Od redakcji 7/2019

I okladkaSzanowni Państwo,

Komisja Europejska oszacowała, że do 2020 r. w Europie zostanie zamontowanych 200 mln inteligentnych liczników elektrycznych, a 72% Europejczyków będzie miało inteligentny licznik w domu. Obecnie trwają prace nad nowelizacją prawa energetycznego, która ma wdrożyć w Polsce system inteligentnego opomiarowania i stworzyć przepisy dla magazynów energii. Zgodnie z proponowaną nowelizacją, do końca 2026 r. liczniki zdalnego odczytu będą zainstalowane u co najmniej 80% odbiorców końcowych w gospodarstwach domowych przyłączonych do sieci o napięciu znamionowym do 1 kV.

Więcej…

ES-SYSTEM stawia na technologię LED

40Spółka ES-SYSTEM zamierza kontynuować rozwój w kraju i na wybranych rynkach zagranicznych w oparciu o rozwiązania w technologii LED. To perspektywiczny segment: w 2015 r. wzrósł o 87%, rok wcześniej – o 95%.

Perspektywy na 2016 r.
Obecnie niemal wszystkie projekty ES-SYSTEM są realizowane w oparciu o rozwiązania LED. Spółka zaczynała wprowadzanie tej technologii przed dekadą jako jedna z pierwszych firm w Polsce. Dzięki temu jest liderem w segmencie. Laboratorium badawcze Grupy uzyskało status laboratorium nadzorowanego SMT, z uprawnieniem do wykonywania badań w procesie ENEC. Laboratorium badawcze jest jednym z dwóch laboratoriów oświetleniowych tej klasy w Polsce, które gwarantują wysoką jakość produktów i ich trwałość.

Narastająco na koniec grudnia 2015 r. sprzedaż LED w kraju stanowiła w grupie ES-SYSTEM 46,8% sprzedaży wobec 27,4% w 2014 r. Cztery piąte wszystkich spośród ok. 2000 wdrożeń przeprowadzonych przez firmę dotyczyło technologii LED.

Rozwój na rynku krajowym i zagranicznym
W 2016 r. spółka zakłada dalszy rozwój na rynku krajowym w dotychczasowych segmentach działalności, tj. w segmencie architektonicznym, przemysłowym i zewnętrznym, głównie w oparciu o rozwiązania LED. Kontynuowane będą prace nad pozyskaniem nowych klientów w segmentach posiadających potencjał wzrostu sprzedaży, takich jak: przemysł, edukacja, służba zdrowia, budownictwo mieszkaniowe, obiekty handlowe. W celu zwiększenia sprzedaży w tych segmentach zostaną wprowadzone nowe konkurencyjne produkty dostosowane do oczekiwań rynku.

Firma planuje dalszą ekspansję zagraniczną i rozwój sprzedaży na wybranych rynkach eksportowych o dużym potencjale wzrostu. W oparciu o dotychczasowe realizacje zarząd ocenia, że ma dobrą pozycję wyjściową na rynkach: Bliskiego Wschodu, Niemiec, Szwajcarii i Francji. Budowanie pozycji na rynkach eksportowych będzie realizowane w oparciu o rozwój kontaktów biznesowych, udział w wybranych wydarzeniach branżowych oraz umacnianie sieci przedstawicieli handlowych. Biorąc pod uwagę potencjał rozwoju branży, zarząd spółki ma nadzieję uzyskać w 2016 r. co najmniej jednocyfrowy wzrost sprzedaży na rynku krajowym i eksportowym. Na wybranych rynkach zagranicznych spółka oczekuje dynamicznych wzrostów, jednak ostateczna skala poprawy wyników będzie zależała od portfela projektów, które wejdą do realizacji w br. Zyski spółki będą pochodną struktury produktowej portfela realizowanych projektów oraz koniunktury w branży.

Produkty oparte na nowoczesnych technologiach
Kluczem do wzrostu sprzedaży jest wprowadzanie do oferty nowoczesnych technologii, takich jak systemy prezentowane na targach L&B we Frankfurcie, w marcu 2016 r. – nowa generacja opraw LED realnie wpływająca na okołodobowy rytm życia człowieka i spójna ze światowym trendem „Human Centric Lighting". Dzięki aktywizującej funkcji światła większy ona wydajność pracy w biurze, nauki w szkole i rekonwalescencji pacjentów w szpitalach i ośrodkach opieki.

Nakłady inwestycyjne
Wartość nakładów inwestycyjnych w Grupie Kapitałowej w latach 2013-2015 wyniosła 14,9 mln zł, w tym 4,9 mln zł w celu dostosowania parku maszynowego i technologii do wymogów rynku i nowych trendów w branży. W 2016 r. spółka planuje przeznaczyć w Grupie Kapitałowej ok. 10 mln zł na inwestycje.

W dniu 12 kwietnia br. odbyła się w Warszawie konferencja prasowa, podczas której Rafał Gawrylak – prezes Zarządu ES-SYSTEM S.A. oraz Mirosław Butryn – wiceprezes ds. handlowych przedstawili informację o spółce, jej strukturze organizacyjnej, potencjale produkcyjnym, zrealizowanych (priorytetowych dla firmy) inwestycjach w kraju i za granicą, o aktualnej sytuacji na rynku w roku bieżącym oraz o planach na przyszłość. Odpowiadali także na pytania z sali.

 

Ei

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem