Od redakcji 7/2019

I okladkaSzanowni Państwo,

Komisja Europejska oszacowała, że do 2020 r. w Europie zostanie zamontowanych 200 mln inteligentnych liczników elektrycznych, a 72% Europejczyków będzie miało inteligentny licznik w domu. Obecnie trwają prace nad nowelizacją prawa energetycznego, która ma wdrożyć w Polsce system inteligentnego opomiarowania i stworzyć przepisy dla magazynów energii. Zgodnie z proponowaną nowelizacją, do końca 2026 r. liczniki zdalnego odczytu będą zainstalowane u co najmniej 80% odbiorców końcowych w gospodarstwach domowych przyłączonych do sieci o napięciu znamionowym do 1 kV.

Więcej…

Schneider Electric stawia na partnerów i innowacje

41Kluczem do budowania przewagi w biznesie jest dziś innowacja i współpraca. Dlatego Schneider Electric od lat stawia na partnerów i po raz kolejny zorganizował coroczne spotkanie, na którym zaprezentował najważniejsze, wprowadzane przez
siebie innowacje. Internet rzeczy, Big Data to tylko niektóre tematy szeroko omawiane podczas tegorocznego Spotkania Partnerów.

W chwili obecnej na rynku globalnym jak i polskim zachodzą zmiany, które są wynikiem postępujących megatrendów. Spowodują one, że w roku 2050 miasta będą zamieszkane przez dodatkowe 2,5 miliarda ludzi. W ciągu najbliższych 5 lat będą oni posiadać dodatkowe 50 bilionów urządzeń podłączonych do sieci. W związku z tym zużycie energii w całej gospodarce w ciągu 25 lat wzrośnie o 80%, a w samym przemyśle o 50% w ciągu najbliższych 35 lat. Dlatego też Schneider Electric chce, aby wszyscy partnerzy mogli sprostać tym wyzwaniom, realizując śmiałe projekty i posiadając dostęp do najlepszych rozwiązań.

42− „Rolą naszej firmy jest dziś bycie dostawcą i partnerem technologicznym, który pomoże partnerom klientom osiągnąć ich cele w zmieniającym się świecie. Mamy wyjątkową możliwość skorzystania z zaawansowanej technologii i połączenia obszarów IT i OT. Inteligentne rozwiązania, które tworzymy w wyniku połączenia tych dziedzin wiedzy, pozwalają nam automatycznie mierzyć, monitorować oraz kontrolować zapotrzebowanie i konsumpcję energii. Kiedy połączymy automatykę i energetykę z oprogramowaniem i analityką – dzięki naszej przełomowej architekturze EcoStruxure – otrzymamy wysoki poziom inteligencji operacyjnej, pozwalającej podejmować lepsze decyzje biznesowe, właściwie natychmiast" – mówił Jacek Łukaszewski, prezes Zarządu Schneider Electric Polska.
Narzędzia, jakie dostarczamy naszym partnerom, to nowoczesne platformy oprogramowania, Internet rzeczy oraz zaawansowana analityka w oparciu o Big Data, która pozwala w dokładny sposób przewidywać potrzeby, zagrożenia i efekty w realizowanych wspólnie projektach. Zastosowanie tych wszystkich rozwiązań będzie miało swoje imponujące efekty biznesowe dla naszych partnerów i klientów ostatecznych. Przyczyni się do wzrostu digitalizacji oraz dekarbonizacji naszej gospodarki.

(...)

Ei


Pełna wersja artykułu w EI 5/2016 do zakupu na portalu www.e-czasopismo.pl oraz www.magazyn-online.com

 

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem