Od redakcji 7-8/2017

Szanowni Państwo,Okladka
Od nowego roku czasopismo „Elektroinstalator” będzie miało nowego wydawcę. Opiekuńcze skrzydła nad tym najstarszym w branży elektroinstalacyjnej tytułem roztoczyło Wydawnictwo SIGMA-NOT.

Więcej…

Po prostu „kwadrat”!

Seria Berker B. Kwadrat sprawdzi się nie tylko w domach wielorodzinnych czy mieszkaniach, ale także w budynkach użyteczności publicznej, gdzie wytrzymałość i bezpieczeństwo mają szczególne znaczenie. Szpitale, budynki biurowe, hotele i wszystkie tego typu obiekty znacznie bardziej i częściej narażone są na czynniki, które powodują zniszczenia.

Łączniki Berker B. firmy HAGER

Dlatego wyjątkowo ważne jest zastosowanie materiałów, które zapewniają maksymalną niezawodność, nawet przez kilkadziesiąt lat eksploatacji. Seria Berker B. Kwadrat, dzięki unikalnym mechanizmom i tworzywom użytym do produkcji, gwarantuje najwyższy poziom niezniszczalności w prawie każdych warunkach. Gniazda i łączniki B. Kwadrat wykonane są z tworzyw mocznikowych – materiału wysokiej jakości, spełniającego wszelkie stawiane osprzętowi wymagania mechaniczne i elektryczne. Oznacza to wysoką odporność na stosowanie chemicznych środków czyszczących oraz na zadrapania. Produkty wykonane są z antystatycznego tworzywa, natomiast ergonomiczny design, oparty na kwadracie, gwarantuje prostotę obsługi. Zastosowanie ramek wielokrotnych umożliwia montaż do pięciu elementów. Dostępne są kolory: biały z połyskiem, kremowy z połyskiem, antracyt matowy i alu matowy.

Dodatkowe wyposażenie
Jeżeli lubisz radio i nie wyobrażasz sobie np. poranka w kuchni bez newsów czy ulubionych przebojów, właściwym rozwiązaniem dla Ciebie jest Berker Radio Touch. To intuicyjne, bardzo proste w obsłudze radio z przestrzennym, dotykowym panelem sterującym. W kwadratowej ramce zamkniętych jest wiele przydatnych funkcji: wyszukiwanie i zapisywanie stacji, data, godzina, tryb czuwania, budzik.

Gniazda Berker B. firmy HAGER

Systemy poprawiające jakość życia
Budynki użyteczności publicznej (zgodnie z normą DIN 18040-1) muszą być wyposażone w toalety dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Również w budynkach pojawia się coraz większe zapotrzebowanie na elektronicznych „pomocników". Seria Berker B. Kwadrat spełnia te wymagania oferując rozbudowany system alarmowy. System dostarczany jest jako kompletny, gotowy do instalacji zestaw. Jak działa? Sygnał alarmowy uruchamiany jest za pomocą łącznika pociąganego, znajdującego się obok WC. Należy zainstalować go w taki sposób, aby np. w razie upadku sznur był dostępny również w pozycji leżącej. Nagły przypadek sygnalizowany jest na korytarzu za pomocą sygnałów optycznych i dźwiękowych. Dla zapewnienia jeszcze większego bezpieczeństwa istnieje możliwość instalacji dodatkowego przycisku przywołania oraz dodatkowego modułu sygnalizacji/kasowania, np. w centrali dozorcy lub przy recepcji.

Na podstawie materiałów firmy HAGER

Wyszukiwarka

like Newsletter!

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem