Od redakcji 12/2021

EL 12 2021  okladkaintSzanowni Państwo,

Energia pochodząca ze słońca wciąż stanowi niewykorzystaną szansę. Dzięki niej do 2050 r. 167 mln gospodarstw domowych i 23 mln przedsiębiorstw na całym świecie będzie mogło korzystać z własnych źródeł czystej energii – wynika ze wspólnego raportu BloombergNEF (BNEF) i Schneider Electric. Do tego czasu globalny potencjał może przekroczyć 2000 GW energii słonecznej i 1000 GWh magazynowania energii. Wdrożenia te przyczynią się do znacznych postępów w dekarbonizacji, jednak to polityka dotycząca instalowania paneli słonecznych i kształt taryf będą mieć kluczowe znaczenie dla sukcesu tego przedsięwzięcia.

Więcej…

Produkty, procesy, usługi: Rittal prezentuje inteligentne rozwiązania dla przemysłu w sieci

20160330Rittal540Oszczędność czasu oraz redukcja kosztów i jednoczesne zwiększanie własnej konkurencyjności – Rittal na targach w Hanowerze 2016 pokazuje jak to osiągnąć za pomocą odpowiednich produktów, rozwiązań produkcyjnych i usług.

Zgodnie z hasłem „Nasze kompetencje. Twoje korzyści.", odwiedzający halę 11, stoisko E06, zapoznają się z inteligentnymi produktami dla przemysłu w sieci, rozwiązaniami przyspieszającymi procesy łańcucha tworzenia wartości, a także z usługami o znacznej wartości dodanej. Oferta obejmuje inteligentne klimatyzatory, dane produktów do profesjonalnej inżynierii przy budowie aparatury sterowniczej i rozdzielczej, programy narzędziowe oraz konfiguratory online upraszczające procesy techniczne i handlowe, efektywne rozwiązania automatyzacji, a także bezpieczne rozwiązania IT „on demand".

20160330Rittal1540Wszyscy mówią o Przemyśle 4.0, ale jak to wygląda w praktyce? Na jednych z najważniejszych targów przemysłowych na świecie, które odbędą się pod koniec kwietnia w Hanowerze, będzie można zapoznać się z postępami, jakie w minionych miesiącach poczyniło usieciowienie produkcji. Rozwój dotyczy głównie kwestii związanych z trzema trendami, takimi jak: inteligentne produkty, które komunikują się między sobą podczas produkcji przemysłowej, a także odpowiednie dane; poza tym połączone w sieć procesy łańcucha tworzenia wartości i nowe usługi, umożliwiające osiągnięcie maksymalnych korzyści dla klientów.

Rittal na swoim stoisku dyskutuje o tych trzech trendach. Nasze kompetencje w zakresie usieciowienia przemysłu udowadniamy w szczególny sposób. Podczas intensywnych rozmów z klientami przedstawiamy im wymierne korzyści", mówi Dirk Miller, szef marketingu w Rittal.

Inteligentne rozwiązania dla szybkiego tworzenia wartości
Klienci z branży budowy aparatury sterowniczej i rozdzielczej potrzebują dzisiaj wsparcia w postaci uproszczonego doboru produktów oraz rozwiązań dla całkowicie usieciowionych łańcuchów wartości, które przyspieszą ich procesy techniczne i handlowe. Rittal prezentuje, jak można uprościć cały proces planowania i zakupu szafy sterowniczej, od wyboru produktu, aż po wysyłkę. Goście targów będą mogli zapoznać się zarówno z nowym konfiguratorem systemowym dla obudów małogabarytowych, jak też z funkcjami nowego sklepu internetowego Rittal.

Kompleksowe, inteligentne rozwiązania pomagają szybko i dokładnie spełniać wymagania klientów. Decydujące znaczenie ma możliwie płynny przepływ danych przez cały łańcuch wartości – od inżynierii po produkcję. Rittal demonstruje to na targach hanowerskich w oparciu o realistycznie odzwierciedloną produkcję aparatury sterowniczej i rozdzielczej. W centrum tego łańcucha, jako element łączący, znajduje się wirtualny prototyp szafy sterowniczej.

Inteligentne produkty dla przemysłu w sieci
Usieciowienie produkcji nie jest celem samym w sobie: poza planowaniem zasobów, konfigurowaniem i logistyką, ważnym elementem jest zwiększenie bezpieczeństwa i dostępności systemów. Klimatyzatory Rittal Blue e+ są na przykład wyposażone w całkowicie nowe interfejsy komunikacyjne. Po włączeniu do sieci umożliwiają niezwłoczne przesyłanie informacji serwisowych. Serwis otrzymuje konkretną informację w przypadku usterki, a w idealnej sytuacji może nawet zareagować na podstawie danych z Blue e+, zanim dojdzie do awarii. Rittal prezentuje na targach hanowerskich również szerokie kompetencje w zakresie efektywnych energetycznie systemów klimatyzacji.

Kolejny cel polega na przyspieszeniu procesów konstruowania i inżynierii. Rittal udostępnia więc wysokiej jakości dane CAE i CAD dla wszystkich swoich produktów – od systemów szaf sterowniczych, po dystrybucję zasilania i klimatyzację.

Inteligentne usługi pozwalające osiągnąć jeszcze większe korzyści dla klientów
Internet rzeczy generuje duże ilości bardzo wrażliwych danych (Big Data), które spływają do procesów tworzenia wartości i w związku z tym muszą być chronione. W tym celu Rittal oferuje rozwiązania IT z efektywnymi koncepcjami bezpieczeństwa dla wszystkich obszarów zastosowań – od szaf, przez Micro Data Center, aż po kontenery. Megaprojekty, jak Lefdal Mine Datacenter, oraz gotowe do użycia, chmurowe centra danych w kontenerze z serwerami i oprogramowaniem pokazują, że szybkie realizowanie wysokowydajnych i bezpiecznych rozwiązań IT jeszcze nigdy nie było tak łatwe.

W celu zademonstrowania poszczególnych rozwiązań i korzyści, gościom stoiska Rittal na targach hanowerskich będzie codziennie oferowany ciekawy program prezen-tacji.

Rittal jest obecny na hanowerskich targach także na trzech innych stoiskach: na stoisku „Smart Engineering and Production 4.0" wspólnie z Eplan i Phoenix Contact (hala 8, stoisko D28), a także w ramach inicjatywy Tec2You (hala P11, stoisko D03). Goście, którzy chcieliby zgłębić tematykę oprogramowania i mechatro-niki, mogą uzyskać informacje od siostrzanych firm − Eplan i Cideon − w hali 6, stoisko K16.

 

RITTAL

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem