Od redakcji 4/2019

EL4 2019 okladka ifaceOd dnia 1 lipca 2017 r. producentów kabli i przewodów z Unii Europejskiej obowiązują nowe przepisy prawne. Określa je rozporządzenie Construction Product Regulation (nr 305/2011 z 9 marca 2011 r.), w skrócie CPR. Rozporządzenie CPR uchyla dotychczasową Dyrektywę 89/106/EWG* i ustanawia zharmonizowane warunki wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych, w tym kabli i przewodów.

Więcej…

OZE: Rusza duży projekt fotowoltaiczny

Modus1Firma z branży OZE Modus Energy rozpoczyna budowę 12 nowych elektrowni fotowoltaicznych w Polsce. Międzynarodowy holding Modus Group zainwestował 11 mln euro z funduszy private equity.

 

Wytwarzana przez zakłady energia będzie sprzedawana polskim dostawcom energii elektrycznej. 12 elektrowni słonecznych to pierwsze z przeszło 50 podobnych obiektów o łącznej wartości ok. 50 mln euro, które Modus Energy planuje zrealizować w kraju.

 

Zakończenie budowy pierwszych 12 elektrowni słonecznych Modus Energy w Polsce zaplanowano na koniec czerwca 2018 r. Jeszcze w tym roku ruszy budowa ok. 30 identycznych obiektów w różnych regionach kraju. Elektrownie słoneczne rozmieszczone na obszarze blisko 130 ha będą wytwarzać 56 MW mocy. Łączną kwotę inwestycji szacuje się na ponad 50 mln euro.

Modus2– Projekt Modus Energy to jak dotychczas jedno z największych przedsięwzięć w zakresie energii słonecznej realizowanych w Polsce. Olbrzymi rynek, zaangażowanie państwa w rozwój sektora OZE i przyjazne otoczenie przedsiębiorstwa w Polsce stanowią o atrakcyjności tego kraju dla naszej firmy. Z kolei jako inwestor dysponujemy doświadczeniem i środkami niezbędnymi do wykonania dużych projektów w Polsce. Chcielibyśmy przyciągnąć inwestorów zewnętrznych również podczas realizacji innych projektów – mówi Ruslan Sklepovič, prezes zarządu Modus Energy.

 

Spółka zainwestowała w projekty budowy elektrowni słonecznych w Polsce, które wygrały w państwowych aukcjach OZE. Do tej pory Polska zorganizowała aukcje na sprzedaż energii słonecznej o łącznej mocy 400 MW. Przeszło 1/10 całkowitej mocy energii słonecznej w kraju pochodzi z elektrowni Modus Energy.

 

Specjaliści przewidModus Energy rozpcozynaują, że w połowie 2019 r. elektrownie słoneczne w Polsce wyprodukują łącznie ok. 700 MW energii. Do 2020 r. polskie organy odpowiedzialne za rozwój energetyki słonecznej chcą zwiększyć moc elektrowni słonecznych w kraju do 1 GW.

 

Źródło: Modus Energy

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem