elektroinstalator.com.pl

Znaleziono 7 pozycji/ę"inteligentny budynek"

Wyników 1 - 7 z 7

Sekrety inteligentnego domu (1) – bezpieczeństwo

Kategoria: Instalacje i systemy elektryczne
Utworzone: środa, 16, marzec 2016 08:32

3Podczas codziennych prac instalacyjnych słyszymy czasami historie o problemach czy wręcz zagrożeniach, jakie niesie system automatyki budynku, czyli mówiąc potocznie − inteligentny dom. Część z tych historii być może miała miejsce, część nie – ale może się wydarzyć.

Ten artykuł jest pierwszym z nowego cyklu „Sekrety inteligentnego domu". Cyklu, który autor chciałby tworzyć wspólnie z czytelnikami. A przy okazji dzielić się wiedzą, aby proponowane rozwiązania automatyki budynków były jeszcze lepsze. Na końcu każdego artykułu znajdzie się zapowiedź następnego i kontakt do autora, który planuje wykorzystywanie doświadczeń czytelników i przedstawianie ich na łamach czasopisma „Elektroinstalator" w zakresie projektowania, wykonawstwa czy eksploatacji instalacji w inteligentnym budynku.

W sieci inteligentnych rozwiązań – Berker.Net

Kategoria: Produkty
Utworzone: środa, 30, wrzesień 2015 09:24

Wprowadzanie ustawień w systemie Berker NetJeszcze parę lat temu inteligentny dom kojarzył się ze skomplikowanymi przeróbkami instalacji. Kto mógłby wtedy pomyśleć, że wystarczy prosta wymiana tradycyjnych łączników na nowoczesne elementy sterujące? Szerokie portfolio osprzętu Berker.Net, obejmujące różne rodzaje nasadek, pozwala łatwo i bezinwazyjnie stworzyć system dopasowany pod każdym względem.

Inteligentne rozwiązania dla domu to znak obecnych czasów. Innowacyjne systemy dbają za mieszkańców o odpowiedni dobór oświetlenia, bezpieczeństwo czy komfort termiczny i dzięki temu sprawiają, że życie staje się o wiele łatwiejsze. Nowatorska platforma elektroniki Berker.Net pozwala na ręczne, czasowe lub radiowe sterowanie funkcjami oświetlenia lub przesłonami okiennymi. Podstawą rozwiązania jest mechanizm z przypisaną mu funkcją, na który montowana jest estetyczna nasadka w postaci zwykłego przycisku, zegara ze sterowaniem czasowym lub czujnika ruchu. Dostępnych jest 9 mechanizmów i 16 nasadek, które umożliwiają w sumie stworzenie ponad 400 różnych kombinacji. Gamę komponentów uzupełniają samodzielne elementy sterujące i nadajniki do zabudowy w puszkach podtynkowych, radiowe zewnętrzne czujniki ruchu, natężenia oświetlenia i otwarcia okna oraz piloty sterujące.

Inteligentny budynek w wydaniu OSPEL

Kategoria: Produkty
Utworzone: czwartek, 25, czerwiec 2015 13:33

Aplikacja sterująca systemem Presto firmy OSPELFirma OSPEL wprowadziła system Presto, który umożliwia inteligentne zarządzanie budynkiem i zdalną obsługę oświetlenia, ogrzewania, rolet oraz wielu innych domowych urządzeń i instalacji elektrycznych. Nowy system łączy w sobie najnowsze światowe technologie z autorskimi rozwiązaniami elektroinstalacyjnymi, zachowując przy tym atrakcyjność wizualną.

Zapewnienie maksymalnej wygody użytkownikom i ułatwienie im zarządzania gospodarstwem domowym stanowiły jedne z głównych motywów, które przyświecały inżynierom firmy OSPEL podczas projektowania nowatorskiego systemu Presto. Innowacyjność Presto w głównej mierze wynika z zastosowania jednokierunkowej głosowej komunikacji pomiędzy systemem i użytkownikiem, a także na wykorzystaniu przemysłowej magistrali CAN do transmisji sygnału pomiędzy urządzeniami stanowiącymi system.
Najważniejszym elementem całego produktu firmy OSPEL jest specjalny multiłącznik, który stanowi swego rodzaju stację kontrolną, umożliwiającą sterowanie oświetleniem, roletami, ogrzewaniem, gniazdami wtyczkowymi oraz innymi składowymi domowej instalacji elektrycznej (takimi jak: interkom, dzwonek, alarm lub wentylacja).

ABB, Bosch i Cisco tworzą otwartą platformę oprogramowania dla inteligentnego domu

Kategoria: Branża
Utworzone: piątek, 17, kwiecień 2015 13:30

Firmy ABB, Robert Bosch GmbH i Cisco Systems Inc. utworzyły spółkę joint venture pod nazwą mozaiq operations GmbH, która będzie odpowiedzialna za opracowanie i obsługę otwartej platformy oprogramowania do inteligentnych domów. Platforma będzie służyć unifikacji automatyki domowej i rozwojowi internetu przedmiotów.

W oparciu o platformę mozaiq będzie możliwe tworzenie nowych usług wykorzystujących bezpieczną i łatwą wymianę danych między urządzeniami i użytkownikami. Umożliwi to intuicyjną regulację ustawień wyposażenia domowego i osprzętu elektrycznego, niezależnie od ich marki.

Jakie są koszty instalacji KNX?

Kategoria: Instalacje i systemy elektryczne
Utworzone: środa, 11, luty 2015 14:06

System KNX pozwala panować nad urządzeniami obiektu i w łatwy sposób zapewnia ich kontrolę. Takie zalety systemu umożliwiają optymalizację jego kosztów eksploatacji. Należy zatem zastanowić się, czy instalacja KNX warta jest swojej ceny oraz jaka jest różnica w kosztach inwestycji i eksploatacji w odniesieniu do tradycyjnej instalacji elektrycznej?

Koszty instalacji KNX w poszczególnych fazach budowy w porównaniu do instalacji konwencjonalnej

System KNX łączy ze sobą poprzez magistralę różne elementy instalacji w obiektach budowlanych i co za tym idzie − pozwala w prosty sposób zarządzać odbiornikami znajdującymi się w obiekcie (m.in. ogrzewaniem, klimatyzacją, oświetleniem, sterowaniem roletami, bramami, przepływem energii). Dzięki temu uzyskuje się wysoki komfort użytkowania budynku połączony z wysokim poziomem bezpieczeństwa.

Fibaro w kampanii „Energooszczędność w moim domu”

Kategoria: Pozostałe
Utworzone: środa, 10, wrzesień 2014 12:39

Kuchnia w systemie FibaroFibar Group, producent bezprzewodowego systemu inteligencji budynkowej Fibaro, dołączył do kampanii edukacyjnej „Energooszczędność w moim domu". Razem z inicjatorami projektu będzie współdziałać na rzecz poprawy świadomości społecznej w zakresie rozwiązań podnoszących standard energetyczny domów.

We wrześniu 2014 r. do grona partnerów kampanii „Energooszczędność w moim domu" dołączył poznański producent rozwiązań z zakresu automatyki do budynków – Fibar Group. Produkowany przez firmę system pełni w domu rolę mózgu, integrując poszczególne urządzenia, optymalizując ich pracę oraz dostosowując je do potrzeb każdego domownika. Zapewnia mniejsze zużycie energii, a także wyższy poziom komfortu życia mieszkańców.

Inteligentne technologie w Krakowie

Kategoria: Inteligentny budynek
Utworzone: wtorek, 09, wrzesień 2014 13:16

DLJM System wybuduje w Krakowie unikalne Laboratorium Inteligentnego Budownictwa do testowania i optymalizacji urządzeń automatyki budynkowej. Firma opracowała algorytmy wykorzystujące sztuczną inteligencję, dzięki którym budynki będą sterowane jeszcze lepiej i oszczędzą nawet 15% energii.

Kluczowym elementem przedsięwzięcia jest wdrożenie opracowanych przez firmę innowacyjnych algorytmów samouczących się.

73 1

– „Usprawnienie oprogramowania sterującego budynkami to najtańszy sposób na podniesienie jego efektywności. Nie musimy do tego stosować lepszej jakości materiałów, nie musimy kupować dodatkowych urządzeń, po prostu wymieniamy jeden zestaw algorytmów na drugi. Brzmi prosto, ale oczywiście jego opracowanie to wynik długoletniej pracy" – powiedział Dariusz Miziński, prezes spółki DLJM System. – „Trzeba też mieć narzędzie, by takie algorytmy przetestować. My dzisiaj tym dysponujemy i to będziemy chcieli zaoferować producentom automatyki z całego świata" – dodaje prezes.


AcyMailing Module