Od redakcji 7-8/2022

okladka Eeltroin 7 2022 iintSzanowni Państwo,

Zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii jest wysokie nie tylko ze względu na postawione przez Komisję Europejską cele klimatyczne, lecz także – a może przede wszystkim – ze względu na potrzebę przynajmniej częściowego uniezależnienia się energetycznie naszego kraju. Potrzebę tę drastycznie uwypukliła wojna w Ukrainie i europejskie sankcje nałożone na rosyjskiego agresora. Zgodnie z wiążącym dla Polski unijnym celem redukcji emisji o 55% w 2030 r. nasz kraj będzie zobligowany pozyskiwać ponad 18 GW mocy z elektrowni wiatrowych na lądzie.

Więcej…

Rajd Grodna na 30-lecie działalności

Grodno-lub toSpółka Grodno, obecnie drugi co do wielkości dystrybutor elektrotechniki w naszym kraju, wyczynowo świętuje swój jubileusz. Jeden z pracowników spółki okrąża Polskę rowerem, planując odwiedzić 30 hurtowni działających w ramach Grupy.

 

Inicjatorem jubileuszowego rajdu jest Krzysztof Banek, logistyk z katowickiego oddziału Grodna, jednocześnie pasjonat wypraw, zdobywca m. in. Piku Lenina (7134 m n.p.m). Przy wsparciu zarządu, postanowił uczcić 30-lecie firmy i w ciągu 30 dni przejechać ponad 3000 km dookoła Polski, odwiedzając 30 miejscowości. Na kolejnych etapach trasy dołączać będą do niego pracownicy poszczególnych oddziałów Grupy. Wyprawa pod nazwą Grodno Ultra Rajd ruszyła 4. maja z Katowic i jest na bieżąco relacjonowana w mediach społecznościowych.

W ciągu ostatnich trzech dekad Grodno z małego warszawskiego punktu sprzedaży stało się czołowym uczestnikiem polskiego rynku elektrotechnicznego. W skład Grupy, zrzeszającej również sieci hurtowni Bargo oraz Magma, wchodzi dziś 88 oddziałów zlokalizowanych w całym kraju. Od początków działalności firma nieprzerwanie zwiększa sprzedaż i konsekwentnie umacnia pozycję na rynku.

Według najnowszych danych rynkowych, w pierwszym kwartale 2020 r. zostaliśmy drugą największą hurtownią elektrotechniczną w Polsce. To bardzo duże osiągnięcie, na które złożyła się przede wszystkim codzienna praca i wkład wszystkich naszych pracowników, których jest obecnie ponad sześciuset. Co dla nas szczególnie ważne, po tych wszystkich latach wciąż pozostajemy firmą rodzinną i takimi też wartościami chcemy się kierować – podsumowuje prezes firmy Andrzej Jurczak.

Grupa GRODNO jest dostawcą kompleksowych rozwiązań budynkowych, a także czołowym dystrybutorem artykułów elektrotechnicznych i oświetleniowych działającym na polskim rynku.

Grupa świadczy usługi w zakresie audytów oraz projektów oświetleniowych i elektrycznych, wykonywania oraz modernizacji instalacji elektrycznych i energetycznych, programowania automatyki budynkowej, jest też dostawcą złożonych rozwiązań dla przemysłu. Aktywnie rozwija segment zielonej energii pod kątem instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła i stacji ładowania pojazdów. Głównym profilem działalności Grupy jest zapewnienie inwestorowi kompleksowych rozwiązań prądowych do każdego typu obiektu budowlanego.

Grodno należy do grupy dystrybutorów elektrotechnicznych FEGIME Polska.

Źródło: GRODNO

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem