Od redakcji 5/2018

Ei5 I oklW dniu 8 kwietnia 2008 r. miała miejsce jedna z największych w naszym kraju awarii energetycznych. W wyniku silnych wiatrów i opadów śniegu uszkodzone zostały linie elektroenergetyczne zasilające aglomerację szczecińską, wskutek czego ponad 0,5 mln mieszkańców zostało pozbawionych energii elektrycznej.

Więcej…

C &C Partners stawia na rozwój odnawialnych źródeł energii

20130408cnc1 160C&C Partners, jeden z największych w Polsce dostawców kompleksowych rozwiązań w dziedzinie telekomunikacji, teleinformatyki i bezpieczeństwa, wprowadza na rynek polski kompletną ofertę osprzętu do budowy systemów fotowoltaicznych do produkcji energii w elektrowniach słonecznych, zarówno przemysłowych, jak i przydomowych.

„Wierzemy, że również i w Polsce już niedługo zwiększy się wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych, w tym zwłaszcza energii solarnej jako jednego z najtańszych źródeł, dlatego zdecydowaliśmy się wprowadzić na rynek specjalistyczne kable, złącza i inwertery niezbędne do budowy wszystkich instalacji fotowoltaicznych" – mówi Łukasz Jankowski, Dyrektor Marketingu C&C Partners.

C&C Partners zdecydowało się wprowadzić kable, złącza i inwertery sprawdzonych europejskich producentów, których produkty od lat działają w małych i dużych elektrowniach solarnych w Niemczech, Francji, Belgii, Wielkiej Brytanii, gdzie systemy fotowoltaiczne są bardzo popularne. Producentem kabli jest holenderska firma ELDRA, specjalizująca się w wytwarzaniu wielu rodzajów kabli, w tym również tak specjalistycznych jak okablowanie systemów fotowoltaicznych. Producentem specjalizowanych wtyków, gniazd i inwerterów jest firma SOLINQ, wiodący dostawca rozwiązań w zakresie energii słonecznej na rynku holenderskim, belgijskim, francuskim i niemieckim dla klientów indywidualnych i przedsiębiorstw. Okablowanie ogniw fotowoltaicznych ze względu na pracę w trudnych warunkach atmosferycznych takich jak duże wahania temperatury, promieniowanie UV i ozon musi być wykonane z materiałów najwyższej jakości i odporne na te czynniki.
Ogniwa fotowoltaiczne od lat funkcjonują jako źródła zasilania w prywatnych domach, na kempingach, jachtach, hotelach, obiektach użyteczności publicznej, budynkach przemysłowych, takich jak stacje pomiarowo-rozliczeniowe gazu ziemnego, ropy naftowej oraz energii elektrycznej w Niemczech, Francji, Belgii czy Wielkiej Brytanii. Zachętą do wykorzystania fotowoltaiki jest nie tylko aktualny ekologiczny trend w budownictwie, ale również wsparcie finansowe udzielane przez instytucje rządowe w wymienionych krajach. W 2012 roku w Niemczech zainstalowano rekordową moc ogniw słonecznych – 7600 MW, co daje całkowitą moc 32 000 MW dla tego odnawialnego źródła energii. W Unii Europejskiej instalacje solarne w Hiszpanii, południowych Włoszech, Holandii i w Niemczech osiągają już parytet sieci, czyli stają się konkurencyjne wobec energetyki konwencjonalnej. Uważa się, że w kolejnych latach, ze względu na spadek cen energii z takich źródeł, parytet sieci będzie obejmował kolejne kraje UE.

 

Kable firmy ELDRA
Kable wykonane są w technologii bezhalogenowej i mają powłokę odporną na ozon i UV, niektóre serie nawet na gryzonie. Charakteryzują się dużą elastycznością, co ułatwia ich układanie. W zależności od wymagań instalacyjnych dostępne jest 5 rodzajów wykonania okablowania. Kable serii ELDSOLAR TUV wyposażono w specjalną powłokę XL-HFFR, która znacząco przedłuża ich żywotność, a także jest trudnopalna. Kable ELDRY w wersji Multinorm do systemów fotowoltaicznych cechują się certyfikatami TUV i UL świadczącymi o najwyższej jakości wykonania.

20130408cnc2 540

Złącza i inwertery firmy SOLINQ
Złącza te, przeznaczone specjalnie do instalacji systemów fotowoltaicznych, zarówno do kabli połączeniowych, jak i instalacyjnych, wykonane są z materiałów najwyższej jakości. Są one odporne na działanie ozonu i promieni UV, dzięki czemu spełniają rygorystyczne normy i standardy TUV i UL. W zależności od wersji złącza są pozłacane lub posrebrzane w celu zapewnienia jeszcze lepszej jakości połączenia. Żółtoczarna kolorystyka ułatwia pracę instalatorom. Wszystkie złącza są zgodne ze standardem złącz MC3 i MC4.
W ofercie C&C Partners dostępne jest ponad 30 inwerterów SOLINQ do instalacji zarówno jedno- jak i trójfazowych w wersji zewnętrznej, jak i wewnętrznej do różnej wielkości instalacji.
20130408cnc3 160Kable, złącza, wtyki, inwertery do systemów fotowoltaicznych produkcji ELDRY i SOLINQ są kompatybilne ze wszystkimi powszechnie stosowanymi ogniwami fotowoltaicznymi, spełniającymi europejskie standardy w tej dziedzinie.
– „Zakładamy, że niebawem Polska również będzie podążać tą samą drogą, bo według norm unijnych musimy jako kraj coraz więcej korzystać z odnawialnych źródeł energii. Dlatego C&C podjęło odważny krok i już teraz wprowadza kompletne rozwiązania do systemów fotowoltaicznych" – wyjaśnia Łukasz Jankowski, dyrektor marketingu C&C Partners.
Kable firmy ELDRA, złącza czy inwertery firmy SOLINQ są rozwiązaniami najnowszej generacji, o znacznie większej trwałości i odporności na warunki zewnętrzne i atmosferyczne niż stosowane wcześniej. W ten sposób systemy fotowoltaiczne, które zostaną zbudowane w Polsce, mają szansę funkcjonować dłużej i bezawaryjnie.
ELDRA i SOLINQ to europejscy producenci z bardzo dużym doświadczeniem, należący do światowych ekspertów w dziedzinie rozwiązań do fotowoltaiki. – „Wysoka jakość produkcji przekłada się na długą gwarancję, w zależności od produktu jest to okres od 10 do 25 lat dla kabli serii TUV, a co więcej idzie w parze z rozsądną ceną" – dodaje Łukasz Jankowski.

(C&C Partners)

Wyszukiwarka

like Newsletter!

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem