Od redakcji 1/2018

Szanowni Państwo,Okladka

pierwszy w tym roku zeszyt Elektroinstalatora zdominowała tematyka oświetleniowa i grzewcza. Nie bez powodu, wszakże sezon zimowy ruszył całą parą. Weszliśmy w okres powszechnego niedoboru światła, niskich temperatur oraz zwiększonego zapotrzebowania na energię. Według Głównego Urzędu Statystycznego Polacy 3/4 swoich wydatków na energię przeznaczają na ogrzewanie, resztę na prąd i podgrzanie wody.

Więcej…

Gothaer TU S.A mecenasem kampanii „Europejskie Słoneczne Dni 2013”

20130430sloneczne160W Polsce już po raz trzeci Instytut Energetyki Odnawialnej (IEO) organizuje kampanię pod hasłem Europejskie Słoneczne Dni, która w Europie odbywa się od 2002 r. Wydarzenia będą miały miejsce od 1 do 19 maja na terenie całej Polski oraz Europy. Gothaer TU S.A został mecenasem tegorocznych słonecznych wydarzeń.

Towarzystwo jako jedyne na rynku oferuje ubezpieczenie przeznaczone specjalnie dla branży energetyki odnawialnej – ubezpieczenie farm wiatrowych oraz w tym roku planuje wprowadzenie ubezpieczenia farm fotowoltaicznych. Doświadczenie koncernu Gothaer dla całego sektora odnawialnych źródeł energii sięgają 30 lat – począwszy od wprowadzenia ubezpieczenia pierwszych turbin wiatrowych, poprzez energię słoneczną, aż po źródła geotermalne i biogazownie. Gothaer ubezpiecza odnawialne źródła energii w 27 krajach Europy i jest liderem tego rynku w Niemczech oraz w kilku krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Dysponujemy wiedzą naszego akcjonariusza w zakresie podobnych produktów i dzięki temu możemy zaproponować atrakcyjną ofertę. Wszelkie rozwiązania techniczne oparte o energię słoneczną są naszym celem biznesowym. Gothaer TU S.A jest również członkiem Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Fotowoltaicznej (PSEF) – organizacji pozarządowej, wspierającej i promującej rozwój energetyki fotowoltaicznej.

- „Objęcie mecenatem kampanii Europejskich Słonecznych Dni jest związane z realizacją naszej strategii, mającej na celu wspieranie rozwiązań ekologicznych. Chcemy nie tylko być liderem ubezpieczeniowym w dziedzinie odnawialnych źródeł energii, ale wspierać również inicjatywy mające na celu promocję takich rozwiązań. Również wewnętrznie promujemy ekologię. W tym roku zainicjowaliśmy kampanię „Ekologicznie znaczy Logicznie", w której zachęcamy naszych pracowników do ekologicznego myślenia i działania" - powiedziała Anna Włodarczyk-Moczkowska – prezes zarządu Gothaer TU S.A.

Patronat honorowy nad kampanią Europejskich Dni Słonecznych objęli: Minister Gospodarki – Janusz Piechociński, prezes Urzędu Regulacji Energetyki – Marek Woszczyk, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości – Bożena Lublińska-Kasprzak, prezes zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – Małgorzata Skucha, prezydent Torunia – Michał Zaleski oraz Związek Pracodawców Forum Energetyki Odnawialnej.

Często słyszymy opinie, że ochrona środowiska i ochroną klimatu są kosztem dla społeczeństwa. Nie sposób jednak się z nimi zgodzić, ponieważ już niemalże 100 tysięcy gospodarstw domowych przyczyniło się do rozwoju rynku mikroinstalacji w Polsce, płacąc niższe rachunki za paliwo i energię. Dlaczego? Dlatego, że korzysta ze słonecznych instalacji do podgrzewania wody. Ponadto, zaczyna przybywać również takich osób, które inwestują w systemy fotowoltaiczne, a przygotowywane w Ministerstwie Gospodarki zmiany prawne wprowadzające system energetyki prosumenckiej i ułatwiające wykorzystanie energii słonecznej na własny użytek i sprzedaż nadwyżek energii do sieci elektroenergetycznej stwarzają po raz pierwszy szansę na zrealizowanie w Polsce idei setek tysięcy „słonecznych dachów" (źródło: Instytut Energetyki Odnawialnej).

Celem kampanii Europejskich Słonecznych Dni jest ochrona środowiska i klimatu, poprzez promocję energetyki słonecznej: systemów fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych oraz wzrost świadomości ekologicznej lokalnych społeczności, który wpłynie na zwiększenie liczby instalacji solarnych w gospodarstwach domowych. W ubiegłym roku w kampanii udział wzięło ponad 10 tys. osób w Polsce, a w całej Europie – ponad pół miliona. Podczas „słonecznych wydarzeń" organizowane są wystawy, targi, pikniki, festyny oraz konkursy, szkolenia i konferencje, które przybliżają tematykę ochrony środowiska poprzez wykorzystanie alternatywnych źródeł energii w sposób przyjazny i prosty dla każdego uczestnika. Listę słonecznych wydarzeń można znaleźć na stronie: http://www.slonecznedni.pl/mapa-wydarzen2013
Więcej informacji o kampanii na stronie www.slonecznedni.pl
(Gothaer TU S.A.)

Wyszukiwarka

like Newsletter!

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem