Od redakcji 8/2019

EL8 2019 okaldka internetSzanowni Państwo,

Odbiorniki nieliniowe są źródłem harmonicznych prądów i napięcia. Harmoniczne są jednym z najstarszych zaburzeń systemów energoelektronicznych. Powodują spadek napięcia na transformatorze i indukują odkształcone napięcie, które zasila odbiorniki w układzie elektrycznym. Najefektywniejszą metodą radzenia sobie z tym zjawiskiem jest filtracja aktywna. Filtry aktywne mogą kompensować harmoniczne prądu, napięcia i moc bierną, dokonywać symetryzacji obciążenia oraz eliminować zjawisko migotania światła. Odsyłam do artykułu o prądach wyższych harmonicznych i metodach walki z nimi.

Więcej…

Light.Move.Festival. Łódź 2014

Wśród popularnych wydarzeń kulturalnych organizowanych w wielu miastach na świecie jedną z atrakcji przyciągających mieszkańców i turystów są festiwale światła – imprezy kulturalne, w których główną rolę gra światło i wszystko, co z nim związane. Również w Polsce światło stało się punktem centralnym Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła Light.Move.Festival. Łódź 2014, którego IV edycja odbędzie się w Łodzi w dniach 10-12 października br.

Light.Move.Festival. Łódź 2014

Podobnie jak w poprzednich edycjach festiwalu odbywającego się od 2011 roku, ideą tego wydarzenia jest pokazanie mieszkańcom, turystom i władzom odpowiedzialnym za wizerunek miast, jak w szybki, łatwy i efektywny sposób można przy pomocy światła podkreślić walory tkanki miejskiej, odmienić wygląd ulic i przestrzeni urbanistycznych, wykreować ich nowy wizerunek, a w konsekwencji wzmocnić poczucie tożsamości mieszkańców z ich miastem. Co roku łódzki Light.Move.Festival, organizowany przez fundację Lux Pro Monumentis, którego partnerami są Miasto Łódź, PHILIPS i Angora, odwiedza kilkaset tysięcy osób, dzięki czemu w październikowy weekend Łódź staje się najbardziej tętniącym życiem polskim miastem.

W drugi październikowy weekend br., u progu szarej jesieni, jedna z najpiękniejszych ulic w Polsce – łódzka Piotrkowska, dzięki iluminacjom kamienic będzie zaskakiwać niecodziennym, nocnym wyglądem. Strategicznym partnerem festiwalu jest firma PHILIPS, która towarzyszy łódzkiemu wydarzeniu od samego początku. Iluminacje wykonane przez PHILIPS w najnowocześniejszej, energooszczędnej technologii LED zobaczymy na fasadach czterdziestu pięciu kamienic. Kolorowe światło ożywi elewacje kamienic w dwóch strefach na ul. Piotrkowskiej. Elegancką iluminację uzyskają także budynki przy ulicy Moniuszki. Światło wydobędzie z mroku detale architektury uwydatniając ich obraz często niedostrzegany za dnia. Ciekawe atrakcje czekać będą na gości w strefie PHILIPS, na ul. 6 Sierpnia. Na czas festiwalu firma zaaranżuje tam „Uliczkę Braci Philips". To miejsce stanie się żywym przykładem tego, jak światło buduje miasto, kreuje atmosferę bezpieczeństwa i komfortu, a tym samym zachęca ludzi do wyjścia wieczorem z domu. W strefie PHILIPS uczestnicy festiwalu będą mogli wykonać zdjęcie namalowane światłem, wziąć udział w konkursach, m.in. na najlepsze zdjęcie iluminacji przygotowanej przez PHILIPS. Każdy będzie mógł również zostać specjalnym korespondentem z tej tętniącej światłem przestrzeni. Możliwe będzie także wykonanie video nagrania z pozdrowieniami oraz zaproszeniem do odwiedzenia tego miejsca i wysłanie takiej video kartki e-mailem do przyjaciół lub rodziny. Specjalnie z okazji Light.Move.Festival utworzony zostanie „Philips Social Neswroom", z którego za pośrednictwem mediów społecznościowych na bieżąco będzie relacjonowane to, co dzieje się na festiwalu. Odwiedzający festiwal będą mogli sami dzielić się wrażeniami z wydarzenia wykorzystując do oznaczenia postów specjalnie przygotowany oznacznik #miastoswiatla.

20141006philips540

Festiwale, podczas których światło i iluminacja stanowią czynnik budujący atmosferę i przyciągający uwagę uczestników, są istotnymi wydarzeniami tworzącymi atrakcyjny wizerunek miast. Jednak światło jest przede wszystkim stałym elementem kreowania miejskiej przestrzeni. Władze miejskie coraz lepiej zdają sobie sprawę z konieczności tworzenia przyjaznego środowiska miejskiego i z tego, że jednym z najskuteczniejszych narzędzi kreowania klimatu przyjaznego mieszkańcom jest dobre oświetlenie przestrzeni miejskich. Współcześnie nie chodzi przy tym jedynie o oświetlenie uliczne. Nowoczesne plany kompleksowego oświetlenia dotyczą także centrów miejskich, zabytków i reprezentacyjnych obiektów architektonicznych, osiedli mieszkalnych i terenów zielonych. Dzięki zaletom współczesnej technologii LED oświetlenie miejskie może być niezawodne i zużywać niewiele energii elektrycznej. Dlatego koszty eksploatacji miejskich instalacji oświetleniowych obciążają budżety samorządów w stopniu o wiele mniejszym niż dawniej. Dodatkowo białe światło LED charakteryzuje się wysoką jakością, a instalacje oświetleniowe mogą być w łatwy sposób sterowane i kontrolowane za pomocą systemów komputerowych. Analizy PHILIPS przeprowadzone w 12 największych światowych metropoliach wykazały, że nawet 90% mieszkańców opowiada się za wdrożeniem rozwiązań LED, wskazując na większe poczucie bezpieczeństwa i lepszą widoczność gwarantowaną przez oświetlenie LED. Jednocześnie dzięki wykorzystaniu rozwiązań PHILIPS LED udało się osiągnąć nawet 85% ograniczenie zużycia energii.

(PHILIPS POLSKA)

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem