Od redakcji 7/2019

I okladkaSzanowni Państwo,

Komisja Europejska oszacowała, że do 2020 r. w Europie zostanie zamontowanych 200 mln inteligentnych liczników elektrycznych, a 72% Europejczyków będzie miało inteligentny licznik w domu. Obecnie trwają prace nad nowelizacją prawa energetycznego, która ma wdrożyć w Polsce system inteligentnego opomiarowania i stworzyć przepisy dla magazynów energii. Zgodnie z proponowaną nowelizacją, do końca 2026 r. liczniki zdalnego odczytu będą zainstalowane u co najmniej 80% odbiorców końcowych w gospodarstwach domowych przyłączonych do sieci o napięciu znamionowym do 1 kV.

Więcej…

8. Konwencja Rynku Elektrotechnicznego

38225 uczestników Konwencji Rynku Elektrotechnicznego, w tym 148 przedstawicieli producentów i importerów produktów elektrotechnicznych z 79 firm, 65 dystrybutorów z 22 firm, zaproszeni goście a także redaktorzy z 3 czasopism branżowych spotkali się na kolejnej już Konwencji, aby podyskutować o istotnych problemach środowiska producentów i dystrybutorów w Polsce. Spotkanie miało miejsce w dniach 18-19 maja br. w Łodzi.

Program Konwencji był bogaty. Wieczór 18 maja odbył się w gronie partnerów biznesowych i przyjaciół i miał charakter bardziej towarzyski. Dzień następny był wypełniony prezentacjami i dyskusjami na tematy takie jak:

  • Inicjatywa MSSI w Polsce − Magdalena Malewska, Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji;
  • Problemy jakości w pracach PIGE − Janusz Majchrowicz, Polska Izba Gospodarcza Elektrotechniki;
  • Analiza należności rynku elektrotechnicznego 2015/2016 − Michał Modrzejewski, Euler Hermes Collections;
  • Wielcy wodzowie w akcji − Szymon Kudła, Szymon Kudła & Centrum Szkoleniowe JET
  • Statystyki rynku elektrotechnicznego − Marta Kulza, Związek Pracodawców Dystrybucji Elektrotechniki.

39Ciekawa była również dyskusja na temat: Czy można sobie wyobrazić rynek bez hurtownika?, także: Dystrybutor – ile jest wart dla producenta, a ile dla klienta? Prezentowane argumenty przedstawicieli obu stron dawały do myślenia. Padły też opinie, że niektórzy producenci traktują dystrybucję po „macoszemu". Wiadomo, jak macocha kocha (nie) swoje dzieci. Ale to już tak na marginesie...bo efekt synergiczny obie strony mogą uzyskać na zasadach uczciwej współpracy, bez wymuszania czy narzucania własnej wizji prowadzenia biznesu.

8. Konwencja Rynku Elektrotechnicznego była ostatnią, którą – wraz z zespołem z SHE Związku Pracodawców Dystrybucji Elektrotechniki – zorganizował i poprowadził p. Ryszard D'Antoni, osoba zasłużona dla branży elektrotechnicznej i integracji środowiska dystrybucji. Jak powszechnie wiadomo, Ryszard D'Antoni został prezesem W.EG Polska Sp. z o.o. – holdingu obejmującego w swojej strukturze w Polsce firmy Elektroskandia Fega.

 

 

 Krzysztof Selder

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem