Od redakcji 8/2019

EL8 2019 okaldka internetSzanowni Państwo,

Odbiorniki nieliniowe są źródłem harmonicznych prądów i napięcia. Harmoniczne są jednym z najstarszych zaburzeń systemów energoelektronicznych. Powodują spadek napięcia na transformatorze i indukują odkształcone napięcie, które zasila odbiorniki w układzie elektrycznym. Najefektywniejszą metodą radzenia sobie z tym zjawiskiem jest filtracja aktywna. Filtry aktywne mogą kompensować harmoniczne prądu, napięcia i moc bierną, dokonywać symetryzacji obciążenia oraz eliminować zjawisko migotania światła. Odsyłam do artykułu o prądach wyższych harmonicznych i metodach walki z nimi.

Więcej…

Zarządzanie światłem z poziomu smartfona

Opticom fot. BeghelliOptiCom to nowoczesny system, który współpracuje z oprawami Beghelli, wyposażonymi w zasilacz SmartDriver, umożliwiający programowanie opraw zgodnie z różnymi scenariuszami. Za pomocą lampy błyskowej w smartfonie użytkownik ma możliwość indywidualnego kodowania każdej oprawy.

Technologia OptiCom (ang. Optical Communication Technology) pozwala na zdalną kontrolę, sterowanie, a także modyfikację parametrów oświetlenia podstawowego oraz awaryjnego. Poprzez lampę błyskową w smartfonie można przesyłać polecenia, a za pomocą dedykowanej aplikacji monitorować pracę całej instalacji. Dzięki temu można w łatwy sposób sterować urządzeniami, których zadaniem jest przede wszystkim zapewnianie bezpieczeństwa w obiektach, takich jak szpitale, magazyny, fabryki, parkingi.

Acciaio Eco LED wsppracujca z Opticom fot. BeghelliTechnologia OptiCom daje ok. 80% oszczędności – o 30% więcej niż dzięki tradycyjnym systemom LED. Inteligentny czujnik światła, który współpracuje z układem, w zależności od zaprogramowania, może działać jako autodimmer (natural light), detektor ruchu (dynamic light) lub odbierać polecenia wysyłane przy użyciu lampy błyskowej smartfona. Ponadto czujnik składający się z fototranzystora SMD, który łączy w sobie właściwości diody i tranzystora, może odczytywać, jak światło naturalne wpływa na oświetlaną powierzchnię. W ten sposób oprawa LED kalibruje się, utrzymując minimalne i wymagane natężenie.

Technologia LED doprowadziła do prawdziwej rewolucji w branży oświetleniowej. Jednak jest ona najbardziej efektywna energetycznie nie tylko dzięki odpowiedniemu doborowi optyki czy zastosowaniu diod o wysokiej luminacji, ale przede wszystkim poprzez zaawansowane systemy, które pozwalają kompleksowo i wygodnie zarządzać całą instalacją, generując przy tym znaczne oszczędności. Automatyzacja i wyposażenie opraw w system OptiCom daje przede wszystkim możliwość zastosowania dodatkowych interfejsów, przez co stają się one kompatybilne z cyfrowymi standardami zarządzania – mówi Michał Jastrzębski, dyrektor techniczny z Beghelli Polska.

OptiCom to technologia służąca przede wszystkim do rejestracji błędów, anomalii, wyników testów oraz czynności konfiguracyjnych związanych z programowaniem opraw. Dzięki dedykowanej aplikacji użytkownik ma możliwość zmiany podstawowych ustawień opraw: czasu autonomii (niezależnej pracy), strumienia świetlnego, trybu pracy (SE-SA-PS) oraz czasookresu testów. Wszystkie zgromadzone dane przechowywane są w dedykowanej chmurze Beghelli, w której można sprawdzić stan techniczny każdego z urządzeń. Aplikacja umożliwiająca zdalne zarządzenie dostępna jest bezpłatnie zarówno dla systemów iOS, jak i Android.

Źródło: BEGHELLI

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem