W budynkach biurowych i przemysłowych to już standard. Takie budynki muszą mieć system zarządzania mediami, żeby były efektywne energetycznie, i aby można było monitorować, analizować oraz optymalizować zużycie energii elektrycznej, gazu i wody. Systemy automatyki domowej są coraz tańsze, łatwiejsze w konfiguracji i przyjaźniejsze użytkownikowi, dlatego nie są już rozwiązaniami elitarnymi. Elementy „inteligentnego” sterowania urządzeniami pojawiają się w zwykłych mieszkaniach, w których domownicy cenią sobie komfort, wygodę i wysoką jakość elementów wykończeniowych.

Więcej…

Różne

Urządzenia i narzędzia techniki światłowodowej

15Montaż związany z okablowaniem światłowodowym wymaga użycia specjalistycznych narzędzi. Należą do nich m.in. urządzenia do obróbki przewodów, spawarki oraz aparatura przeznaczona do pomiarów sieci światłowodowej.

Strippery
Strippery to narzędzia przeznaczone do ściągania izolacji z kabli światłowodowych. Przydatne rozwiązanie stanowią uniwersalne narzędzia z trzema otworami, co pozwala na wykonanie większości prac związanych ze ściąganiem izolacji. Stąd też jest możliwe usuwanie: lakieru (250 μ -> 125 μm), bufora (900 μ -> 250 μm), pokrycia PCV 2-3 mm.

Więcej...

Czy produkt wystarczy? Optymalizacja procesów dla doskonałości

23W czasach szerokiej konkurencji wiele firm spostrzega, że sam – nawet rewelacyjny − produkt nie jest wystarczającym czynnikiem sukcesu. Przy podobnej dostępności do informacji, wiedzy i rynku inne czynniki zaczynają odgrywać rolę.

Analizując przypadki sukcesów i porażek warto przyjrzeć się procesom, które często odgrywają kluczową rolę w zdobywaniu klienta. Działania takie podjęliśmy w Phoenix Contact.

Więcej...

Miedź − rozsądny wybór

Miedź czy aluminium? Dyskusja o tym, który z materiałów stosowanych w kablach, transformatorach czy instalacjach elektrycznych daje użytkownikowi więcej korzyści, trwa od dawna. Europejski Instytut Miedzi zebrał kluczowe dane i przedstawił je w postaci infografiki.

Nowoczesne rozwiązania technologiczne wymagają wysokiej efektywności energetycznej, dlatego też ważne jest m.in., by powszechnie stosowane transformatory (w całej Unii Europejskiej jest ich około 4 mln sztuk) były wysokosprawne – ograniczając tym samym straty energii – jak również mniej podatne na uszkodzenia w eksploatacji.

Więcej...

Ekran NoEM a pole elektromagnetyczne

Pole elektromagnetyczne (w skrócie pole EM) to kombinacja pól elektrycznych i magnetycznych, które wchodzą ze sobą w reakcje. Istnieją dwa źródła pola EM – naturalne i sztuczne. 

33

Pole elektromagnetyczne (pole EM)
Naturalnym źródłem pola EM są Kosmos, Słońce, Ziemia, a także wyładowania atmosferyczne. Wraz z rozwojem elektryfikacji pojawiły się również sztuczne źródła pola EM, których zmasowane działanie jest przyczyną powstawania elektrosmogu.

Więcej...

Dynamiczny rozwój, czyli nowoczesne rozwiązania i podejście do klienta

32Jedną z naszych wartości, którą kierujemy się w codziennej pracy, jest klient. To właśnie jego potrzeby i zadowolenie z naszych usług są dla nas motywacją do ciągłego rozwoju. Jako dystrybutor dostarczamy swoim klientom nie tylko szeroki asortyment produktów, ale również narzędzia usprawniające proces zakupów.

Obserwacje rynku oraz potrzeby klientów, z jakimi się spotykamy wskazują, że firmy poszukują szybkiego dostępu do produktów oraz narzędzi, które w znacznym stopniu ułatwiają cały proces zakupów, zaczynając od wyboru produktu poprzez jego zamówienie, a na sprawnej i terminowej dostawie kończąc. Dlatego Alfa Elektro oferuje swoim klientom szereg innowacyjnych rozwiązań, takich jak: platforma eHandel, cross-docking, katalog Smart Direct z funkcją Punch Out.

Więcej...

Sprzedaż produktów elektrotechnicznych przez Internet

30Jako najważniejsze zalety sklepów internetowych z produktami branży elektrotechnicznej należy wymienić możliwość szybkiego dotarcia do poszukiwanej grupy asortymentu i szeroką gamę oferowanych produktów.

Ostatnie lata pociągnęły za sobą gwałtowny wzrost liczby sklepów internetowych. A kupuje się w nich niemal wszystko – bieliznę, artykuły spożywcze a nawet leki. Przez Internet nabyć można projekty domów, szkolenia czy nieruchomości.
Funkcjonują również sklepy internetowe, które oferują artykuły elektryczne.

Sklepy internetowe stanowią najbardziej powszechną formę handlu elektronicznego (e-handel, ang. e-commerce). W handlu tego typu procedury wykorzystują środki i urządzenia (telefon stacjonarny i komórkowy, faks, Internet, telewizja) celem zawarcia transakcji handlowej. Handel elektroniczny może być bezpośredni, gdzie cała transakcja handlowa od momentu złożenia zamówienia do realizacji płatności i dostawy towaru odbywa się wyłącznie przez sieć. Z kolei w handlu pośrednim poszukiwanie towarów, usług, nowych kontrahentów, przesłanie dokumentów i płatności bazuje na sieci, a dostawa zamówionego towaru lub usługi odbywa się bezpośrednio w tradycyjny sposób. W handlu hybrydowym zastosowanie znajdują różne formy przejściowe powodujące niedostatki w praktyce rozwoju sieci lub usług telekomunikacyjnych.

Więcej...

List do redakcji

Szanowni Państwo,

po ponad 3 miesiącach milczenia, spowodowanego kłopotliwymi i czasochłonnymi procedurami antymonopolowymi, możemy poinformować o ostatecznym przejęciu udziałów w Elektroskandia Polska przez grupę Wuerth. W ten sposób W.EG Polska Sp. z o.o. staje się holdingiem mającym dwie firmy operacyjne i strukturę wspólną, koordynującą ich działania.

W roku 2015 Elektroskandia i Fega zrealizowały obrót, który stawia grupę W.EG Polska na 3 miejscu wśród jednolitych firm na naszym rynku.

Więcej...

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem