elektroinstalator.com.pl

Znaleziono 6 pozycji/ę"energooszczędność"

Wyników 1 - 6 z 6

Kongres budownictwa energooszczędnego oraz certyfikacji budynków

Kategoria: Wydarzenia
Utworzone: poniedziałek, 27, czerwiec 2016 08:56

Firma City Brand Energia Odnawialna oraz REECO Poland Sp. z o.o., serdecznie zapraszają na: „Kongres budownictwa energooszczędnego oraz certyfikacji budynków". Druga edycja wydarzenia odbędzie się 21 października 2016 roku w Warszawie podczas 6-tych Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej „RENEXPO Poland 2016".

20160727Baner Kongres540Od kilku lat w Polsce obserwujemy dynamiczny rozwój budownictwa energooszczędnego jak i pasywnego. Dzięki temu znacznie ograniczamy koszty eksploatacji budynku, takie jak energia elektryczna i cieplna, zużycie wody, czy pobór gazu. Przy budownictwie pasywnym możemy zmniejszyć koszty nawet o 90% w stosunku do standardowego podejścia. Tak duża redukcja kosztów jest możliwa dzięki rozwiązaniom obejmującym m.in.: ukształtowanie bryły, wysoką termoizolacyjność i szczelność oraz wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, a także wewnętrznych źródeł ciepła do celów grzewczych. Należy także wspomnieć, że jednym z najważniejszych elementów budynku pasywnego jest zapewnienie stałego dopływu świeżego powietrza dzięki wentylacji mechanicznej o wysokim poziomie sprawności.

Rusza nowa kampania firmy OSRAM – LEDukacja

Kategoria: Branża
Utworzone: czwartek, 10, marzec 2016 09:21

20160310Osram1Energooszczędność, innowacja, technologia, design i nastrój – oto słowa klucze, które określają najnowszą kampanię edukacyjną firmy OSRAM. Pod hasłem LEDukacja będą prowadzone działania, z których dowiemy się, dlaczego lampy LED stają się coraz częściej wybieranymi źródłami światła, jakie są ich zalety i na co zwracać uwagę podczas zakupów.

Lampy LED z oferty firmy OSRAM to szeroki wachlarz produktów oświetleniowych, które nie tylko dają światło o ciepłej barwie, tworzące atmosferę i do pracy i do relaksu, lecz także dekorują wnętrza, stając się nieodłącznym elementem domu. Do tego lampy te są bardzo trwałe, energooszczędne i bezpieczne dla zdrowia.

Dzień Ziemi z Zielonym Budownictwem GREEN BUILDINGS = SMART CITIES z udziałem WORLD GREEN BUILDING COUNCIL

Kategoria: Wydarzenia
Utworzone: czwartek, 25, luty 2016 08:16

20160225WGBC540World Green Building Council objęło Patronat Honorowy nad Konferencją organizowaną prze Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC pod nazwą Dzień Ziemi z Zielonym Budownictwem Green Buildings=Smart Cities.

Już 21 kwietnia w gdańskiej Alchemii ze specjalną wizytą w Polsce pojawi się przedstawiciel World Green Building Council, który wygłosi wykład na temat roli Zielonego Budownictwa.

Bottrop – eksportowy model inteligentnego miasta

Kategoria: Pozostałe
Utworzone: środa, 17, czerwiec 2015 12:35

Panel sterujący domu RWEObecnie ponad 50% światowej populacji mieszka w miastach, a według prognoz do 2050 roku liczba ta może wzrosnąć do 70%. Równocześnie ośrodki miejskie odpowiadają za 75% globalnego zużycia energii. W związku z tym pojawia się w nich coraz więcej nowoczesnych technologii, które poprawiają jakość życia mieszkańców i zmniejszają negatywny wpływ aglomeracji na środowisko naturalne.

Polskie miasta są na etapie poszukiwań własnego modelu transformacji, łączącej inteligentne wykorzystanie nowoczesnych technologii z bezpośrednią aktywnością mieszkańców. RWE wspiera takie działania i dzieli się swoim międzynarodowym doświadczeniem na tym polu. Przykładem zaangażowania RWE w temacie inteligentnych miast przyszłości jest jej udział w projekcie „Miasto Innowacji w Zagłębiu Ruhry", który doprowadził do przekształcenia położonego w zachodniej części Niemiec miasta Bottrop w inteligentny organizm miejski.

Fibaro w kampanii „Energooszczędność w moim domu”

Kategoria: Pozostałe
Utworzone: środa, 10, wrzesień 2014 12:39

Kuchnia w systemie FibaroFibar Group, producent bezprzewodowego systemu inteligencji budynkowej Fibaro, dołączył do kampanii edukacyjnej „Energooszczędność w moim domu". Razem z inicjatorami projektu będzie współdziałać na rzecz poprawy świadomości społecznej w zakresie rozwiązań podnoszących standard energetyczny domów.

We wrześniu 2014 r. do grona partnerów kampanii „Energooszczędność w moim domu" dołączył poznański producent rozwiązań z zakresu automatyki do budynków – Fibar Group. Produkowany przez firmę system pełni w domu rolę mózgu, integrując poszczególne urządzenia, optymalizując ich pracę oraz dostosowując je do potrzeb każdego domownika. Zapewnia mniejsze zużycie energii, a także wyższy poziom komfortu życia mieszkańców.

Energooszczędność po polsku

Kategoria: Efektywność energetyczna
Utworzone: wtorek, 09, wrzesień 2014 13:24

Dom energooszczędnyZagadnienia związane z energooszczędnością są często przedstawiane w sposób skomplikowany, co wpływa na brak ich zrozumienia wśród osób planujących budowę lub remont domu. Z drugiej strony badania potwierdzają, że Polacy dostrzegają konieczność racjonalnego wykorzystywania energii elektrycznej i cieplnej oraz wiedzą, w jaki sposób można to osiągnąć. Jak to naprawdę jest z budownictwem energooszczędnym w naszym kraju?

Sezon remontowo-budowlany w pełni. Inwestorzy i wykonawcy rozpoczęli intensywne działania przy budowach, remontach i modernizacjach domów oraz mieszkań. Są to działania, które wiążą się z niemałymi wydatkami. A to przecież nie koniec. Późniejsze, codzienne utrzymanie budynku także kosztuje. W dłuższej perspektywie czasami nawet tyle samo co sama inwestycja. Dlatego warto na jak najwcześniejszym etapie planowania budowy czy remontu pomyśleć o energooszczędnych rozwiązaniach. Ich zastosowanie przyniesie wymierne korzyści.


AcyMailing Module