Od redakcji 9/2021

Szanowni Państwo,

9Unia Europejska planuje, aby do 2050 r. cała wspólnota stała się neutralna dla klimatu. Eksperci szacują, że transformacja energetyczna Polski wymaga inwestycji na kwotę ponad 1,5 bln zł. Zmiany związane z Zielonym Ładem dotkną niemal każdą dziedzinę gospodarki i będą wiązać się nie tylko z transformacją energetyczną, lecz także daleko idącą elektryfikacją i cyfryzacją przemysłu. W unijnym planie działania do 2050 r. przewidziano, że wskaźnik elektryfikacji w ramach wspólnoty europejskiej powinien się co najmniej podwoić. Inteligentna elektryfikacja może prowadzić do wielomiliardowych korzyści i wygenerowania nawet 2 mln nowych miejsc pracy w Europie.

Więcej…

Firma SIEMENS powróci na rynek fotowoltaiczny

Po 2 latach nieobecności na rynku fotowoltaicznym firma SIEMENS wraz z producentem falowników SMA poinformowały o rozpoczęciu współpracy w obszarze dużych farm fotowoltaicznych. W zależności od projektu obie firmy mają współpracować jako niezależni partnerzy lub w ramach konsorcjum i zajmą się planowaniem, realizacją i utrzymaniem dużych farm fotowoltaicznych.

„Obie firmy mogą zwiększyć swoje udziały w rynku przez wspólne wykorzystanie naszych globalnych sieci sprzedaży i serwisowania. Skoordynowane zarządzanie projektami i wspólne rozwijanie technologii zapewnią naszym klientom możliwość budowy dużych projektów fotowoltaicznych o maksymalnej sprawności i wysokich stopach zwrotu" – komentuje podpisanie porozumienia z SMA Ralf Christian z SIEMENSA.

Efektem tej współpracy jest opracowanie stacji SMA Medium Voltage Power Station 2200SC-2500SC, zawierającej centralny inwerter SMA o mocy 2,5 MW, która jest przeznaczona do pracy na dużych farmach fotowoltaicznych i którą zaprezentowano podczas odbywających się właśnie w Monachium targów Intersolar Europe 2015.

Warto podkreślić, że przed rezygnacją z tego rynku w ostatnim kwartale 2013 roku SIEMENS zanotował w tej branży straty na poziomie 150 mln euro.

Źródło:cire.pl

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem