Od redakcji 9/2021

Szanowni Państwo,

9Unia Europejska planuje, aby do 2050 r. cała wspólnota stała się neutralna dla klimatu. Eksperci szacują, że transformacja energetyczna Polski wymaga inwestycji na kwotę ponad 1,5 bln zł. Zmiany związane z Zielonym Ładem dotkną niemal każdą dziedzinę gospodarki i będą wiązać się nie tylko z transformacją energetyczną, lecz także daleko idącą elektryfikacją i cyfryzacją przemysłu. W unijnym planie działania do 2050 r. przewidziano, że wskaźnik elektryfikacji w ramach wspólnoty europejskiej powinien się co najmniej podwoić. Inteligentna elektryfikacja może prowadzić do wielomiliardowych korzyści i wygenerowania nawet 2 mln nowych miejsc pracy w Europie.

Więcej…

Napędy i sterowanie

Nowy moduł przekaźnika przeciążeniowego dla serii PKE zwiększa wygodę użytkowania ochronnych wyłączników silnikowych firmy EATON

20140415eaton160Firma EATON wzbogaca sprawdzoną serię ochronnych wyłączników silnikowych PKE z wyzwalaczem elektronicznym o dodatkową, wygodną funkcję przekaźnika przeciążeniowego, realizowaną przez moduł XZMR. Moduł PKE-XZMR może być montowany jako dodatkowe wyposażenie na wszystkich kombinacjach rozruszników oraz wyłączników silnikowych PKE poprzez podłączenie go do stycznika ochranianego napędu.

W przypadku przeciążenia moduł odbiera odpowiedni sygnał rozłączający dla tego stanu i rozłącza stycznik, natomiast ochronny wyłącznik silnikowy PKE pozostaje włączony. Pozwala to użytkownikowi na jasne odróżnienie pomiędzy dwoma przyczynami wyzwalania – przeciążeniem napędu (rozłączenie stycznika) oraz zwarciem (rozłączenie ochronnego wyłącznika napędu PKE).

Więcej...

Modernizacja hamowni w Volkswagen Motor Polska Sp. z o.o.

2014-01-18-1Silnik to serce każdego pojazdu. Jego niezawodna praca to najważniejszy element warunkujący prawidłowe działanie innych podzespołów, a stabilna praca gwarantuje niezakłócone funkcjonowanie całego pojazdu. Aby to zapewnić konieczne jest wnikliwe testowanie produkowanych jednostek, które odbywa się na hamowni.

 

Istotnym etapem procesu produkcji silnika jest kontrola jakości. W jej ramach, losowo wybrane egzemplarze silników poddaje się różnym testom, aby potwierdzić, że wyprodukowane silniki spełniają rygorystyczne wymogi jakościowe i parametry określone przez konstruktorów. W trakcie jednego z testów wykonuje się pomiary pod obciążeniem. W tym celu silnik montowany jest na specjalnym stanowisku testowym zwanym hamownią, gdzie w trakcie wielogodzinnych testów symuluje się warunki, jakie występują podczas normalnej eksploatacji pojazdu.

Więcej...

Przemienniki częstotliwości Astraada Drive GD100/300

ASTOR wzbogacił swoją ofertę w zakresie napędów elektrycznych o nowe serie przemienników częstotliwości – Astraada Drive GD100 oraz GD300. Astraada Drive GD300 to zaawansowana technicznie seria falowników działających z bezczujnikowym sterowaniem wektorowym, które umożliwiają sterowanie silnikami asynchronicznymi oraz synchronicznymi o mocy w zakresie 1,5-500 kW.

 

45

 

Możliwości komunikacyjne
Rodzina GD300 przeznaczona jest do aplikacji napędowych wymagających otwartości na różne standardy komunikacyjne. Oprócz możliwości komunikacji w protokole Modbus RTU, pozwala na dołączenie dodatkowego portu sieci Profibus DP lub powszechnej już w przemyśle sieci Ethernet.

 

Duża liczba obsługiwanych sygnałów wejściowych oraz wyjściowych zwiększa możliwości sterowania oraz monitorowania pracy układu napędowego z wykorzystaniem samego falownika.

Interesującą z punktu widzenia użytkowego funkcją jest możliwość wyświetlania zużytej podczas pracy falownika całkowitej energii. Ogranicza to koszty związane z instalacją zewnętrznych urządzeń pomiarowych i zapewnia szybki dostęp do danych.

Z kolei rodzina ekonomicznych przemienników częstotliwości Astraada Drive GD100 stanowi rozszerzenie oferty w zakresie falowników niewielkiej mocy (0,75-15 kW) z bezczujnikowym sterowaniem wektorowym. Została ona opracowana na bazie platformy sprzętowej wykorzystanej w serii GD300 z myślą o mniej wymagających zastosowaniach i stanowi interesujące rozwiązanie niedrogiego falownika o sporych możliwościach.

Więcej...

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem