Od redakcji 8/2018

EL 8 2018 INTERNETDrodzy Czytelnicy,

do Waszych rąk oddajemy ostatni w tym roku numer „Elektroinstalatora”. Dziękujemy za zainteresowanie czasopismem i jednocześnie zapraszamy do pozostania z nami w przyszłym roku. W 2019 roku zwiększamy liczbę „Elektroinstalatora" do 10 numerów!

W sezonie zimowym do ochrony gruntu oraz dachu przed śniegiem i lodem przydają się systemy przeciwoblodzeniowe zbudowane na bazie stałooporowych lub samoregulujących przewodów grzejnych.

Więcej…

Gothaer TU S.A mecenasem kampanii „Europejskie Słoneczne Dni 2013”

20130430sloneczne160W Polsce już po raz trzeci Instytut Energetyki Odnawialnej (IEO) organizuje kampanię pod hasłem Europejskie Słoneczne Dni, która w Europie odbywa się od 2002 r. Wydarzenia będą miały miejsce od 1 do 19 maja na terenie całej Polski oraz Europy. Gothaer TU S.A został mecenasem tegorocznych słonecznych wydarzeń.

Towarzystwo jako jedyne na rynku oferuje ubezpieczenie przeznaczone specjalnie dla branży energetyki odnawialnej – ubezpieczenie farm wiatrowych oraz w tym roku planuje wprowadzenie ubezpieczenia farm fotowoltaicznych. Doświadczenie koncernu Gothaer dla całego sektora odnawialnych źródeł energii sięgają 30 lat – począwszy od wprowadzenia ubezpieczenia pierwszych turbin wiatrowych, poprzez energię słoneczną, aż po źródła geotermalne i biogazownie. Gothaer ubezpiecza odnawialne źródła energii w 27 krajach Europy i jest liderem tego rynku w Niemczech oraz w kilku krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Dysponujemy wiedzą naszego akcjonariusza w zakresie podobnych produktów i dzięki temu możemy zaproponować atrakcyjną ofertę. Wszelkie rozwiązania techniczne oparte o energię słoneczną są naszym celem biznesowym. Gothaer TU S.A jest również członkiem Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Fotowoltaicznej (PSEF) – organizacji pozarządowej, wspierającej i promującej rozwój energetyki fotowoltaicznej.

- „Objęcie mecenatem kampanii Europejskich Słonecznych Dni jest związane z realizacją naszej strategii, mającej na celu wspieranie rozwiązań ekologicznych. Chcemy nie tylko być liderem ubezpieczeniowym w dziedzinie odnawialnych źródeł energii, ale wspierać również inicjatywy mające na celu promocję takich rozwiązań. Również wewnętrznie promujemy ekologię. W tym roku zainicjowaliśmy kampanię „Ekologicznie znaczy Logicznie", w której zachęcamy naszych pracowników do ekologicznego myślenia i działania" - powiedziała Anna Włodarczyk-Moczkowska – prezes zarządu Gothaer TU S.A.

Patronat honorowy nad kampanią Europejskich Dni Słonecznych objęli: Minister Gospodarki – Janusz Piechociński, prezes Urzędu Regulacji Energetyki – Marek Woszczyk, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości – Bożena Lublińska-Kasprzak, prezes zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – Małgorzata Skucha, prezydent Torunia – Michał Zaleski oraz Związek Pracodawców Forum Energetyki Odnawialnej.

Często słyszymy opinie, że ochrona środowiska i ochroną klimatu są kosztem dla społeczeństwa. Nie sposób jednak się z nimi zgodzić, ponieważ już niemalże 100 tysięcy gospodarstw domowych przyczyniło się do rozwoju rynku mikroinstalacji w Polsce, płacąc niższe rachunki za paliwo i energię. Dlaczego? Dlatego, że korzysta ze słonecznych instalacji do podgrzewania wody. Ponadto, zaczyna przybywać również takich osób, które inwestują w systemy fotowoltaiczne, a przygotowywane w Ministerstwie Gospodarki zmiany prawne wprowadzające system energetyki prosumenckiej i ułatwiające wykorzystanie energii słonecznej na własny użytek i sprzedaż nadwyżek energii do sieci elektroenergetycznej stwarzają po raz pierwszy szansę na zrealizowanie w Polsce idei setek tysięcy „słonecznych dachów" (źródło: Instytut Energetyki Odnawialnej).

Celem kampanii Europejskich Słonecznych Dni jest ochrona środowiska i klimatu, poprzez promocję energetyki słonecznej: systemów fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych oraz wzrost świadomości ekologicznej lokalnych społeczności, który wpłynie na zwiększenie liczby instalacji solarnych w gospodarstwach domowych. W ubiegłym roku w kampanii udział wzięło ponad 10 tys. osób w Polsce, a w całej Europie – ponad pół miliona. Podczas „słonecznych wydarzeń" organizowane są wystawy, targi, pikniki, festyny oraz konkursy, szkolenia i konferencje, które przybliżają tematykę ochrony środowiska poprzez wykorzystanie alternatywnych źródeł energii w sposób przyjazny i prosty dla każdego uczestnika. Listę słonecznych wydarzeń można znaleźć na stronie: http://www.slonecznedni.pl/mapa-wydarzen2013
Więcej informacji o kampanii na stronie www.slonecznedni.pl
(Gothaer TU S.A.)

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem