Od redakcji 7-8/2017

Szanowni Państwo,Okladka
Od nowego roku czasopismo „Elektroinstalator” będzie miało nowego wydawcę. Opiekuńcze skrzydła nad tym najstarszym w branży elektroinstalacyjnej tytułem roztoczyło Wydawnictwo SIGMA-NOT.

Więcej…

Kompaktowe złączki szynowe PTT z odłącznikiem nożowym

20140827phoenix160Różne obszary zastosowań wymagają złączy o różnych elementach rozłączających. Zastosowaniem złączek z odłącznikiem są miejsca, gdzie wymagana jest możliwość odłączenia obwodów i widoczna w nich przerwa. Firma PHOENIX CONTACT oferuje złącza odłącznikowe i złącza z odłącznikami nożowymi o obciążalności prądowej sięgającej 31 A i maksymalnym napięciu znamionowym równym 1000 V.

Przy zaledwie 3,5 mm szerokości nowe złączki szynowe jednoczą teraz w sobie zalety zacisków Push-in i odłączanie nożowe dla przewodów do 1,5 mm2. Dzięki temu złączki szynowe nadają się zwłaszcza do oprzewodowania sygnałów w warunkach ograniczonej przestrzeni.
Dzięki beznarzędziowej technologii połączeń sprężynowych Push-in można wykonywać oprzewodowanie w łatwy i szybki sposób przez niewymagające siły wtykanie. Nawet cienkie przewody od 0,34 mm2 można bezpiecznie podłączać bez użycia narzędzi. Aby odłączyć przewód, wystarczy po prostu nacisnąć przycisk odryglowania.

572 sygnałów na jednym metrze, za pomocą zajmujących mało miejsca dwupoziomowych złączek szynowych z odłącznikiem, pozwala realizować gęstość sygnałów nieosiągalną dotąd dla standardowych złączek listwowych o typowej szerokości 5,2 mm.

Jednoznaczne kolory poziomów zapewniają bezpieczniejszą obsługę – nóż odłącznika i przycisk uwalniający przewód w tym samym kolorze na poszczególnych poziomach tworzą jasne przyporządkowanie poziomów przyłączania przewodów i odłączania obwodów.

(PHOENIX CONTACT)

Wyszukiwarka

like Newsletter!

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem