Od redakcji 6/2018

okladkaWedług statystyk Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, przypuszczalnymi przyczynami blisko 4000 pożarów (w tym 2700 w obiektach mieszkalnych) powstających każdego roku w obiektach budowlanych są wady instalacji elektrycznych i elektrycznych urządzeń grzejnych, nieprawidłowa ich eksploatacja oraz elektryczność statyczna.

Więcej…

SCHNEIDER ELECTRIC wiodącym dostawcą urządzeń fotowoltaicznych

SCHNEIDER ELECTRIC to jedna z trzech czołowych firm produkujących falowniki fotowoltaiczne – tak wynika z ostatniego badania GTM Research zatytułowanego „Globalny przegląd rynków urządzeń fotowoltaicznych".

– „Jest to dowód uznania pozycji SCHNEIDER ELECTRIC, jako wiodącej firmy na rynku konwersji energii słonecznej" – stwierdza Laurent Bataille, SVP for the Solar Business w SCHNEIDER ELECTRIC. – „Ten ranking wiodących producentów falowników odzwierciedla zmiany zachodzące w sektorze energii słonecznej. Obecnie na decyzje klientów wpływ ma kilka głównych czynników: wiarygodność, możliwości globalne, konkurencyjność i niezawodność rozwiązań".

Rynek energii słonecznej doświadcza gwałtownej fali bankructw i konsolidacji, a jego przedstawiciele martwią się o przyszłość. Dostawcy, którzy mogą zapewnić bezpieczeństwo inwestycji, wnoszą wartość dodaną. Poczucie spokoju i pewności jest kluczowe, a nie każda firma z branży może zagwarantować, że części zamienne czy wsparcie techniczne będą dostępne przez ponad 20 lat cyklu życia instalacji solarnej. Szczególnie cenieni są dostawcy łączący długoterminowe bezpieczeństwo z niezawodnymi projektami, efektywnym procesem produkcyjnym i zintegrowanymi pakietami rozwiązań.

Na dzisiejszym rynku energii słonecznej równie ważna jest umiejętność efektywnego tworzenia instalacji i oferowania usług w nowych obszarach. Kluczowy element stanowi kompleksowa oferta produktowa, obejmująca wszystkie instalacje elektryczne i systemy monitorowania/kontroli, która może zostać wykorzystana globalnie w różnych środowiskach lokalnych. Szczególnym powodzeniem cieszy się stworzona przez SCHNEIDER ELECTRIC skrzynka PV Box ze stacją konwersji energii, pasująca do wszelkich lokalnych standardów i uwarunkowań.

„SCHNEIDER ELECTRIC jest dostawcą urządzeń fotowoltaicznych ze sprawdzonym zasięgiem działań globalnych, odpowiednią infrastrukturą i najlepszymi w swojej kategorii rozwiązaniami. Cieszymy się, że możemy być częścią nowej fali energii słonecznej, a ostatnie sukcesy naszych projektów w Tajlandii, Indiach, Kanadzie, Francji i Japonii potwierdzają naszą pozycję jednego z wiodących dostawców na rynku" – mówi Laurent Bataille.

W czasach niepewności i wynikającego z niej poszukiwania najbardziej racjonalnych rozwiązań, SCHNEIDER ELECTRIC zobowiązał się do tworzenia jeszcze lepszych urządzeń.

„Niedawno ogłosiliśmy wprowadzenie nowych falowników dla budownictwa mieszkaniowego i handlowego, w wersji Grid-Tie lub Off-Grid (Conext RL, Conext TL w wersji Grid-Tie i Conext SW, Conext XW w opcji Off-Grid). W zakresie działań w sektorze dostawców mediów, ukończyliśmy prace nad zestawem sprzętu działającego na zasadzie „plug&play" z nową gamą skrzynek rozdzielczych, systemem Conext Control SCADA oraz nowymi skrzynkami przyłączeniowymi z falownikami Conext Core XC, oferującymi wydajność na poziomie 98,9%" – mówi Laurent Bataille.

(SCHNEIDER ELECTRIC)

Wyszukiwarka

like Newsletter!

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem