Od redakcji 7/2019

I okladkaSzanowni Państwo,

Komisja Europejska oszacowała, że do 2020 r. w Europie zostanie zamontowanych 200 mln inteligentnych liczników elektrycznych, a 72% Europejczyków będzie miało inteligentny licznik w domu. Obecnie trwają prace nad nowelizacją prawa energetycznego, która ma wdrożyć w Polsce system inteligentnego opomiarowania i stworzyć przepisy dla magazynów energii. Zgodnie z proponowaną nowelizacją, do końca 2026 r. liczniki zdalnego odczytu będą zainstalowane u co najmniej 80% odbiorców końcowych w gospodarstwach domowych przyłączonych do sieci o napięciu znamionowym do 1 kV.

Więcej…

Targi ENEX i ENEX Nowa Energia 2016

36W dniach 30-31 marca br. odbyły się w Kielcach XIX Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki ENEX oraz XIV Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia. Ponad 4500 zwiedzających osób zapoznało się z ofertą ok. 150 firm.

Wytwarzanie, przesyłanie i dystrybucja energii, maszyny, urządzenia energetyczne i elektroenergetyczne, użytkowanie energii i metody jej oszczędzania, skojarzone wytwarzanie ciepła i energii elektrycznej, wytwarzanie ciepła dla systemów ciepłowniczych, eksploatacja urządzeń energetycznych i modernizacja istniejących sieci, a także budownictwo energetyczne to tematy wiodące targów energetycznych i elektrotechnicznych ENEX.

37

Z kolei ENEX Nowa Energia dotyczyła m.in. takich zagadnień, jak: energia słoneczna, wiatrowa, wodna, geotermalna, biogaz, biomasa, technologie pozyskiwania energii elektrycznej i cieplnej ze źródeł odnawialnych, możliwości finansowania energii ze źródeł odnawialnych, doradztwo energetyczne i finansowe, rozwiązania informatyczne dla sektora OZE itp.

Na obu imprezach targowych dużym zainteresowaniem cieszyły się jak zawsze konferencje/seminaria i fora branżowe. Warto wymienić tu Forum Pomp Ciepła, Forum Technologiczne SOLAR+, szkolenia i warsztaty z certyfikatem „Pomiary systemów fotowoltaicznych" a także spotkanie robocze członków Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej Polska PV.


38Na targach ENEX i ENEX Nowa Energia przyznano w tym roku następujące nagrody i wyróżnienia. Otrzymały je firmy:
Medal Targów ENEX 2016:

  • GALMET Sp. z o.o. Sp.K. za Pompę ciepła Maxima w systemie woda-ziemia,
  • Instytut Automatyki Systemów Energetycznych Sp. z o.o. za Moduł MSU-103,
  • Wydział Inżynierii Środowiska, Geomatyki i Energetyki Politechniki Świętokrzyskiej za Energooszczędne wentylatory,
  • Instytut Fizyki Polskiej Akademii Nauk za Innowacyjną trójwymiarową elektrodę do zastosowań w ogniwach fotowoltaicznych od I do II generacji.

Nagroda przyznana w konkursie Technologia Przyszłości w ramach PARTNER SEARCH FORUM − „XIV Świętokrzyska Giełda Kooperacyjna Nowych Technologii Energii Odnawialnej":

  • Centrum Energetyki Odnawialnej Sp. z o.o. PWSZ w Sulechowie za CEO PVT. Panel fotowoltaiczny z układem odbioru energii cieplnej.

Wyróżnienia Targów Kielce za oryginalny i nowatorski styl prezentacji targowej:

  • AK NOVA Sp. z o.o., Poznań,
  • MASTERTHERM POLSKA Sp.z o.o., Strawczyn,
  • AB-MICRO Sp. z o.o., Warszawa,
  • PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o., Warszawa.

 

Ei

 

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem