Od redakcji 9/2021

Szanowni Państwo,

9Unia Europejska planuje, aby do 2050 r. cała wspólnota stała się neutralna dla klimatu. Eksperci szacują, że transformacja energetyczna Polski wymaga inwestycji na kwotę ponad 1,5 bln zł. Zmiany związane z Zielonym Ładem dotkną niemal każdą dziedzinę gospodarki i będą wiązać się nie tylko z transformacją energetyczną, lecz także daleko idącą elektryfikacją i cyfryzacją przemysłu. W unijnym planie działania do 2050 r. przewidziano, że wskaźnik elektryfikacji w ramach wspólnoty europejskiej powinien się co najmniej podwoić. Inteligentna elektryfikacja może prowadzić do wielomiliardowych korzyści i wygenerowania nawet 2 mln nowych miejsc pracy w Europie.

Więcej…

Prezes TIM SA Ikoną Biznesu

Krzysztof Folta - Prezes TIM SAKrzysztof Folta wraz z Leszkiem Czarneckim, Grzegorzem Dzikiem (Impel), Stanisławem Hanem (Hasco-Lek) oraz kilkudziesięcioma innymi osobami znalazł się w ekskluzywnym gronie Ikon Biznesu – wrocławskich przedsiębiorców, którzy swoje pierwsze kroki w biznesie stawiali już w okresie transformacji gospodarczej i do dziś pozostają aktywni na rynku.

Ikony Biznesu to społeczny program Wrocławskiej Izby Gospodarczej. Jego celem było uhonorowanie osób, które rozwinęły swoje firmy, przetrwały zderzenie z otwartym, wolnym rynkiem Europy i kapitałem zachodnich koncernów. Dzięki ich pracy firmy, które prowadzą, stały się powszechnie znane i cenione.

Ponad 20 lat na rynku
Aby znaleźć się w gronie Ikon Biznesu, przedsiębiorca musiał spełniać kilka warunków, jak np. minimum 20-letnia udokumentowana aktywność gospodarcza w sektorze prywatnym, pozycja branżowego lidera na lokalnym rynku oraz aktywność społeczna.

O przyznaniu tytułu decydowała powołana w tym celu kapituła. Tworzyli ją prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, europoseł i były prezydent Wrocławia Bogdan Zdrojewski, prof. Bogusław Fiedor – prorektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu ds. współpracy z zagranicą, prezes Wrocławskiej Izby Gospodarczej Waldemar Siemiński oraz redaktorzy naczelni wrocławskich mediów.

Do plebiscytu napłynęło 246 kandydatur, spośród których wybrano kilkudziesięciu biznesmenów. Krzysztof Folta, który TIM założył wraz z kolegami z Politechniki Wrocławskiej już w 1987 roku, wręcz wzorcowo spełnił kryteria plebiscytu.

Upiększyli Wrocław
„Tym przedsiębiorcom, którym udało się przetrwać i działają do dziś, należy się największy szacunek" – powiedział „Gazecie Wyborczej Wrocław" Waldemar Siemiński, prezes Wrocławskiej Izby Gospodarczej. – „Ci ludzie to prawdziwe ikony biznesu. Przedsiębiorcy, którzy ponad 25 lat temu zaryzykowali niekiedy wszystko, co wtedy mieli, i w rezultacie odnieśli sukces. Bez nich Wrocław nie byłby tak piękny, jaki jest teraz".

Ogłoszenie wyników plebiscytu odbyło się podczas uroczystej gali we Wrocławskim Centrum Kongresowym. Każdy przedsiębiorca, który został wyróżniony tytułem Ikony Biznesu, otrzymał „Księgę Ikon", w której zaprezentowano sylwetki wszystkich laureatów. Wydawnictwo powstało w limitowanym nakładzie 100 egzemplarzy. Jeden z nich trafił do Muzeum Miejskiego we Wrocławiu, gdzie wrocławskie Ikony Biznesu będzie mógł poznać każdy zwiedzający.

Tytuł Ikony Biznesu to już drugie w ostatnich miesiącach wyróżnienie dla prezesa Krzysztofa Folty – w czerwcu zajął 2. miejsce w kategorii „Osobowość w biznesie" w dolnośląskiej edycji plebiscytu „PROUD OF YOU – DUMNI Z WAS 2015".

(TIM SA)

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem