Świat stoi przed bezprecedensowymi wyzwaniami. W ramach Porozumienia paryskiego dotychczas 196 krajów zobowiązało się do osiągnięcia celu, jakim jest ograniczenie globalnego ocieplenia do wartości znacznie poniżej 2 °C, aby przeciwdziałać zmianom klimatycznym. Jednocześnie prognozy przewidują, że do 2050 r. dzisiejsza światowa produkcja gospodarcza ulegnie podwojeniu. Pogodzenie tak ogromnego wzrostu z pilną potrzebą ochrony środowiska będzie wymagało ogromnego zaangażowania w zmniejszenie globalnego zużycia energii.
Więcej…W sytuacjach zagrożenia życia oznakowanie dróg ewakuacyjnych powinno bezbłędnie prowadzić ludzi do bezpiecznych wyjść z budynku. Ale co w przypadku, gdy droga ucieczki jest zablokowana, a znaki ewakuacji kierują nas właśnie na niebezpieczeństwo? Dr Stefan Rohrmoser, dyrektor generalny ds. Systemów Oświetlenia Awaryjnego w firmie Eaton, przedstawia najnowsze badania, aby pokazać potencjalne wady systemów statycznych i zalety systemów adaptacyjnych.
Firma Eaton opublikowała studium przypadku dotyczące modernizacji systemu bezpieczeństwa przeciwpożarowego w historycznym hotelu Ffolkes w Kings Lynn, Norfolk w Wielkiej Brytanii, w celu osiągnięcia zgodności z najnowszymi brytyjskimi przepisami przeciwpożarowymi.
Właściwy wybór urządzenia różnicowoprądowego zapewnia bezpieczeństwo, prawidłowy czas pracy oraz rentowność maszyny.
Technologia wciąż się rozwija, a producenci maszyn muszą projektować takie produkty, aby produkcja ich klientów mogła odbywać się szybciej, wydajniej i przy niższych kosztach. Cykle życia produktu stają się krótsze, stawiając konstruktorom maszyn wymogi projektowania i tworzenia niezwykle wyrafinowanych maszyn. Eksport sprzętu jest złożoną kwestią, ponieważ normy elektryczne często różnią się w zależności od kraju.
Praca na wysokości w pobliżu linii wysokiego napięcia
Prace na wysokości w obrębie linii i urządzeń elektroenergetycznych należą do szczególnie niebezpiecznych. Porażenie prądem jest w tym przypadku jednym z najczęstszych powodów śmiertelnych wypadków. Jakich zasad należy przestrzegać, aby zapewnić sobie maksimum bezpieczeństwa?
Osoby obsługujące podesty ruchome i ładowarki teleskopowe w pobliżu przewodów i urządzeń elektrycznych są narażone na wiele niebezpieczeństw. Do wypadku może dojść, gdy instalacja maszyn do pracy na wysokości nie jest odpowiednio konserwowana lub gdy pojawią się błędy w operowaniu maszynami prowadzące do zetknięcia się z przewodem pod napięciem, a nawet jego zerwaniem.
Każdego roku w Europie dochodzi do ok. 2 mln pożarów, w wyniku których ginie blisko 4000 osób, 70 000 odnosi obrażenia, a łączna wartość szkód majątkowych wynosi 126 mld euro. Blisko jedna czwarta tych pożarów jest spowodowana wystąpieniem zwarcia łukowego i można by było im zapobiec, instalując odpowiednie urządzenie wykrywające. Niemniej jednak zagrożenia związane z pożarami elektrycznymi są często bagatelizowane i w związku z tym, pożary te nie są odpowiednio ograniczane.
Wymagania energetyczne budynków komercyjnych i przemysłowych rosną zarówno pod względem ich ilości, jak i złożoności. To sprawia, że infrastruktura elektryczna niskiego napięcia podlega coraz szerszej kontroli pod wieloma względami. Od szpitali po hotele rozdzielnice niskiego napięcia odgrywają istotną rolę w dostarczaniu energii użytkownikom, którzy najbardziej tego potrzebują.
Badania przeprowadzone przez firmę Eaton szacują, że koszt przestojów produkcyjnych może wynieść 40 000 EUR w ciągu 24 godzin od wystąpienia zwarcia łukowego.
W takich wypadkach należy również wziąć pod uwagę istnienie zagrożenia życia spowodowane początkową eksplozją, potencjalną utratą dobrego wizerunku firmy oraz koszty wymiany podzespołów i części.