Od redakcji 8/2018

EL 8 2018 INTERNETDrodzy Czytelnicy,

do Waszych rąk oddajemy ostatni w tym roku numer „Elektroinstalatora”. Dziękujemy za zainteresowanie czasopismem i jednocześnie zapraszamy do pozostania z nami w przyszłym roku. W 2019 roku zwiększamy liczbę „Elektroinstalatora" do 10 numerów!

W sezonie zimowym do ochrony gruntu oraz dachu przed śniegiem i lodem przydają się systemy przeciwoblodzeniowe zbudowane na bazie stałooporowych lub samoregulujących przewodów grzejnych.

Więcej…

Grupa Bosch w Polsce – informacja prasowa

35Już tradycyjnie, w maju, prezes firmy Robert Bosch Sp. z o.o. oraz reprezentantka Grupy Bosch w Polsce Krystyna Boczkowska przedstawili na konferencji prasowej wyniki finansowe za rok 2015 Grupy Bosch na świecie, w Polsce a także aktualną strategię i prognozy na najbliższe lata.

Bosch jest międzynarodowym przedsiębiorstwem, prowadzącym działalność w czterech sektorach: Mobility Solutions, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Jest reprezentowany przez 440 spółek zależnych i regionalnych w 60 krajach, a z uwzględnieniem sieci dystrybutorów, w 150. Koncern zatrudnia na całym świecie 375 000 pracowników. Pomimo utrzymującej się umiarkowanej koniunktury gospodarczej, w 2015 r.

Grupa Bosch osiągnęła rekordowe w swojej historii obroty w wysokości 70,6 mld EUR, czyli o 44% wyższe niż w roku 2014. Powodem tak dynamicznego rozwoju było, poza wysokim organicznym wzrostem, przejęcie całości udziałów spółek BSH Hausgeräte oraz Automotive Steering.

Pomijając efekt konsolidacji, nominalny wzrost obrotów wyniósł 10%. Do tak pozytywnego wyniku przyczynił się w 2015 roku dodatni efekt kursów wymiany walut. Największe obroty (w wysokości 37,3 mld EUR) koncern wypracował w Europie, osiągając wzrost na poziomie 3,8%. Nadal Europa ma największy, 53% udział w sprzedaży produktów i rozwiązań Bosch.
Wyniki Grupy Bosch w Polsce utrzymały się również na wysokim poziomie, osiągając w 2015 r. obrót w wysokości 4,6 mld PLN. Przejęcie całości udziałów w dużej i dynamicznie rosnącej organizacji BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego z pięcioma zakładami produkcyjnymi i pozycją lidera na rynku sprzętu AGD znacznie zwiększyło skalę działalności koncernu i spowodowało rekordowy, 73% wzrost obrotów. Pomijając efekt konsolidacji, Bosch zanotował wzrost na poziomie 5,3%.

Po konsolidacji z BSH, Bosch dołączył do największych spółek w naszym kraju pod względem obrotów oraz liczby pracowników. Bosch zatrudnia obecnie 4600 osób i jest jednym z najbardziej cenionych pracodawców w naszym kraju, co potwierdza przyznany firmie już po raz trzeci certyfikat Top Employers Polska, który otrzymują przedsiębiorstwa o najwyższych standardach w zakresie kultury organizacyjnej, warunków pracy oraz możliwości rozwoju zawodowego.

Wszystkie działy handlowe firmy Robert Bosch w Polsce (Mobility Solutions − działający w obszarze motoryzacji, Elektronarzędzi − należący do sektora Consumer Goods, Systemów Zabezpieczeń − należący do Energy and Building Technology oraz Termotechniki) odnotowały w 2015 r. wzrost obrotów powyżej rynku.

W 2016 r. Bosch w Polsce planuje zwiększyć o 30% zatrudnienie w centrum kompetencyjnym IT, w którym obecnie pracuje ponad 100 osób. Centrum świadczy usługi informatyczne dla spółek Boscha na całym świecie, a jego rozwój jest związany ze strategią rozwoju aplikacji i usług w obszarze Internetu rzeczy, dla rozwiązań Smart Home, Connected Mobility czy Przemysłu 4.0. Jeśli chodzi o prognozy na rok 2016 przewiduje się, że Grupa Bosch zwiększy obroty o 3-5% oraz utrzyma zysk na poziomie roku poprzedniego.

W Polsce Grupa Bosch − obecna od roku 1992 − jest reprezentowana przez 3 spółki:
Robert Bosch Sp. z o.o., Bosch Rexroth Sp. z o.o. oraz BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. Bosch prowadzi w Polsce działalność w 4 lokalizacjach: w Warszawie (siedziby spółek), Wrocławiu, Łodzi i Rzeszowie (fabryki). Konferencja prasowa z udziałem współpracowników prezes K. Boczkowskiej odbyła się 25 maja br. w Klubie Polskiej Rady Biznesu w Pałacu Sobańskich w Warszawie.

 

Opracowano na podstawie
materiałów firmy Bosch

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem