Od redakcji 7/2019

I okladkaSzanowni Państwo,

Komisja Europejska oszacowała, że do 2020 r. w Europie zostanie zamontowanych 200 mln inteligentnych liczników elektrycznych, a 72% Europejczyków będzie miało inteligentny licznik w domu. Obecnie trwają prace nad nowelizacją prawa energetycznego, która ma wdrożyć w Polsce system inteligentnego opomiarowania i stworzyć przepisy dla magazynów energii. Zgodnie z proponowaną nowelizacją, do końca 2026 r. liczniki zdalnego odczytu będą zainstalowane u co najmniej 80% odbiorców końcowych w gospodarstwach domowych przyłączonych do sieci o napięciu znamionowym do 1 kV.

Więcej…

ELTOR z nowym prezesem zapowiada zmiany

Śmiałe i długoterminowe cele – to najbliższa przyszłość krakowskiej spółki ELTOR, na czele której stanął w sierpniu br. Sławomir Kosiba. Nowo wybrany prezes Zarządu nie tylko zapowiedział wiele zmian w firmie, ale od początku przeszedł do działania. ELTOR – spółka z branży energetycznej – wchodzi w nowe obszary rynkowe.

ELTOR funkcjonuje na rynku od 65 lat i obecnie zatrudnia 104 pracowników – specjalistów od projektowania i budowy przyłączy. Spółka współpracuje z Zakładami Energetycznymi w Południowej Polsce i prywatnymi inwestorami. Jednak mało elastyczna struktura, brak nowych inwestycji i rozwoju oferty powodowały, że sytuacja firmy wymagała stanowczego działania.

− „Stawiam przed firmą ELTOR nowe zadania" – mówi Sławomir Kosiba, prezes P.W. ELTOR Sp. z o.o. – „Zmiany, jak zawsze, na początku mogą być bolesne. Jednak poskutkują uzdrowieniem przedsiębiorstwa i przełożą się na zyski spółki. Odczują to także nasi klienci – ELTOR odpowie na oczekiwania tych, którzy szukają nowoczesnych propozycji na gospodarowanie energią". Główne plany zmian w spółce dotyczą restrukturyzacji i poszerzenia oferty o nowe dziedziny w obszarze energetyki, a ściślej − ulokowania oferty ELTOR w przestrzeni innowacyjnych rozwiązań dla użytkowników.

Nowa propozycja spółki wyjdzie naprzeciw odbiorcom zainteresowanym nowoczesnymi metodami użytkowania energii elektrycznej. Przedsiębiorstwo z czasów dawnej świetności zachowało nieruchomość w centrum Krakowa (2,5 ha) oraz ogromne doświadczenie załogi. Prezes Kosiba zaczął od optymalizacji kosztów działania przedsiębiorstwa i bardziej efektywnego wykorzystania jego majątku.
− „Stagnacja na rynku dała się spółce mocno we znaki" – komentuje prezes Kosiba. – „Jednak teraz nadszedł czas na zmiany i ELTOR wraca do gry. Planujemy strategiczne decyzje, nowe inwestycje i powrót do grona firm liczących się na energetycznym rynku".

Kierujący wcześniej spółką z Grupy TAURON Sławomir Kosiba wyniósł dużo pozytywnych doświadczeń w budowaniu dobrych relacji firmy z rynkiem i w motywowaniu zespołu. Jak sam mówi, najważniejsze jest wykorzystanie kompetencji i doświadczenia pracowników przedsiębiorstwa oraz właściwe ukierunkowanie ich energii. Prezes stawia na ludzi, którzy z zapałem odbierają zmiany w spółce i są otwarci na nowy kierunek rozwoju obrany przez ELTOR.

Ei

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem