Od redakcji 7/2019

I okladkaSzanowni Państwo,

Komisja Europejska oszacowała, że do 2020 r. w Europie zostanie zamontowanych 200 mln inteligentnych liczników elektrycznych, a 72% Europejczyków będzie miało inteligentny licznik w domu. Obecnie trwają prace nad nowelizacją prawa energetycznego, która ma wdrożyć w Polsce system inteligentnego opomiarowania i stworzyć przepisy dla magazynów energii. Zgodnie z proponowaną nowelizacją, do końca 2026 r. liczniki zdalnego odczytu będą zainstalowane u co najmniej 80% odbiorców końcowych w gospodarstwach domowych przyłączonych do sieci o napięciu znamionowym do 1 kV.

Więcej…

Targi EXPOPOWER 2016 za nami

40Zakończone w Poznaniu Międzynarodowe Targi Energetyki EXPOPOWER 2016 minęły pod hasłem prezentacji osiągnięć przemysłu energetycznego. Wydarzenie stanowiło również okazję do zapoznania się z najnowszą wiedzą o trendach, zmianach i wyzwaniach, jakie czeka rynek energii w Polsce.

Majowe targi EXPOPOWER odbywające się pod jednym dachem z Międzynarodowymi Targami Energii Odnawialnej GreenPOWER stanowiły interesującą mieszankę sprzyjającą wymianie doświadczeń. W Poznaniu zaprezentowały się firmy z Polski, Niemiec, Belgii, Turcji, Litwy, Ukrainy, Tajwanu, Szwecji i Chin.

Targi zgromadziły ponad 6,5 tys. uczestników, którzy przyjechali do stolicy Wielkopolski, aby poznać nowe produkty i usługi z obszaru dystrybucji i rozdziału energii elektrycznej oraz cieplnej, elektrotechniki i elektroniki przemysłowej, a także nowe technologie pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych.

Wielcy nagrodzeni
Nowoczesne, innowacyjne, wytworzone w oparciu o najwyższej klasy technologie – takie produkty zgłosili wystawcy targów EXPOPOWER do konkursu o Złoty Medal MTP. Sześć z nich zyskało pozytywną rekomendację Sądu Konkursowego. Laureaci nagrodę odbierali podczas uroczystego otwarcia targów EXPOPOWER, a wyróżnione produkty można było zobaczyć w poznańskich halach. Złote medale targów EXPOPOWER przyznano za następujące produkty:

  • Sterownik polowy SO-54SR-xxx z funkcjami zabezpieczeniowymi dla zastosowań „Smart Grid" (Badawczo-Rozwojowa Spółdzielnia Pracy Mikroprocesorowych Systemów Automatyki MIKRONIKA, Poznań);
  • Mobilna linia serwisowa (ENERGY COMPOSITES Sp. z o.o., Wodzisław Śląski);
  • Napędy elektromechaniczne do łączników napowietrznych SN (Instytut Energetyki – Zakład Doświadczalny w Białymstoku, Białystok);
  • Rodzina listew typu MS45 (Przedsiębiorstwo Tworzyw Sztucznych MARMAT Sp. z o.o., Jasin k/Swarzędza);
  • Seria słupów strunobetonowych dla linii WN 110 kV (Strunobet-Migacz Sp. z o.o., Lewin Brzeski);
  • Kompaktowa rozdzielnica pierścieniowa w izolacji gazowej typu TPM Kompakt (ZPUE S.A. Włoszczowa/Zgłaszający: ZPUE S.A./Grupa KORONEA, Włoszczowa).

– „W tym roku na targach EXPOPOWER zdobyliśmy Złoty Medal MTP za napęd elektromechaniczny. To nasze rozwiązanie nowatorskie, polska myśl technologiczna" – podkreślił w rozmowie inż. Krzysztof Kobyliński, dyrektor Zakładu Instytutu Energetyki, Zakład Doświadczalny w Białymstoku. – „Pobyt na targach w Poznaniu i prezentacja nowych rozwiązań pozwalają nam zdobyć nowych klientów" − dodał.
Uroczysta gala targów stanowiła sposobność do wręczenia także innych, nie mniej ważnych nagród. Medal i rekomendację prezesa Stowarzyszenia Elektryków Polskich otrzymała firma IMPACT CLEAN POWER TECHNOLOGY S.A. za rozproszony system zarządzania zasobnikami energii do aplikacji mobilnych, a Złoty Volt, czyli nagroda Polskiej Izby Gospodarczej Elektrotechniki, powędrowała do firmy ELWAT Wrocław za rodzinę wtyczek Tinen.

 

(...)

MTP/Ei


Pełna wersja artykułu w EI 5/2016 do zakupu na portalu www.e-czasopismo.pl oraz www.magazyn-online.com

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem