elektroinstalator.com.pl

Znaleziono 3 pozycji/ę"oprawy oświetleniowe"

Wyników 1 - 3 z 3

Oprawy oświetleniowe

Kategoria: Technika świetlna
Utworzone: czwartek, 25, styczeń 2018 15:16
 Są ważnym elementem wyposażenia wnętrz. Spełniają wiele funkcji: przyłączają źródło światła do instalacji zasilającej, chronią je przed czynnikami zewnętrznymi, ukierunkowują i filtrują strumień światła, chronią oczy przed olśnieniem. W dużym stopniu odpowiadają za estetykę oświetlenia i otoczenia.3
 
Oprawom oświetleniowym poświęcona jest norma PN-EN 60598-1 Oprawy oświetleniowe. Cześć 1: Wymagania ogólne i badania. W normie tej podano definicję oprawy oświetleniowej, z której wynika, że jest to urządzenie służące do rozsyłu, filtracji lub przekształcenia światła emitowanego przez co najmniej jedną lampę. Ponadto definicja określa, że urządzenie to „zawiera elementy niezbędne do podtrzymania, mocowania i zabezpieczenia lamp oraz zawierające tam, gdzie to niezbędne, obwody pomocnicze wraz z elementami potrzebnymi do ich podłączenia do sieci zasilającej, lecz niezawierające samych lamp. Zatem do oprawy oświetleniowej nie zaliczają się źródła światła, czyli lampy. Co jednak, gdy oprawa ma integralne, niewymienialne lampy, co często zdarza się w najnowszych rozwiązaniach opraw LED? Otóż w takich przypadkach polska norma stanowi, że nadal mamy do czynienia z oprawą oświetleniową z tym wyjątkiem, że badania nie dotyczą integralnej lampy.

CORONA LITE LED

Kategoria: Produkty
Utworzone: środa, 27, kwiecień 2016 11:57

20160427coronaliteledLena Lighting S.A. od 27 lat buduje własne know how , w oparciu o 100% polski kapitał projektuje, konstruuje i produkuje rozwiązania w zakresie profesjonalnych opraw oświetleniowych. Wszystko to z wykorzystaniem najnowszych, światowych rozwiązań technologii LED oraz rozwiązań technicznych z zakresu sterowania oświetleniem.

Podążając za rosnącymi oczekiwaniami klientów i rynku, w ostatnim miesiącu Lena Lighting rozbudowała ofertę oświetlenia ulicznego i drogowego. Dzięki połączeniu praktyki i nowoczesności powstała zupełnie nowa oprawa drogowa CORONA LITE LED. Odznacza się ona wysoką skutecznością świetlną (max. 8250 lm) oraz - co należy podkreślić - niezwykle wysoką klasą energetyczną A++.

Systemy oświetlenia ulic

Kategoria: Technika świetlna
Utworzone: czwartek, 12, luty 2015 10:52

Nie ma wątpliwości co do tego, że od odpowiedniego oświetlenia ulic zależy bezpieczeństwo ruchu drogowego. Istotną cechą dostępnych na rynku systemów oświetlenia dróg jest wysoka skuteczność świetlna przy niskim zapotrzebowaniu na energię elektryczną. Na uwagę zasługuje niewielki koszt związany z konserwacją poszczególnych urządzeń systemu.

Nowoczesne oświetlenie ciągu pieszo-rowerowego

Latarnie uliczną tworzy oprawa oświetleniowa wraz z konstrukcją, która ją podtrzymuje w postaci słupa, wysięgnika czy też przewieszki. Oprawa oświetleniowa tego typu ma za zadanie oświetlenie ulic, chodników i dróg, w tym alejek w parkach, przy warunkach niedostatecznej widoczności (noc, mgła, obfite opady atmosferyczne, silne zachmurzenie). W szczególności ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa poprzez odpowiednie oświetlenie w miejscach, gdzie może przebywać wiele osób lub pojazdów.


AcyMailing Module