Od redakcji 8/2018

EL 8 2018 INTERNETDrodzy Czytelnicy,

do Waszych rąk oddajemy ostatni w tym roku numer „Elektroinstalatora”. Dziękujemy za zainteresowanie czasopismem i jednocześnie zapraszamy do pozostania z nami w przyszłym roku. W 2019 roku zwiększamy liczbę „Elektroinstalatora" do 10 numerów!

W sezonie zimowym do ochrony gruntu oraz dachu przed śniegiem i lodem przydają się systemy przeciwoblodzeniowe zbudowane na bazie stałooporowych lub samoregulujących przewodów grzejnych.

Więcej…

Fotowoltaika Polska u progu zmian

Fotowoltaika to jedno z najpopularniejszych odnawialnych źródeł energii na świecie i również jeden z najważniejszych tematów tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO® Poland 2013, które odbędą się w dniach 16-17 października 2013 r. w Warszawskim Centrum EXPO XXI

Fotowoltaika zyskuje na popularności i nie ma się co dziwić: energia słońca uważana przez wielu za najbardziej przyjazną otoczeniu, jest podstawą życia wszystkich istot na Ziemi. I co najważniejsze – potencjał tej życiodajnej gwiazdy jest niewyczerpalny. Rok 2012 przyniósł ożywienie na rynku fotowoltaicznym w Polsce. Branża jest zgodna, że wejście w życie ustawy zapoczątkuje dynamiczny rozwój fotowoltaiki w Polsce, która była do tej pory traktowana marginalnie. Moduły PV wykorzystywano przede wszystkim do zasilania urządzeń o stosukowo niewielkich mocach, takich jak sygnalizacja świetlna na drogach, oświetlenie ulic czy też tablice ogłoszeniowe.

Ustawa powinna dać szansę szybkiego rozwoju polskiego rynku PV, co będzie miało zdecydowanie pozytywny wpływ na gospodarkę. Wiele krajów europejskich ogranicza wsparcie dla inwestorów z branży PV, a Polska wprowadzając odpowiednie regulacje ma szanse stworzyć im dogodne warunki do inwestowania w naszym kraju.

„Polski rynek PV ma ogromny potencjał, wystarczy wziąć pod uwagę, że na przykład Niemcy maja około 10 000 razy więcej zainstalowanej mocy PV. Mamy sporo do nadrobienia" – mówi dr Stanisław Pietruszko, prezes Polskiego Towarzystwa Fotowoltaiki. Dr Pietruszko od samego początku współpracuje z organizatorem RENEXPO® Poland i jest odpowiedzialny za program III Międzynarodowej Konferencji Fotowoltaika w Polsce. W zeszłym roku na Konferencji można było odczuć swoisty PV Boom, około 500 uczestników z Polski i z zagranicy z zainteresowaniem słuchało wykładów prowadzonych przez wybitnych specjalistów z Polski i Europy.

„Wszystko wskazuje na to, że w tym roku będzie podobnie" – mówi project manager RENEXPO® Poland Małgorzata Bartkowski. Program konferencji ma wysoką jakość, jaką rzadko można spotkać na rynku przesyconym wszelkiego rodzaju konferencjami i seminariami. Wsparcia ideowego udzieliły konferencji nieomalże wszystkie wiodące stowarzyszenia branżowe w Europie: Europejskie Stowarzyszenie Przemysłu Fotowoltaicznego (EPIA), Polskie Towarzystwo Energetyki Słonecznej (PTES-ISES), Polskie Centrum Solarne, Bułgarskie Stowarzyszenie Fotowoltaiki, Europejskie Stowarzyszenie Fotowoltaiki, Narodowe Stowarzyszenie Przemysłu Fotowoltaicznego (Włochy), Słowackie Stowarzyszenie Przemysłu Fotowoltaicznego, Szwajcarskie Stowarzyszenie Przemysłu Energii Solarnej, Bawarskie Stowarzyszenie Promujące Energię Solarną, SolarInput e.V., Czeskie Stowarzyszenie Przemysłu Fotowoltaicznego, Portugalskie Stowarzyszenie Przemysłu Fotowoltaiki.

Przedstawiciele przemysłu PV oraz sektora energetycznego, zakłady energetyczne i operatorzy sieci dystrybucyjnych i przesyłowej, reprezentanci sektora usług związanych z branżą PV, banki, firmy konsultingowe, architekci oraz przedstawiciele z branży budowlanej znajdą tu odpowiedzi na wiele nurtujących ich pytań.

Spotkanie to będzie również dobrą okazją do wszczęcia dyskusji nad procesami inwestycyjnymi w sektorze PV w kontekście obecnie dyskutowanej ustawy o OZE. Uczestnicy konferencji będą także mogli podzielić się swoimi opiniami na temat proponowanych metod pokonywania trudności związanych z planowaniem kosztów budowy i eksploatacji instalacji fotowoltaicznych, uzyskaniem wsparcia finansowego, zdobywaniem potrzebnych zezwoleń do budowy instalacji PV oraz sprzedaży energii do sieci.
Zainteresowanie tematyką PV widać również wśród wystawców, wśród których są już miedzy innymi takie firmy jak: ET Solar Group, MARTIFER SOLAR, Fronius International GmbH, Alusin Solar, PLATINUM GmbH, REFUsol GmbH, Gehrlicher Solar AG, Frankensolar CZ s.r.o., SMA Central& Eastern Europe, ZNSHINE Europe GmbH, REC Solar Germany GmbH, Upsolar Italia, KACO new energy GmbH, SolarTech Invest S. A., voestalpine Krems GmbH, Remor S.A, Eltek Polska Sp. z o.o., Solar Development, GEORYT Solar Krzysztof Witkowski, Maybatt Sp. z o.o., Axato Energy, Hymon Energy Sp z o.o., Selfa GE S.A, MP TEC Solar Poland sp. z o.o. .Duschy Energy. W gronie sponsorów konferencji są: IBC Solar, Martifer, juwi i Canadian Solar.

RENEXPO® Poland po raz kolejny stanie się platformą wymiany wiedzy, doświadczeń oraz prezentacji najnowocześniejszych technologii

Więcej informacji na: www.renexpo-warsaw.com

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem