Od redakcji 12/2021

EL 12 2021  okladkaintSzanowni Państwo,

Energia pochodząca ze słońca wciąż stanowi niewykorzystaną szansę. Dzięki niej do 2050 r. 167 mln gospodarstw domowych i 23 mln przedsiębiorstw na całym świecie będzie mogło korzystać z własnych źródeł czystej energii – wynika ze wspólnego raportu BloombergNEF (BNEF) i Schneider Electric. Do tego czasu globalny potencjał może przekroczyć 2000 GW energii słonecznej i 1000 GWh magazynowania energii. Wdrożenia te przyczynią się do znacznych postępów w dekarbonizacji, jednak to polityka dotycząca instalowania paneli słonecznych i kształt taryf będą mieć kluczowe znaczenie dla sukcesu tego przedsięwzięcia.

Więcej…

Kompensacja mocy biernej w rozdzielnicach nn SIVACON S8

10Firma TAURUS-TECHNIC, znana na rynku polskim m.in. z produkcji wysokiej jakości kompletnych systemów kompensacji mocy biernej nn/SN, współpracuje od wielu lat z firmą SIEMENS jako jej licencjonowany partner, integrator jej rozdzielnic SIVACON 8PT i S8. Firma TAURUS-TECHNIC w produkowanych przez siebie na podstawie projektów i rozwiązań SIEMENSA rozdzielnicach SIVACON implementuje również swoje własne rozwiązania z zakresu kompensacji mocy biernej niskiego napięcia, co sprawia, że oferta firmy jest kompletna i spełnia wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Zgodnie z koncepcją SIEMENSA licencjonowany SIVACON Technology Partner, jakim jest firma TAURUS-TECHNIC, dysponuje wyspecjalizowaną kadrą inżynierską i techniczną z wiedzą i doświadczeniem oraz odpowiednimi narzędziami. Czynniki te pozwalają szybko i pewnie zaproponować i zrealizować optymalne rozwiązania dla najbardziej zaawansowanych, nawet bardzo skomplikowanych systemów rozdzielczych.

System SIVACON w połączeniu z kompensacją mocy firmy TAURUS-TECHNIC (rys. 1) to rozdzielnice spełniające wymagania najnowszych norm (PN-EN 61439-1/2 i IEC 61641). Dzięki weryfikacji konstrukcji w oparciu o testy (w przeszłości nazywano to pełnymi badaniami typu TTA) każda rozdzielnica jest niezawodna oraz w pełni bezpieczna dla obsługi i zainstalowanych urządzeń. Zastosowane rozwiązania są również przygotowane na sprostanie problemom, jakie mogą wystąpić w sytuacjach awaryjnych. Każde pole składa się ze standaryzowanych modułów, wykonanych ściśle wg dokumentacji fabrycznej SIEMENS i TAURUS-TECHNIC. Taka filozofia unifikacji wyrobów zapewnia użytkownikowi maksimum trwałości i bezpieczeństwa obsługi, co potwierdzone jest stosownymi badaniami, na potrzeby których system SIVACON i baterie firmy TAURUS-TECHNIC dysponują odpowiednimi atestami i certyfikatami. Ponadto modułowe rozwiązania pozwalają użytkownikowi w późniejszym etapie eksploatacji na łatwą mody fikację związaną z rozbudową lub przebudową rozdzielnic oraz baterii bez ponoszenia dużych kosztów.

TAURUS-TECHNIC, z racji swojego bogatego, ponad 20-letniego doświadczenia oraz dużej wiedzy technicznej w zakresie budowy kompletnych systemów rozdzielczych wraz z odpowiednio dobraną i wykonaną kompensacją mocy biernej we wszystkich gałęziach gospodarki (począwszy od przemysłu, poprzez budynki użyteczności publicznej), oferuje swoim Klientom wsparcie techniczne w postaci pomiarów, analizy oraz doboru optymalnego rozwiązania do indywidualnych potrzeb Klienta. Wysoki poziom świadczenia usług oraz jakości wykonania może potwierdzić bogata lista referencyjna z dotychczas zrealizowanych projektów.

W produkowanych przez firmę TAURUS-TECHNIC rozdzielnicach znaleźć można całe spektrum baterii kondensatorów, począwszy od prostych rozwiązań kompensacyjnych z wykorzystaniem samych kondensatorów (typ BKT-88N), poprzez baterie z dławikami tłumiącymi (typ BKD-95) w zależności od charakteru sieci. Dla bardzo wymagających układów kompensacyjnych, tam gdzie potrzebna jest wyjątkowo szybka reakcja na zmiany charakteru obciążenia, firma TAURUS-TECHNIC oferuje rozwiązania baterii kondensatorów z łącznikami tyrystorowymi (typ TBKT-99T bez dławików i TBKD-99T z dławikami).

Klientom, w przypadku których nie można jednoznacznie stwierdzić konieczności stosowania dławików, bądź też takim, którzy planują późniejszą rozbudowę zakładu o odbiory o nieliniowym charakterze obciążenia będące źródłem wyższych harmonicznych, firma TAURUSTECHNIC oferuje baterie przygotowane pod późniejszy montaż dławików.

(...)

TAURUS-TECHNIC
SIEMENS

Pełna wersja artykułu w EI 8/2015 do zakupu na portalu www.e-czasopismo.pl oraz www.magazyn-online.com

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem