Od redakcji 7/2019

I okladkaSzanowni Państwo,

Komisja Europejska oszacowała, że do 2020 r. w Europie zostanie zamontowanych 200 mln inteligentnych liczników elektrycznych, a 72% Europejczyków będzie miało inteligentny licznik w domu. Obecnie trwają prace nad nowelizacją prawa energetycznego, która ma wdrożyć w Polsce system inteligentnego opomiarowania i stworzyć przepisy dla magazynów energii. Zgodnie z proponowaną nowelizacją, do końca 2026 r. liczniki zdalnego odczytu będą zainstalowane u co najmniej 80% odbiorców końcowych w gospodarstwach domowych przyłączonych do sieci o napięciu znamionowym do 1 kV.

Więcej…

Grupa Bosch w Polsce – informacja prasowa

35Już tradycyjnie, w maju, prezes firmy Robert Bosch Sp. z o.o. oraz reprezentantka Grupy Bosch w Polsce Krystyna Boczkowska przedstawili na konferencji prasowej wyniki finansowe za rok 2015 Grupy Bosch na świecie, w Polsce a także aktualną strategię i prognozy na najbliższe lata.

Bosch jest międzynarodowym przedsiębiorstwem, prowadzącym działalność w czterech sektorach: Mobility Solutions, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Jest reprezentowany przez 440 spółek zależnych i regionalnych w 60 krajach, a z uwzględnieniem sieci dystrybutorów, w 150. Koncern zatrudnia na całym świecie 375 000 pracowników. Pomimo utrzymującej się umiarkowanej koniunktury gospodarczej, w 2015 r.

Grupa Bosch osiągnęła rekordowe w swojej historii obroty w wysokości 70,6 mld EUR, czyli o 44% wyższe niż w roku 2014. Powodem tak dynamicznego rozwoju było, poza wysokim organicznym wzrostem, przejęcie całości udziałów spółek BSH Hausgeräte oraz Automotive Steering.

Pomijając efekt konsolidacji, nominalny wzrost obrotów wyniósł 10%. Do tak pozytywnego wyniku przyczynił się w 2015 roku dodatni efekt kursów wymiany walut. Największe obroty (w wysokości 37,3 mld EUR) koncern wypracował w Europie, osiągając wzrost na poziomie 3,8%. Nadal Europa ma największy, 53% udział w sprzedaży produktów i rozwiązań Bosch.
Wyniki Grupy Bosch w Polsce utrzymały się również na wysokim poziomie, osiągając w 2015 r. obrót w wysokości 4,6 mld PLN. Przejęcie całości udziałów w dużej i dynamicznie rosnącej organizacji BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego z pięcioma zakładami produkcyjnymi i pozycją lidera na rynku sprzętu AGD znacznie zwiększyło skalę działalności koncernu i spowodowało rekordowy, 73% wzrost obrotów. Pomijając efekt konsolidacji, Bosch zanotował wzrost na poziomie 5,3%.

Po konsolidacji z BSH, Bosch dołączył do największych spółek w naszym kraju pod względem obrotów oraz liczby pracowników. Bosch zatrudnia obecnie 4600 osób i jest jednym z najbardziej cenionych pracodawców w naszym kraju, co potwierdza przyznany firmie już po raz trzeci certyfikat Top Employers Polska, który otrzymują przedsiębiorstwa o najwyższych standardach w zakresie kultury organizacyjnej, warunków pracy oraz możliwości rozwoju zawodowego.

Wszystkie działy handlowe firmy Robert Bosch w Polsce (Mobility Solutions − działający w obszarze motoryzacji, Elektronarzędzi − należący do sektora Consumer Goods, Systemów Zabezpieczeń − należący do Energy and Building Technology oraz Termotechniki) odnotowały w 2015 r. wzrost obrotów powyżej rynku.

W 2016 r. Bosch w Polsce planuje zwiększyć o 30% zatrudnienie w centrum kompetencyjnym IT, w którym obecnie pracuje ponad 100 osób. Centrum świadczy usługi informatyczne dla spółek Boscha na całym świecie, a jego rozwój jest związany ze strategią rozwoju aplikacji i usług w obszarze Internetu rzeczy, dla rozwiązań Smart Home, Connected Mobility czy Przemysłu 4.0. Jeśli chodzi o prognozy na rok 2016 przewiduje się, że Grupa Bosch zwiększy obroty o 3-5% oraz utrzyma zysk na poziomie roku poprzedniego.

W Polsce Grupa Bosch − obecna od roku 1992 − jest reprezentowana przez 3 spółki:
Robert Bosch Sp. z o.o., Bosch Rexroth Sp. z o.o. oraz BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. Bosch prowadzi w Polsce działalność w 4 lokalizacjach: w Warszawie (siedziby spółek), Wrocławiu, Łodzi i Rzeszowie (fabryki). Konferencja prasowa z udziałem współpracowników prezes K. Boczkowskiej odbyła się 25 maja br. w Klubie Polskiej Rady Biznesu w Pałacu Sobańskich w Warszawie.

 

Opracowano na podstawie
materiałów firmy Bosch

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem