Od redakcji 8/2018

EL 8 2018 INTERNETDrodzy Czytelnicy,

do Waszych rąk oddajemy ostatni w tym roku numer „Elektroinstalatora”. Dziękujemy za zainteresowanie czasopismem i jednocześnie zapraszamy do pozostania z nami w przyszłym roku. W 2019 roku zwiększamy liczbę „Elektroinstalatora" do 10 numerów!

W sezonie zimowym do ochrony gruntu oraz dachu przed śniegiem i lodem przydają się systemy przeciwoblodzeniowe zbudowane na bazie stałooporowych lub samoregulujących przewodów grzejnych.

Więcej…

Profesjonalne systemy oznaczeń firmy BRADY

Oznaczniki kablowe – rurki termokurczliwePoprawne i czytelne oznaczenie instalacji i urządzeń jest jednym z podstawowych wymagań w zakresie budowy systemów elektrycznych i automatyki. Dzięki oznaczeniom eksploatacja jest bardzo wygodna, a czas usunięcia awarii skraca się do minimum.

Firma BRADY ma szeroką ofertę oznaczników oraz etykiet do profesjonalnych zastosowań w ciężkich warunkach przemysłowych. Wśród nich są oznaczniki kabli i przewodów, a także cała gama etykiet do oznaczania przewodów, urządzeń i aparatów oraz etykiet ogólnego przeznaczenia.

Oznaczniki kablowe
Bardzo powszechne wśród oznaczników kablowych są poliolefinowe koszulki termokurczliwe PermaSleeve. Oznaczniki te charakteryzują się stopniem kurczenia 3:1, spełniają również normy SAE AMS-DTL-23053/5 klasy 1, SAE-AS-81531, MIL-STD-202, a także UL224. Oznaczniki dostępne są w formie gotowych koszulek lub ciągłych rurek do samodzielnego nacinania.

Etykiety samolaminujące do opisywania przewodówCiekawym rozwiązaniem są również winylowe etykiety samolaminujące się. Zadrukowana część etykiety zostaje przesłonięta przez część przezroczystą. Tak przygotowany oznacznik jest odporny na działanie wody, oleju, rozpuszczalników oraz ścieranie.

Etykiety do zastosowań w przemyśle
W zakresie etykiet samoprzylepnych BRADY stara się sprostać wszystkim wymaganiom instalatorów. Etykiety wykonywane są z wielu materiałów. W połączeniu z odpowiednio mocnym klejem pozwala to zagwarantować trwałe oznaczenie w nawet bardzo nieprzyjaznym środowisku i podłożu. Można wyróżnić etykiety poliestrowe, winylowe, nylonowe, matowe lub w połysku, metalizowane, metaliczne, z mocnym klejem akrylowym lub agresywnym klejem na bazie gumy, w dowolnych kolorach.

 

(...)

 

Bartłomiej Kocik
ASTAT

Pełna wersja artykułu w EI 4/2015 do zakupu na portalu www.e-czasopismo.pl oraz www.magazyn-online.com

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem