Od redakcji 5/2022

EL5 2022 okl intSzanowni Państwo,

W raporcie „Transformacja energetyczna w Polsce” autorzy z Forum Energii przedstawili najciekawsze dane o energetyce do 2021 r. Jak można było się domyśleć, w Polsce znów największą rolę w energetyce odegrał węgiel, którego udział w produkcji energii elektrycznej ponownie przekroczył 70%. Z kolei rekordowe ceny gazu sprawiły, że w całej Europie odwrócił się trend wytwarzania energii z tego paliwa. Pomimo coraz mocniej rosnących kosztów emisji CO2 po raz pierwszy od lat polski rynek energii elektrycznej był jednym z tańszych w UE.

Więcej…

APEL SEP

Apel SEPEnergetycy lwowscy z Zakładu Energetycznego we Lwowie PrSA „Lvivobłenenergo” zwrócili się do SEP z prośbą i apelem o podjęcie wspólnych działań w zakresie koordynacji dostaw materiałów i urządzeń potrzebnych do naprawy zerwanych sieci i wymiany uszkodzonych urządzeń.

W związku z powyższym SEP zwraca się z gorącym apelem o rozważenie możliwości nieodpłatnego przekazania np. linek energetycznych nieizolowanych i izolowanych, kabli, izolatorów, rozłączników itp. Mogą to być materiały nowe, ale nie wykorzystane w polskiej energetyce, jak i materiały używane, ale w dobrym stanie technicznym, nadające się do dalszego montażu i użytkowania. Stowarzyszenie Elektryków Polskich deklaruje we współpracy z ukraińskimi energetykami koordynację dostaw przekazanych materiałów do najbardziej potrzebujących miejsc.

Źródło: SEP

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem