elektroinstalator.com.pl

Znaleziono 6 pozycji/ę"rwe"

Wyników 1 - 6 z 6

Gwarancja niższej ceny od RWE

Kategoria: Pozostałe
Utworzone: środa, 08, lipiec 2015 06:56

RWE Polska wprowadza na terenie całego kraju nową ofertę „Gwarancja Niższej Ceny". Jest ona skierowana głównie do małych i średnich przedsiębiorstw, które korzystają z taryfy C lokalnego sprzedawcy energii elektrycznej. W ramach oferty, RWE Polska gwarantuje 10-procentowy upust obowiązujący przez cały okres zawartej umowy z RWE. W sytuacji, gdy lokalny sprzedawca dokona obniżki lub podwyżki cen energii elektrycznej, RWE Polska wyliczy nową stawkę, zawierającą gwarantowany upust.

„RWE dysponuje zróżnicowaną i elastyczną ofertą dla biznesu. W związku z rosnącymi oczekiwaniami Klientów z sektora MSP, wprowadzamy nową ofertę „Gwarancję Niższej Ceny". Mamy nadzieję, że będzie ona miała pozytywny wpływ na rozwój rynku oraz małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce" – powiedziała Ewa Owczarz, dyrektor pionu Klienci Indywidualni i MSP w RWE Polska.

„Gwarancja Niższej Ceny" to dalsze rozszerzenie katalogu propozycji RWE Polska dla sektora MSP – w zeszłym tygodniu do oferty wszedł nowy produkt TERAZ GAZ.

(RWE)

Bottrop – eksportowy model inteligentnego miasta

Kategoria: Pozostałe
Utworzone: środa, 17, czerwiec 2015 12:35

Panel sterujący domu RWEObecnie ponad 50% światowej populacji mieszka w miastach, a według prognoz do 2050 roku liczba ta może wzrosnąć do 70%. Równocześnie ośrodki miejskie odpowiadają za 75% globalnego zużycia energii. W związku z tym pojawia się w nich coraz więcej nowoczesnych technologii, które poprawiają jakość życia mieszkańców i zmniejszają negatywny wpływ aglomeracji na środowisko naturalne.

Polskie miasta są na etapie poszukiwań własnego modelu transformacji, łączącej inteligentne wykorzystanie nowoczesnych technologii z bezpośrednią aktywnością mieszkańców. RWE wspiera takie działania i dzieli się swoim międzynarodowym doświadczeniem na tym polu. Przykładem zaangażowania RWE w temacie inteligentnych miast przyszłości jest jej udział w projekcie „Miasto Innowacji w Zagłębiu Ruhry", który doprowadził do przekształcenia położonego w zachodniej części Niemiec miasta Bottrop w inteligentny organizm miejski.

Co piąty Polak może zostać prosumentem

Kategoria: Odnawialne źródła energii
Utworzone: wtorek, 28, kwiecień 2015 10:03

Panele słoneczneOpublikowane przez RWE Polska studium „Scenariusze rozwoju technologii na polskim rynku energii do 2050 roku" wskazuje energetykę prosumencką jako jeden z najbardziej perspektywicznych sektorów polskiej energetyki. Fotowoltaikę natomiast, jako technologię, która ma szansę na największy rozwój w tym segmencie.

Według raportu, w 2050 r. prosumenci mogą odpowiadać za produkcję nawet 25 TWh energii elektrycznej, czyli blisko połowy energii elektrycznej wyprodukowanej przez źródła rozproszone. Ze względu na znaczący potencjał trendu prosumenckiego, RWE Polska postanowiła zbadać kim będzie polski prosument. Na zlecenie spółki zrealizowane zostało badanie opinii publicznej na temat postrzegania energii elektrycznej wśród Polaków. Jego wyniki pozwoliły stworzyć profil potencjalnego polskiego inwestora w panele fotowoltaiczne - potencjalnego polskiego prosumenta.

Co piąty Polak może zostać prosumentem

Kategoria: Aktualności
Utworzone: czwartek, 12, marzec 2015 14:12

Opublikowane przez RWE Polska studium „Scenariusze rozwoju technologii na polskim rynku energii do 2050 roku" wskazuje energetykę prosumencką jako jeden z najbardziej perspektywicznych sektorów polskiej energetyki. Fotowoltaikę natomiast, jako technologię, która ma szansę na największy rozwój w tym segmencie.

Panele fotowoltaiczne na dachu

Według raportu, w 2050 r. prosumenci mogą odpowiadać za produkcję nawet 25 TWh energii elektrycznej, czyli blisko połowy energii elektrycznej wyprodukowanej przez źródła rozproszone. Ze względu na znaczący potencjał trendu prosumenckiego, RWE Polska postanowiła zbadać kim będzie polski prosument. Na zlecenie spółki zrealizowane zostało badanie opinii publicznej na temat postrzegania energii elektrycznej wśród Polaków. Jego wyniki pozwoliły stworzyć profil potencjalnego polskiego inwestora w panele fotowoltaiczne – potencjalnego polskiego prosumenta.

RWE inwestuje w Polsce w nowy projekt wiatrowy

Kategoria: Z życia i pogranicza branży
Utworzone: piątek, 13, luty 2015 08:52

RWE rozpoczyna budowę parku wiatrowego w Opalenicy o łącznej mocy 17 MW. Zostanie tam postawionych siedem turbin o mocy 2,4 MW każda, a cały projekt zostanie uruchomiony pod koniec 2015 r.

Farma wiatrowa RWE

RWE jest jednym z czołowych inwestorów w energetykę wiatrową w Polsce, a projekt w Opalenicy to siódma farma koncernu w kraju. Po ukończeniu jej budowy zainstalowana moc wszystkich farm wyniesie 214 MW. Park wiatrowy w Opalenicy może zasilić w zieloną energię 21 tys. gospodarstw domowych w ciągu roku. Natomiast prąd wytwarzany przez wszystkie farmy RWE zaspokoi zapotrzebowanie 225 tys. polskich rodzin.

RWE inwestuje w Polsce w nowy projekt wiatrowy

Kategoria: Branża
Utworzone: wtorek, 13, styczeń 2015 14:41

RWE rozpoczyna budowę parku wiatrowego w Opalenicy o mocy 17 MW. Postawionych zostanie siedem turbin o mocy 2,4 MW każda, a cały projekt zostanie uruchomiony pod koniec 2015 r. Jest to siódma farma koncernu w Polsce. Po ukończeniu jej budowy zainstalowana moc wszystkich farm wyniesie 214 MW.

Farma wiatrowa RWE

„Inwestujemy w Polsce w energetykę wiatrową od 2008 r., a Opalenica to nasz siódmy projekt. Dla RWE nasz kraj jest jednym z kluczowych rynków, na którym koncern chce dalej realizować inwestycje w odnawialne źródła energii. Po okresie niepewności co do ostatecznego kształtu regulacji, finalizowane są obecnie prace nad ustawą o OZE. Biznes ceni sobie przewidywalność, dlatego uznaliśmy, że jest to właściwy moment na realizację kolejnego przedsięwzięcia inwestycyjnego" – powiedział Robert Macias, Członek Zarządu RWE Renewables Polska.


AcyMailing Module