elektroinstalator.com.pl

Znaleziono 2 pozycji/ę"bms"

Wyników 1 - 2 z 2

Systemy zarządzania budynkiem (IBMS) w strategii zrównoważonej konsumpcji energii grzewczej

Kategoria: Inteligentny budynek
Utworzone: piątek, 07, sierpień 2015 10:22

Procentowy udział kosztów w cyklu życia obiektuW artykule przedstawiono koncepcję zarządzania ogrzewaniem prowadzącą do minimalizacji zużycia energii grzewczej w małym hotelu w Jastrzębiej Górze, w oparciu o systemu zarządzania budynkiem CuteBMS.

Według Europejskiej Agencji ds. Środowiska wydatki gospodarstwa domowego ponoszone na energię grzewczą i ciepłą wodę użytkową są wielokrotnie wyższe niż wydatki sektora publicznego. Na rysunku 1 przedstawiono udział procentowy kosztów eksploatacji w cyklu życia obiektu.

Nowe budynki zużywają o 30% mniej energii. Największe oszczędności możliwe są w biurowcach

Kategoria: Pozostałe
Utworzone: poniedziałek, 08, czerwiec 2015 09:48

Jacek Łukaszewski, prezes zarządu SCHNEIDER ELECTRIC PolskaW ciągu najbliższych lat Polska będzie musiała wyłączyć ze względów ekologicznych i technologicznych ponad 5 GW mocy elektrycznej. Zapotrzebowanie pokryją nowe inwestycje, równie ważna jest jednak poprawa efektywności energetycznej. Nowe budynki biurowe mogą zużywać nawet o 30% mniej energii niż starsze konstrukcje. Wyzwaniem jest nie tylko samo zapotrzebowanie, lecz także sposób wykorzystania energii.

„Wiele elektrowni czy bloków energetycznych dochodzi do kresu życia i nie spełnia norm ekologicznych. Musimy wywiązać się z zobowiązań dotyczących ekologii, które wzięliśmy na siebie, podpisując umowy z Unią Europejską. Musimy także podnieść efektywność naszej gospodarki, przemysłu i budynków, a zatem inwestować w efektywność energetyczną zarówno przemysłu, jaki i budownictwa mieszkaniowego oraz komercyjnego" – podkreśla w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Jacek Łukaszewski, prezes zarządu SCHNEIDER ELECTRIC Polska, firmy specjalizującej się w zarządzaniu zużyciem energii.


AcyMailing Module