Od redakcji 2/2019

okladkaSzanowni Państwo,

Międzynarodowe prognozy dotyczące globalnego rynku oświetleniowego wskazują, że jego wartość w 2020 r. osiągnie poziom ok. 100 mld euro. Głównymi motorami wzrostu popytu będą przede wszystkim wzrost populacji, postępująca urbanizacja oraz zmiany klimatyczne pobudzające ideę efektywności energetycznej i poszanowania środowiska naturalnego.

Więcej…

Energetyczne rozwiązania w nowoczesnej architekturze

20140606schuco160Z dostępnych odnawialnych źródeł energii wykorzystanie promieniowania słonecznego jest najbardziej obiecujące. Dzięki możliwości integracji modułów fotowoltaicznych z fasadami budynków można bez dodatkowych zabiegów uzyskiwać energię przy jednoczesnym tworzeniu nowoczesnej architektury.

Rozwiązania ekologiczne są obecnie najbardziej rozwijanym nurtem w architekturze. W nowo projektowanych budynkach stosuje się nie tylko energooszczędne technologie, lecz również materiały przyjazne środowisku i systemy pozwalające na pozyskiwanie części energii potrzebnej do zasilania instalacji grzewczych czy oświetleniowych.

Jednym z najbardziej przyszłościowych źródeł energii jest słońce, dlatego na popularności zyskują systemy fotowoltaiczne. Często jednak ich zastosowanie bywa okupione ograniczeniami w planowaniu zewnętrznego wyglądu budynku. Dzięki elastycznym rozwiązaniom Schüco BIPV architektura nie jest ograniczana specyficznymi wymaganiami montażowymi, jakie stawiają standardowe instalacje. Ponadto rozwiązania te oferują szereg funkcji związanych między innymi z ochroną cieplną, akustyczną czy przeciwsłoneczną.

Nie tylko na dachu
Rozwiązania Schüco BIPV są w pełni zintegrowane z powłoką budynku. Moduły fotowoltaiczne mogą być traktowane jak standardowe wypełnienia konstrukcji okiennych i fasadowych. Rozwiązania Schüco BIPV są w pełni kompatybilne z fasadami wentylowanymi i niewentylowanymi, oknami, przeszklonymi przekryciami dachowymi, elementami ochrony przeciwsłonecznej i zadaszeniami elewacyjnymi realizowanymi w systemach Schüco. W ten sposób powłoka budynku zyskuje harmonijny wygląd, a moduły fotowoltaiczne stają się widocznym sygnałem zrównoważonego charakteru inwestycji.

W modułach zastosowano laminowane szkło bezpieczne, co znacznie podnosi ich funkcjonalność i chroni ogniwa fotowoltaiczne z obu stron przed czynnikami zewnętrznymi. W celu podniesienia bezpieczeństwa tafla stosowana od wewnątrz może być wykonana z bezpiecznego szkła laminowanego VSG. Moduły charakteryzują się odporną na wodę, szczelną konstrukcją, dlatego znajdują zastosowanie nie tylko w konstrukcjach wentylowanych fasad, lecz również jako element podwójnych lub potrójnych zestawów szybowych stosowanych w termoizolowanych fasadach niewentylowanych wystawionych na trudne warunki pogodowe.

20140606schuco540

 

Indywidualny akcent architektoniczny
Moduły fotowoltaiczne Schüco mogą być każdorazowo dopasowywane do indywidualnego zamysłu architekta pod względem struktury, wymiarów, formatu i koloru. Dostępne są dwa warianty modułów z ogniwami monokrystalicznymi i jeden z ogniwami polikrystalicznymi. W wersji standardowej można wybrać kolorystykę czarną lub niebieską. Ponadto istnieje dodatkowa możliwość indywidualnego doboru liczby i położenia ogniw w poszczególnych modułach. W zależności od funkcji i miejsca zastosowania moduły mogą cechować się różnym stopniem przezierności – od 30 do 90%.

Dzięki warstwie antyrefleksyjnej komórki krystaliczne są niemal niewidoczne, a moduły zyskują homogeniczny wygląd. To powoduje, że pola fasad z nich złożone przypominają jednolitą taflę barwionego szkła. Systemy fotowoltaiczne Schüco są zawsze „skrojone na miarę", gdyż oferują szeroką paletę wymiarów modułów, od 300x200 mm do aż 5000x2200 mm, a także są dostępne w kształtach specjalnych.
Wszystkie moduły Schüco BIPV systemu posiadają certyfikaty IEC i dziesięcioletnią gwarancję uzysku solarnego, co potwierdza pełne bezpieczeństwo ich stosowania.

(SCHÜCO)

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem