elektroinstalator.com.pl

Znaleziono 2 pozycji/ę"RWE"

Wyników 1 - 2 z 2

RWE partnerem Akademii Energii im. Lesława Pagi

Kategoria: Branża
Utworzone: czwartek, 24, marzec 2016 12:58

• RWE partnerem wspierającym V jubileuszowej edycji Akademii Energii organizowanej przez Fundację im. Lesława Pagi

• W ramach udziału w projekcie, ekspert RWE Stoen Operator, Leszek Bitner przeprowadzi wykład dla stypendystów Akademii Energii na temat roli Centralnego Systemu Wymiany Informacji (CSWI) w nowoczesnym systemie elektroenergetycznym

Akademia Energii to projekt edukacyjny zainicjowany przez Fundację im. Lesława Pagi, skierowany do młodych osób wiążących swoją przyszłość z branżą energetyczną. Podczas dwumiesięcznego cyklu wykładów, kilkudziesięciu absolwentów i studentów kierunków technicznych, ekonomii, prawa oraz finansów, pozna praktyczne aspekty funkcjonowania branży energetycznej. Już w kwietniu jeden z wykładów, zatytułowany „Centralny System Wymiany Informacji – nowe oblicze komunikacji na rynku energii elektrycznej" poprowadzi Leszek Bitner, menedżer wydziału Usług Dystrybucyjnych RWE Stoen Operator. Uczestnicy dowiedzą się z niego m.in. dlaczego branża zdecydowała się na rozpoczęcie tak dużego projektu oraz jakim wyzwaniom należało sprostać, aby przygotować Spółki do rozpoczęcia wdrażania niniejszego systemu. Przedstawione zostaną również pierwsze doświadczenia i wnioski z prac nad projektem.

Polska mogłaby zaoszczędzić 12,8 mld zł dzięki upowszechnieniu oświetlenia LED

Kategoria: Artykuły
Utworzone: poniedziałek, 06, październik 2014 07:55

Joost Leeflang, dyrektor generalny na Europę Środkowo-Wschodnią PhilipsPolska energetyka potrzebuje ogromnych inwestycji, które zapewnią konkurencyjne ceny energii i bezpieczeństwo energetyczne oraz zmniejszą emisję gazów cieplarnianych. Jednocześnie eksperci podkreślają, że trzeba dążyć do ograniczania zużycia energii. Najprostsze rozwiązania to stosowanie energooszczędnych technologii, jak oświetlenie LED czy domowe instalacje OZE, które stają się coraz tańsze. Dzięki wymianie oświetlenia na bardziej nowoczesne Polska mogłaby zaoszczędzić ok. 12,8 mld zł.

„Jest wiele sposobów na obniżenie zapotrzebowania na energię. Możemy rzadziej jeździć samochodem czy rzadziej latać, ale najważniejsza sprawa to przyjrzeć się sposobom, w jaki zużywamy energię. 19% energii, którą dziś zużywamy na świecie, pochłaniane jest przez oświetlenie. W mieście oświetlenie konsumuje nawet 50% energii. Jeśli uda nam się obniżyć te wskaźniki, zredukujemy znacząco zużycie energii w ogóle" – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Joost Leeflang, dyrektor generalny PHILIPS na Europę Środkowo-Wschodnią.


AcyMailing Module