Od redakcji 4/2019

EL4 2019 okladka ifaceOd dnia 1 lipca 2017 r. producentów kabli i przewodów z Unii Europejskiej obowiązują nowe przepisy prawne. Określa je rozporządzenie Construction Product Regulation (nr 305/2011 z 9 marca 2011 r.), w skrócie CPR. Rozporządzenie CPR uchyla dotychczasową Dyrektywę 89/106/EWG* i ustanawia zharmonizowane warunki wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych, w tym kabli i przewodów.

Więcej…

Konferencja Industry 4.0 – przemysł przyszłości sukcesem!

3819 kwietnia 2016 r. do hotelu Hilton w Łodzi przybyło prawie 200 uczestników konferencji „Industry 4.0 – przemysł przyszłości", której organizatorami byli Phoenix Contact oraz Alfa Elektro. Spotkanie to poświęcono przyszłym technologiom przemysłowym, współdziałaniu maszyn i ludzi oraz rozwiązaniom z zakresu Industry 4.0. Podczas konferencji była okazja do wysłuchania wystąpień kilkunastu specjalistów w tej dziedzinie.

− „Stoimy właśnie w obliczu czwartej rewolucji przemysłowej, która wymuszona została koniecznością współpracy on-line na wszystkich etapach procesu produkcji. Te „inteligentne", rozbudowane struktury wymieniają dane pomiędzy najdrobniejszymi elementami dążąc do największej samooptymalizacji procesu produkcyjnego. Mamy, więc do czynienia z kolejnym etapem rozwoju produkcji przemysłowej. Człowiek, maszyna i sam produkt łączą się w inteligentną i samodzielną sieć. Teraz elastyczne dostosowanie produkcji do potrzeb klienta, bez kosztownej przebudowy infrastruktury, staje się możliwe. Tworzy się rzeczywistość wirtualno-fizyczna." – powiedział Maciej Merek, prezes Phoenix Contact Sp. z o.o.,

37Tematykę Industry 4.0 omówili w czasie konferencji m.in. prof. Kuo-Ming Chao z Coventry University, prof. Mirosław Kutyłowski z Politechniki Wrocławskiej oraz praktycy z przemysłu tacy jak Frank Knafla z firmy Phoenix Contact. Pod hasłem „Industry 4.0 – przemysł przyszłości" zostały zaprezentowane najnowsze rozwiązania techniczne i odkrycia naukowe, a także kierunki rozwoju i perspektywy na przyszłość. Całość spotkania wraz z ożywionym panelem dyskusyjnym na podsumowaniu dnia poprowadził Marcin Prokop. Uczestnicy mieli możliwość podzielenia się własnymi doświadczeniami i spostrzeżeniami również podczas wieczornego bankietu, którego znakomitą oprawę artystyczną zapewnił występ Andrzeja Poniedzielskiego.

 

(Ei)

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem