Od redakcji 1/2018

Szanowni Państwo,Okladka

pierwszy w tym roku zeszyt Elektroinstalatora zdominowała tematyka oświetleniowa i grzewcza. Nie bez powodu, wszakże sezon zimowy ruszył całą parą. Weszliśmy w okres powszechnego niedoboru światła, niskich temperatur oraz zwiększonego zapotrzebowania na energię. Według Głównego Urzędu Statystycznego Polacy 3/4 swoich wydatków na energię przeznaczają na ogrzewanie, resztę na prąd i podgrzanie wody.

Więcej…

ELTOR z nowym prezesem zapowiada zmiany

Śmiałe i długoterminowe cele – to najbliższa przyszłość krakowskiej spółki ELTOR, na czele której stanął w sierpniu br. Sławomir Kosiba. Nowo wybrany prezes Zarządu nie tylko zapowiedział wiele zmian w firmie, ale od początku przeszedł do działania. ELTOR – spółka z branży energetycznej – wchodzi w nowe obszary rynkowe.

ELTOR funkcjonuje na rynku od 65 lat i obecnie zatrudnia 104 pracowników – specjalistów od projektowania i budowy przyłączy. Spółka współpracuje z Zakładami Energetycznymi w Południowej Polsce i prywatnymi inwestorami. Jednak mało elastyczna struktura, brak nowych inwestycji i rozwoju oferty powodowały, że sytuacja firmy wymagała stanowczego działania.

− „Stawiam przed firmą ELTOR nowe zadania" – mówi Sławomir Kosiba, prezes P.W. ELTOR Sp. z o.o. – „Zmiany, jak zawsze, na początku mogą być bolesne. Jednak poskutkują uzdrowieniem przedsiębiorstwa i przełożą się na zyski spółki. Odczują to także nasi klienci – ELTOR odpowie na oczekiwania tych, którzy szukają nowoczesnych propozycji na gospodarowanie energią". Główne plany zmian w spółce dotyczą restrukturyzacji i poszerzenia oferty o nowe dziedziny w obszarze energetyki, a ściślej − ulokowania oferty ELTOR w przestrzeni innowacyjnych rozwiązań dla użytkowników.

Nowa propozycja spółki wyjdzie naprzeciw odbiorcom zainteresowanym nowoczesnymi metodami użytkowania energii elektrycznej. Przedsiębiorstwo z czasów dawnej świetności zachowało nieruchomość w centrum Krakowa (2,5 ha) oraz ogromne doświadczenie załogi. Prezes Kosiba zaczął od optymalizacji kosztów działania przedsiębiorstwa i bardziej efektywnego wykorzystania jego majątku.
− „Stagnacja na rynku dała się spółce mocno we znaki" – komentuje prezes Kosiba. – „Jednak teraz nadszedł czas na zmiany i ELTOR wraca do gry. Planujemy strategiczne decyzje, nowe inwestycje i powrót do grona firm liczących się na energetycznym rynku".

Kierujący wcześniej spółką z Grupy TAURON Sławomir Kosiba wyniósł dużo pozytywnych doświadczeń w budowaniu dobrych relacji firmy z rynkiem i w motywowaniu zespołu. Jak sam mówi, najważniejsze jest wykorzystanie kompetencji i doświadczenia pracowników przedsiębiorstwa oraz właściwe ukierunkowanie ich energii. Prezes stawia na ludzi, którzy z zapałem odbierają zmiany w spółce i są otwarci na nowy kierunek rozwoju obrany przez ELTOR.

Ei

Wyszukiwarka

like Newsletter!

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem