Od redakcji 12/2021

EL 12 2021  okladkaintSzanowni Państwo,

Energia pochodząca ze słońca wciąż stanowi niewykorzystaną szansę. Dzięki niej do 2050 r. 167 mln gospodarstw domowych i 23 mln przedsiębiorstw na całym świecie będzie mogło korzystać z własnych źródeł czystej energii – wynika ze wspólnego raportu BloombergNEF (BNEF) i Schneider Electric. Do tego czasu globalny potencjał może przekroczyć 2000 GW energii słonecznej i 1000 GWh magazynowania energii. Wdrożenia te przyczynią się do znacznych postępów w dekarbonizacji, jednak to polityka dotycząca instalowania paneli słonecznych i kształt taryf będą mieć kluczowe znaczenie dla sukcesu tego przedsięwzięcia.

Więcej…

Azjatycki prekursor rozwiązań IT planuje wejść do Polski

BILLION ELECTRIC, największy dostawca usługi stałego łącza internetowego w bezprzewodowej technologii szerokopasmowej, inteligentnych sieci, rozwiązań energetycznych, oświetleniowych oraz w chmurze w regionie Azji i Pacyfiku rozważa wejście na polski rynek. Po ewentualnym debiucie przedsiębiorstwo ma zamiar oferować sterowniki LED zapewniające wydajne oświetlenie, jak również System Kontroli Oświetlenia Ulicznego (ang. Streetlight Control Management System). Polska jest jednym z pierwszych państw w Europie, w których BILLION ELECTRIC planuje rozpoczęcie działalności.

BILLION ELECTRIC to założone w 1973 roku na Tajwanie przedsiębiorstwo z doświadczeniem w produkcji źródeł zasilania, sterowników LED i rozwiązań Smart Lighting dla dostawców oświetlenia oraz firm świadczących usługi energetyczne. Marka BILLION ELECTRIC powstała w 2004 roku, a od 2009 roku spółka rozszerzyła swoją działalność o badania, rozwój oraz produkcję rozwiązań Smart Grid i Smart Energy. BILLION ELECTRIC zamknął rok finansowy 2014 z przychodem na poziomie 38 milionów dolarów, zatrudniając ponad 900 specjalistów.

W Polsce przedsiębiorstwo planuje wprowadzić bogaty wybór kompaktowych i wszechstronnych sterowników LED do zastosowań w pomieszczeniach i na zewnątrz, a także szeroki zakres rozwiązań oświetleniowych oraz nowo opracowany System Kontroli Oświetlenia Ulicznego (ang. Streetlight Control Management System). Obecnie spółka jest na etapie poszukiwania lokalnych dostawców i producentów oświetlenia, dystrybutorów komponentów do oświetlenia, sprzedawców, integratorów systemu, a także profesjonalistów działających w branży oświetleniowej. BILLION ELECTRIC zaprezentuje swoje rozwiązania po raz pierwszy w Polsce podczas XXIII Międzynarodowych Targów Sprzętu Oświetleniowego – ŚWIATŁO 2015, organizowanych w dniach 25-27 marca w Warszawskim Centrum Wystawienniczym Expo XXI.

– „Większość naszych klientów to podmioty prowadzące działalność w Azji, wliczając w to Tajwan, Chiny oraz Tajlandię, jak również USA, gdzie działamy poprzez pioniera rozwiązań oświetleniowych firmę CREE Inc. To wszystko potwierdza stabilny i dynamiczny rozwój BILLION ELECTRIC" – mówi Harry Tsai, senior sales director of power and energy management division. – „Powodem wyboru Europy jest duży potencjał rozwoju oświetlenia LED w tym regionie. Podjęliśmy już stosowne kroki w kierunku wzmocnienia naszej obecności w tej części świata, eksportując znaczące ilości sterowników LED do Rosji, jak również wdrażając je razem z Systemem Kontroli i Zarządzania Oświetleniem (ang. Lighting Control and Management System) w Turcji. Obecnie rozważamy możliwość współpracy z rozmaitymi podmiotami z całej Europy, szczególnie z Polski, Francji, Niemiec, Austrii, Czech oraz Węgier" – uzupełnia Harry Tsai.

(BILLION ELECTRIC)

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem