Od redakcji 7-8/2017

Szanowni Państwo,Okladka
Od nowego roku czasopismo „Elektroinstalator” będzie miało nowego wydawcę. Opiekuńcze skrzydła nad tym najstarszym w branży elektroinstalacyjnej tytułem roztoczyło Wydawnictwo SIGMA-NOT.

Więcej…

Nowość! Gniazda z samozaciskami Berker by Hager – bezpieczeństwo i komfort montażu

32Gniazda zasilające to podstawowe narzędzie pracy instalatorów, dlatego tak istotne jest, by ich montaż był szybki i prosty, a surowce przeznaczone do ich produkcji – bezpieczne i trwałe. Podążając za potrzebami elektryków, firma Hager poszerzyła swoją ofertę o gniazda z samozaciskami, które już teraz dostępne są w standardzie obok uznanych gniazd z zaciskami śrubowymi.

Wraz ze wzrostem ilości odbiorników energii elektrycznej rośnie zapotrzebowanie na punkty zasilające w domu. Wybierając gniazda, należy wziąć pod uwagę nie tylko niską cenę, ale przede wszystkim wysoką jakość materiałów, walory funkcjonalne, a także szybkość montażu.

Inżynierowie z Hager Group udoskonalają wszystkie produkty tak, by jak najlepiej sprawdzały się w codziennym użytkowaniu montażystów. Aby zadowolić swoich odbiorców, stworzono specjalne gniazdka z samozaciskami.

Jeden klik i gotowe!
W nowoczesnym budownictwie inwestorzy stawiają na oryginalny design oraz na bardzo dobrej jakości materiały konstrukcyjne. Podczas prac wykończeniowych zależy im na tym, aby przeprowadzane były szybko i sprawnie, dlatego poszukują produktów, które sprostają ich wymaganiom. Gniazda z samozaciskami oferowane przez firmę Hager zaprojektowano dla większego komfortu pracy instalatorów. Główną zaletą produktu jest łatwy i sprawny montaż bez użycia wkrętaka, co pozwala skrócić czas pracy nawet o 50%. Przekłada się to na sprawniejsze ukończenie prac wykończeniowych, a to z kolei związane jest z oszczędnościami dla inwestora.

Mało skomplikowana, intuicyjna instalacja pozwala uniknąć błędów podczas montażu oraz ułatwia ewentualny demontaż gniazda. System samozacisków umieszczonych tylko z jednej strony gniazda sprawdza się idealnie, szczególnie w miejscach o ograniczonym dostępie, gdzie użycie narzędzia jest utrudnione. Dodatkowo gniazda z samozaciskami ułatwiają podłączenie przewodów o różnych przekrojach, ponieważ zacisk w szybkozłączce zagwarantuje pewny, stały i niezmienny docisk w odpowiednim miejscu. Dodatkowym walorem gniazdek z samozaciskami jest możliwość stosowania ich w środowiskach, w których występują drgania, np.: pracujące maszyny. Tym samym prace instalatorskie, budowlane i wykończeniowe mogą być wykonywane jednocześnie bez obawy o uszkodzenie mechanizmu.

Budowa gniazdek
Wyjątkowość gniazd zasilających marki Berker by Hager to nie tylko łatwość montażu, ale również przemyślana budowa. Gniazda mają galwaniczne odseparowanie pierścienia nośnego od elementów czynnych, zapobiegające pojawieniu się napięć indukowanych oraz wyraźny nadruk na froncie mechanizmu, mówiący o maksymalnej dopuszczalnej obciążalności. Wysokiej jakości pierścień nośny, bez ostrych krawędzi, umożliwia montaż na miękkich powierzchniach, a dodatkowe specjalne oznaczenia wspomagają poziomowanie gniazda. Dodatkowo krzyżowe śruby pazurków rozporowych mają teraz nowy zoptymalizowany gwint, pozwalający szybciej dokonać montażu lub demontażu, a przemyślana konstrukcja otwartych pazurków zapobiega uszkodzeniu przewodów w trakcie prac instalatora. Co więcej, aby ograniczyć zagrożenie skaleczeniem, pazurki umieszczone w cokole są schowane. Komfort montażu przewodów gwarantuje zoptymalizowana konstrukcja przyłączy, natomiast szybki i prosty demontaż zapewniają łatwe w obsłudze przyciski zwalniania.

Gniazda z samozaciskami Berker by Hager zostały stworzone, aby uczynić pracę instalatorów szybszą, łatwiejszą oraz bardziej bezpieczną. Przekłada się to także na oszczędność czasu oraz ograniczenie kosztów powstania inwestycji. Dodatkowo dzięki systemowi one.platform, do jednolitych mechanizmów można dobrać dowolną ramkę z ulubionej kolekcji serii wzorniczych Berker by Hager.


Hager Polo

Wyszukiwarka

like Newsletter!

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem