Od redakcji 7/2019

I okladkaSzanowni Państwo,

Komisja Europejska oszacowała, że do 2020 r. w Europie zostanie zamontowanych 200 mln inteligentnych liczników elektrycznych, a 72% Europejczyków będzie miało inteligentny licznik w domu. Obecnie trwają prace nad nowelizacją prawa energetycznego, która ma wdrożyć w Polsce system inteligentnego opomiarowania i stworzyć przepisy dla magazynów energii. Zgodnie z proponowaną nowelizacją, do końca 2026 r. liczniki zdalnego odczytu będą zainstalowane u co najmniej 80% odbiorców końcowych w gospodarstwach domowych przyłączonych do sieci o napięciu znamionowym do 1 kV.

Więcej…

Wielka Gala Liderów Świata Energii

41

13 kwietnia 2016 r. w Hotelu Westin w Warszawie odbyła się Wielka Gala Liderów Świata Energii. Gościem Honorowym wydarzenia był wiceminister Michał Kurtyka z Ministerstwa Energii.

Nagrody przyznano w sześciu kategoriach za osiągnięcia dokonane w 2015 r.

Producent Roku – Firma Fortum
Fortum Power and Heat Polska to jeden z czołowych producentów energii elektrycznej i ciepła w skojarzeniu (w kogeneracji). Konsekwentnie od lat rozszerza swoją działalność operacyjną w Polsce. Fortum zamierza także być liderem w obszarze czystej energii. Troska o środowisko i odpowiedzialność społeczna to podstawowe wartości w misji tego przedsiębiorstwa.

Handlowiec Roku − Energa Obrót
Firma otrzymała nagrodę za Energa365, czyli innowacyjną ofertę sprzedażową i lojalizacyjną. Energa wprowadziła pierwszą w Polsce ofertę łączącą sprzedaż energii elektrycznej i usług technologicznych online. To efekt partnerskiej współpracy Grupy Energa z liderem branży nowych technologii – firmą Microsoft.

Operator Roku − PSE Polskie Sieci
Elektroenergetyczne Polskie Sieci Elektroenergetyczne zamknęły 2015 r. sumą nakładów inwestycyjnych przekraczającą półtora miliarda złotych. Do najważniejszych projektów realizowanych przez krajowego operatora systemu przesyłowego należą m.in. uruchomiony pod koniec ubiegłego roku Most elektroenergetyczny Polska – Litwa, umożliwiający połączenie rynków energii elektrycznej krajów bałtyckich, inwestycje w infrastrukturę na zachodniej granicy państwa, zwiększające zdolności wymiany mocy z systemami Niemiec i Czech, a także budowa nowej i modernizacja istniejącej infrastruktury przesyłowej.

Dostawca rozwiązań dla sektora − TAURON Sprzedaż
Nagroda za usługę Prąd z Serwisantem 24H. Produkt Serwisant 24H jest przykładem skutecznego połączenia sprzedaży energii elektrycznej wraz z usługą assistance. Gwarantuje klientom TAURONA wsparcie techniczne w domu lub firmie w przypadku awarii instalacji elektrycznej, a także domowych i biurowych urządzeń elektrycznych.

Społeczna Odpowiedzialność Biznesu − Fundacja KGHM Polska Miedź
Aktywność Fundacji jest ważną częścią prowadzonych przez KGHM działań w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Prowadząc liczne projekty, Fundacja angażuje się w pomoc dla lokalnych społeczności stawiając na promocję zasad pierwszej pomocy przedmedycznej, sportu, nauki matematyki wśród dzieci i młodzieży, ochronę tradycji i kultury oraz dziedzictwa narodowego.

Człowiek Roku − Piotr Woźniak, prezes Zarządu PGNiG
W grudniu 2015 r. został powołany na stanowisko p.o. prezesa Zarządu spółki PGNiG. Przez wiele lat związany z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwie SA.

Czas pomiędzy poszczególnymi kategoriami konkursowymi umilił gościom występ artystyczny Stanisława Sojki. Zwieńczeniem Wielkiej Gali była aukcja charytatywna na rzecz Fundacji Dziecięca Fantazja, prowadzona przez Katarzynę Cichopek, podczas której można było wylicytować piłkę do koszykówki i koszulkę Marcina Gortata z autografem sportowca, pióro z faksymile Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz unikatowe zdjęcie z prywatnej kolekcji Al Pacino z filmu Godfather II i jego autograf.

 

Ei

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem