Od redakcji 4/2024

Okladka Ei 4
Szanowni Państwo,
Burza jest intensywnym i niebezpiecznym zjawiskiem meteorologicznym, któremu towarzyszą wyładowania elektryczne w postaci piorunów. Błyskawice są potężną siłą natury, a w miejscu, w które uderzają, napięcie elektryczne może wynosić kilkaset milionów woltów oraz wywołać przepływ prądu o natężeniu 250 000 A. Moc takiego wyładowania sięgająca nawet 700 bilionów watów i ogrzane wokół do temperatury 30 000 °C powietrze mogą stać się źródłem pożaru. Piorun, szukając najkrótszej drogi do ziemi w celu wyrównania potencjału ładunków pomiędzy gruntem a chmurą, co trwa ułamek sekundy, niesie ogromną energię, która jeśli nie zostanie zneutralizowana i szybko odprowadzona do ziemi, niszczy i uszkadza wszystko, co spotka na swojej drodze.
Więcej…

List do redakcji

Szanowni Państwo,

po ponad 3 miesiącach milczenia, spowodowanego kłopotliwymi i czasochłonnymi procedurami antymonopolowymi, możemy poinformować o ostatecznym przejęciu udziałów w Elektroskandia Polska przez grupę Wuerth. W ten sposób W.EG Polska Sp. z o.o. staje się holdingiem mającym dwie firmy operacyjne i strukturę wspólną, koordynującą ich działania.

W roku 2015 Elektroskandia i Fega zrealizowały obrót, który stawia grupę W.EG Polska na 3 miejscu wśród jednolitych firm na naszym rynku.

W.EG Polska ma ambicje szybkiego rozwoju i umacniania swojej pozycji. Wraz z zarządami obu firm szybko opracujemy plan działania i współdziałania, zreformowania logistyki i wzmocnienia struktur. Celem jest znalezienie właściwego i widocznego miejsca na polskim rynku, z wykorzystaniem wszelkich dostępnych kanałów sprzedaży. Jesteśmy na rynku od wielu lat, znamy go bardzo dobrze i jesteśmy w stanie konkurować z każdym, wspierając się wzajemnie i korzystając ze wsparcia właściciela.
Wuerth jest grupą rodzinną, zupełnie odmienną od międzynarodowych spółek giełdowych. Odmienną pod każdym względem – właściciel jest łatwy do wskazania, planowanie jest długoterminowe, a budowanie dobrych relacji z pracownikami i partnerami handlowymi najważniejsze.
Szefów 3 firm grupy W.EG Polska nie musimy Państwu przedstawiać. Panowie Paweł Jaworski i Maciej Maćkowiak będą odpowiedzialni za bieżące zarządzanie i za wyniki obu spółek – odpowiednio Fega Poland i Elektroskandia Polska.

Holdingiem w Polsce kieruje Ryszard D'Antoni jako prezes W.EG Polska Sp. z o.o. Koordynacja, szukanie synergii, inicjowanie dyskusji wewnętrznych i nadzorowanie podstawowych wskaźników związanych z działalnością spółek operacyjnych – tak widzimy podstawowe zadania naszej ministruktury.
Pierwszym krokiem w nowej sytuacji będzie stworzenie prawdziwego magazynu centralnego, który będzie służył obu firmom. Większość odpowiedzialności za to weźmie na siebie Elektroskandia i będzie on usytuowany w najbliższej okolicy Poznania. Wstępna umowa jest już zawarta, a ostateczna decyzja zapadnie „na dniach". Magazyn nie rozwiąże wszystkich problemów, ale pozwoli na znaczne usprawnienie dostaw i poprawę codziennego funkcjonowania obu firm.
Zbudujemy nowoczesne organizacje, mogące stawić zwycięsko czoła wszelkim wyzwaniom, których z pewnością w najbliższym czasie nie braknie.
Będziemy szukać wśród dostawców partnerów zdecydowanych wesprzeć nas w wysiłkach oraz towarzyszyć procesowi zmian wewnętrznych i ewolucji struktur, w sposób trwały i systematyczny. Spotkania z zainteresowanymi producentami będą jednym z ważniejszych działań W.EG Polska w najbliższym czasie. Będziemy również szukać synergii z firmami Grupy W.EG w innych krajach, chociaż doświadczenie uczy, że w Europie rynki krajowe bardzo się różnią. Nie ma prostych, oczywistych metod współpracy transgranicznej. Jesteśmy jednak pewni, że uda nam się znaleźć wspólne rozwiązania.

Zachęcamy do kontaktu z nami.

 

 

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem