Od redakcji 7-8/2017

Szanowni Państwo,Okladka
Od nowego roku czasopismo „Elektroinstalator” będzie miało nowego wydawcę. Opiekuńcze skrzydła nad tym najstarszym w branży elektroinstalacyjnej tytułem roztoczyło Wydawnictwo SIGMA-NOT.

Więcej…

Oznakowanie dróg ewakuacyjnych CrystalWay firmy EATON wzorem stylu i bezpieczeństwa

21Firma EATON wprowadziła na rynek atrakcyjną ofertę oznakowania świetlnego wyjść ewakuacyjnych. Zapewnia w ten sposób budynkom komercyjnym oświetlenie dróg ewakuacyjnych bez negatywnego wpływu na estetykę wnętrz.

Producent rozwiązań do zarządzania energią elektryczną opracował nowoczesne oświetlenie CrystalWay, wyznaczając nowe standardy projektowe, a jednocześnie zapewniając wyjątkową wydajność i pełną zgodność z najnowszymi wymogami spełniającymi normy oświetlenia awaryjnego. Łącząc ze sobą zarówno niezależny, jak i centralny system zasilania, oświetlenie CrystalWay w elastyczny sposób dostosowuje się do obiektów o wszelkich rozmiarach od biur po lotniska.


− „Przygotowanie planów i sprzętu niezbędnych do przeprowadzenia ewakuacji to jedno z najważniejszych zadań stojących przed właścicielem lub menedżerem budynku. W firmie EATON zależy nam, aby ten proces przebiegał w najprostszy możliwy sposób, dlatego zaprojektowaliśmy nowe oświetlenie CrystalWay z myślą o jego łatwym zintegrowaniu z budynkiem. Biorąc pod uwagę względy estetyczne, ergonomiczne i techniczne, stworzyliśmy oświetlenie, które przypadnie do gustu, użytkownikom, architektom, kierownikom obiektów oraz instalatorom, bez względu na wielkość budynku, za który są odpowiedzialni" – powiedział Jean-Luc Scheer, szef działu produktów oświetlenia awaryjnego w firmie EATON.

Produkty zostały zaprojektowane z uwzględnieniem kwestii ekologicznych, aby spełnić wymogi norm środowiskowych, a poszczególne modele zostały wyposażone w bezkadmową baterię litowo-jonową. Oprócz zachowania zgodności z wymogami z zakresu ochrony środowiska produkty CrystalWay są również zgodne z normami, takimi jak PN-EN 60598-1, PN-EN 50172 czy PN-EN 1838.

Instalatorzy cenią sobie maksymalnie ograniczoną liczbę elementów obudowy, łatwą w obsłudze skrzynkę przyłączeniową oraz szereg możliwości w zakresie montażu. Oświetlenie CrystalWay jest rozwiązaniem mieszczącym się w jednym opakowaniu, w pełni elastycznym, umożliwiającym wybór dwóch wysokości piktogramów: 100 mm oraz 150 mm, z których oba są wyposażone w jednolite i jasne źródła LED. Urządzenia oferują oznakowanie jednostronne i obustronne oraz akcesoria pozwalające na podwieszenie do sufitu lub zamocowanie na ścianie, co pozwala na wiele możliwości montażu.

Aby zapewnić optymalną wydajność zarówno w oświetlonych, jak i ciemnych pomieszczeniach, poszczególne modele zostały wyposażone w konfigurowalne poziomy natężenia oświetlenia w zakresie od 50 do 500 cd/m2. Obniżone koszty eksploatacji i konserwacji przekładają się na dodatkowe oszczędności dla właścicieli i zarządców budynku.

Oświetlenie CrystalWay posiada technologię LED, podzespoły o długiej trwałości i jest zgodne z technologiami automatycznej kontroli, takimi jak oferowane przez firmę EATON systemy CGLine+ i CG-S. Długi okres żywotności opraw wynoszący ok. 100 000 godzin czyni te oprawy praktycznie bezobsługowymi przez cały okres ich eksploatacji.


EATON

Wyszukiwarka

like Newsletter!

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem