Od redakcji 11/2021

EL 11 2021  okladkaSzanowni Państwo,

Eliminując koszty związane z budową dachu, kominów spalinowych i wentylacyjnych, pomieszczenia kotłowni czy magazynu opału, można projektować i wznosić domy jednorodzinne, które – przy zachowaniu racjonalnych kosztów inwestycyjnych (często porównywalnych do rozwiązań tradycyjnych) – charakteryzują się niewielkimi kosztami związanymi z ogrzewaniem, przygotowaniem ciepłej wody, chłodzeniem czy zużyciem energii elektrycznej.

Więcej…

Renexpo 2014 - foto- i wideorelacja

Renexpo 2014 konferencjaOd 23 do 25 września w warszawskim centrum EXPO XXI odbywały się Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO Poland. Czwarta edycja tego wydarzenia zgromadziła około setkę wystawców, nie tylko z Polski, ale także z Niemiec, Czech, Słowacji, Litwy, Ukrainy, Austrii, Holandii, Turcji oraz Chin.

RENEXPO® Poland to jedno z największych i najważniejszych wydarzeń w obszarze energetyki odnawialnej i efektywności energetycznej w polskim kalendarzu imprez targowych. Tegoroczna odsłona tego wydarzenia koncentruje się na głównych źródłach energii odnawialnej w kraju: fotowoltaice, biopaliwach, biogazie, energii wodnej, wiatrowej, a także pompach ciepła i budownictwie energooszczędnym.

Ale wystawa to nie jedyne, co organizatorzy przygotowali dla zainteresowanych energią przyszłości. Bogaty program konferencji i forów biznesowych jak co roku przyciąga wielu odwiedzających. Wśród nich znalazły się m.in. III Kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC), IV Konferencji Energetyki Wodnej w Polsce czy IV edycja Dnia Samorządowca.

Zwieńczeniem pierwszego dnia była uroczystość wręczenia Pucharu RENERGY AWARD, który już po raz drugi został przyznany w dwóch kategoriach. Tym samym tytułem Wybitnej Osobowości w branży energii odnawialnej uhonorowano w tym roku Marka Miarę, a nagrodę zwycięzcy wręczył ubiegłoroczny laureat Paweł Lachmann, prezes zarządu PORT PC. Różnorodność zaprezentowanych podczas RENEXPO Poland 2014 rozwiązań sprawiła, że w kategorii Innowacyjna Technologia główna nagroda powędrowała do dwóch firm. Statuetkę firmie SELFA GE S.A., reprezentującej branżę fotowoltaiczną, wręczyła Hanna Gehrke-Gut z REECO Poland Sp. z o.o. Druga – równorzędna – nagroda w tej samej kategorii przypadła w udziale firmie GALMET, działającej w branży grzewczej, a wręczył ją Grzegorz Burek, redaktor naczelny miesięcznika GlobEnergia.

 

Statystyki RENEXPO Poland 2014:

  • 101 wystawców w tym firmy zagraniczne, pochodzące z 14 krajów
  • 3830 odwiedzających
  • około 884 uczestników konferencji
  • 100 uczestników rozdania Pucharów RENEXPO® Poland
  • około 100 rozmów w ramach spotkań kooperacyjnych

 

Na podstawie materiałów Reeco Poland

 

Zapraszamy do obejrzenia foto- i wideorelacji z 4. Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej Renexpo 2014, które rozpoczęły się 23 września w Warszawie.

 

 

Wideorelacja:

 

 

 

src=

by

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem