Od redakcji 8/2018

EL 8 2018 INTERNETDrodzy Czytelnicy,

do Waszych rąk oddajemy ostatni w tym roku numer „Elektroinstalatora”. Dziękujemy za zainteresowanie czasopismem i jednocześnie zapraszamy do pozostania z nami w przyszłym roku. W 2019 roku zwiększamy liczbę „Elektroinstalatora" do 10 numerów!

W sezonie zimowym do ochrony gruntu oraz dachu przed śniegiem i lodem przydają się systemy przeciwoblodzeniowe zbudowane na bazie stałooporowych lub samoregulujących przewodów grzejnych.

Więcej…

Aktywne oświetlenie LED tworzy nowy model działania dla muzeów, szpitali i supermarketów przyszłości

PHILIPS ogłosił nowe wyniki badania przeprowadzonego wspólnie z narodowym muzeum historii nauki i medycyny – Boerhaave Museum w Lejdzie, w Holandii, wśród 150 osób zwiedzających tę placówkę. Badanie to wykazało, że siedem na dziesięć osób chce otrzymywać informacje na urządzenia mobilne na podstawie swojej aktualnej lokalizacji podczas zwiedzania muzeum czy ekspozycji.

20140811philips540

Ankietę przeprowadzono w trakcie zwiedzania ekspozycji muzeum, w której zastosowano pilotażowy system firmy PHILIPS wykorzystujący oświetlenie LED wewnątrz pomieszczeń. Osoby zwiedzające muzeum otrzymały tablety z zainstalowaną aplikacją, zawierającą liczne materiały multimedialne na temat ekspozycji muzealnych. Poszczególne oprawy oświetleniowe, działając jak nadajniki lokalizacyjne, przekazują informacje o położeniu danej osoby do aparatu w tablecie, co uruchamia aplikację w konkretnej lokalizacji. Wyniki badania:

  • - 67% zwiedzających podobał się fakt, że automatycznie otrzymali oni dodatkowe istotne informacje na swój tablet w różnych punktach informacyjnych.
  • - 63% zwiedzających przyznało, że dzięki korzystaniu z tabletu ich wizyta w muzeum była przyjemniejsza i ciekawsza.
  • - 50% zwiedzających w wieku poniżej 50 roku życia wyraziło chęć częstszego odwiedzania muzeum, które dysponowałoby tabletami, dostarczającymi im dodatkowych informacji i prowadzącymi ich konkretną trasą zwiedzania.

– „Teraz wiemy już, że dzięki zapewnieniu zwiedzającym interaktywnych narzędzi, umożliwiających rozpoznanie ich położenia, będą oni chętniej i częściej odwiedzać muzeum", powiedział Dirk van Delft, dyrektor Boerhaave Museum. – „Cieszy nas szczególnie fakt, że wykorzystujemy do tego innowacyjną technologię, korzystając z energooszczędnych rozwiązań oświetleniowych, co stanowi dla nas dodatkową korzyść".

20140811philips540 2

Zwiedzający w wieku poniżej 50 lat lub przedstawiciele „pokolenia smartfonów" również wyrazili chęć wypróbowania mobilnych aplikacji związanych ze zintegrowanym systemem oświetleniowym w różnych zastosowaniach. Niemal 50% respondentów przyznało, że chcieliby otrzymywać informacje na podstawie swojej lokalizacji oraz wykorzystywać aplikacje do znalezienia usług w szpitalach, centrach handlowych i supermarketach.

„Wyniki tego badania pokazują, że musimy inaczej spojrzeć na kwestię oświetlenia. Dziś oświetlenie to znacznie więcej niż tylko urządzenia oświetlające. Teraz możemy dostarczać oświetlenie LED najwyższej jakości, gwarantujące znaczną oszczędność energii, które tworzy siatkę pozycjonującą zapewniającą profilowanie dostarczanych informacji. Dzięki temu możemy wzbogacić doświadczenia osób znajdujących się w takich miejscach jak muzea, supermarkety, lotniska lub inne duże przestrzenie publiczne" – powiedziała Jella Segers z Philips Lighting.

(PHILIPS)

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem