Od redakcji 12/2023

eI 12Szanowni Państwo,

Wdrożony w 2021 r. rynek mocy przekształcił jednotowarowy rynek energii elektrycznej, gdzie handlowi podlegały tylko wytworzone lub pobrane wolumeny energii elektrycznej, w rynek dwutowarowy, gdzie drugim towarem stała się dostępność mocy. Założeniem systemu wprowadzonego rynkiem mocy jest wynagrodzenie wypłacane wytwórcom energii elektrycznej z tytułu gotowości zarówno do dostarczenia mocy do Krajowego Systemu Elektroenergetycznego (KSE), jak i do zaniechania bądź redukcji poboru (usługa DSR).

Więcej…

Bosch po 2014 r. – konferencja roczna w Warszawie

Krystyna Boczkowska, prezes zarządu Robert Bosch Sp. z o.o. i reprezentantka Grupy Bosch w PolsceGrupa Bosch, wiodący dostawca innowacyjnych technologii i usług, osiągnęła w Polsce w 2014 r. obrót w wysokości ponad 2,6 mld złotych, co oznacza wzrost o 6,4% w porównaniu do roku poprzedniego. Firma zanotowała wzrosty obrotów powyżej rynku we wszystkich działach handlowych. W roku 2015 Bosch przewiduje dalszy rozwój i umocnienie pozycji w Polsce, bazując na innowacyjnej ofercie, a także dobrej koniunkturze gospodarczej w kraju.

– „Bosch utrzymuje silną pozycję w Polsce, co potwierdził wzrostem obrotów wyższym niż wzrost rynku w głównych obszarach działalności, czyli w branży budowlanej oraz w przemyśle samochodowym" – powiedziała Krystyna Boczkowska, prezes spółki Robert Bosch oraz reprezentantka Grupy Bosch w Polsce podczas konferencji prasowej w Warszawie.

– „Optymistycznie patrzymy na szanse dalszego dynamicznego wzrostu w roku 2015, którego motorem będą innowacyjne produkty i rozwiązania, ale także dynamicznie rozwijająca się polska gospodarka. Polska jest jednym z większych beneficjentów przejęcia przez Robert Bosch GmbH 100% udziałów w spółce BSH Hausgeräte GmbH. Silna organizacja BSH w Polsce z czterema zakładami produkcyjnymi i pozycją lidera na rynku sprzedaży sprzętu gospodarstwa domowego znacząco poprawi pozycję polskiej organizacji Bosch w Grupie" – dodała Krystyna Boczkowska.

Bosch cenionym pracodawcą
Biorąc pod uwagę skonsolidowane w 2015 roku spółki BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego oraz ZF Lenksysteme, przedsiębiorstwo zatrudnia w Polsce ponad 4200 osób i należy do najbardziej cenionych pracodawców w naszym kraju. Potwierdził to przyznany firmie Bosch w latach 2014 oraz 2015 certyfikat Top Employers Polska, który otrzymują przedsiębiorstwa o najwyższych standardach w zakresie kultury organizacyjnej, warunków pracy oraz możliwości rozwoju zawodowego.

Pozytywny rozwój sprzedaży działów handlowych
Wszystkie działy handlowe Bosch w Polsce odnotowały w 2014 r. wzrost obrotów powyżej rynku.

Znaczący, dwucyfrowy wzrost odnotował dział Elektronarzędzi, należący do działu branżowego Bosch Consumer Goods (czyli Dóbr Użytkowych). Prawie 35% sprzedaży działu Elektronarzędzi w Polsce stanowią nowości produktowe, co oznacza, że w roku 2014 dział wprowadził na rynek ponad 300 nowych produktów. W bieżącym roku ten trend zostanie utrzymany, a w sprzedaży pojawiają się takie przełomowe rozwiązania jak system Bosch Wireless Charging, który pozwala na indukcyjne ładowanie akumulatorów do elektronarzędzi. Dział rozwija i umacnia pozycję rynkową w różnorodnych kanałach dystrybucji, przy czym szczególnie dynamicznie wzrasta sprzedaż elektronarzędzi w internecie.

 

(...)

 

(Ei)

Pełna wersja artykułu w EI 4/2015 do zakupu na portalu www.e-czasopismo.pl oraz www.magazyn-online.com

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem