Od redakcji 8/2018

EL 8 2018 INTERNETDrodzy Czytelnicy,

do Waszych rąk oddajemy ostatni w tym roku numer „Elektroinstalatora”. Dziękujemy za zainteresowanie czasopismem i jednocześnie zapraszamy do pozostania z nami w przyszłym roku. W 2019 roku zwiększamy liczbę „Elektroinstalatora" do 10 numerów!

W sezonie zimowym do ochrony gruntu oraz dachu przed śniegiem i lodem przydają się systemy przeciwoblodzeniowe zbudowane na bazie stałooporowych lub samoregulujących przewodów grzejnych.

Więcej…

DDS-CAD – unikalne rozwiązanie dla inżynierów branży energetyki słonecznej

2014-02-26-1Stworzone przez Data Design System oprogramowanie umożliwia planowanie i projektowanie systemów fotowoltaicznych do wielu zastosowań. System montażowy na dachu lub elewacji czy instalacje wolno stojące, mogą zostać w pełni zaprojektowane, zasymulowane oraz zaprezentowane w 3D.

 

Oprogramowanie dla danej lokalizacji geograficznej pobiera dane o pozornym ruchu słońca, umożliwiając sprawdzenie zacienienia obiektów. Do celów prezentacyjnych można także utworzyć animowane symulacje w postaci obrazu lub filmu dla różnych miesięcy, dni oraz godzin.

 

Symulacja, wizualizacja oraz tworzenie pełnej dokumentacji

Dzięki możliwości wizualizacji, DDS-CAD PV pozwala użytkownikom zasymulować system na wiele sposobów. Możliwość tworzenia dokumentacji systemu, a w szczególności tworzenie planów instalacji, sprawia że DDS-CAD PV jest narzędziem, które przynosi wymierne korzyści specjalistom ds. energetyki słonecznej.

 

2014-02-26-2

Rys. 1. Schemat połączeń 20 modułów CdTE zintegrowanych z fasadą słupowo-ryglową

 

Zintegrowany moduł Polysun Inside

Dodatkowym elementem rozbudowy DDS-CAD jest możliwość zainstalowania zaawansowanego oprogramowania Polysun od VELA SOLARIS. Dzięki pełnej integracji programu z wtyczką Polysun Inside, DDS-CAD PV jest w stanie na podstawie globalnych danych pogody, precyzyjnie obliczyć rentowność kompletnych systemów fotowoltaicznych. Automatyczne dopasowywanie falowników z wszechstronnej bazy oraz zestawienie danych modułów to tylko nieliczne możliwości, jakie oferuje użytkownikowi moduł Polysun Inside w DDS-CAD.

 

(...)

 

Paweł Kogut
Menadżer produktu DDS-CAD

 

Pełna wersja artykułu w EI 02/2014 do zakupu na portalu www.e-czasopismo.pl

 

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem