Od redakcji 7-8/2017

Szanowni Państwo,Okladka
Od nowego roku czasopismo „Elektroinstalator” będzie miało nowego wydawcę. Opiekuńcze skrzydła nad tym najstarszym w branży elektroinstalacyjnej tytułem roztoczyło Wydawnictwo SIGMA-NOT.

Więcej…

Wyroby LAPP KABEL trudnych przemysłowych warunków się nie boją

50 1Firmy branży motoryzacyjnej są uważane za najbardziej wymagających odbiorców technologii przemysłowych. W fabrykach światowych koncernów samochodowych jakość jest priorytetem, bo to ona przekłada się nie tylko na postrzeganie danej marki, ale także na wydajność produkcji, ewentualne braki i reklamacje, a to w konsekwencji na koszty.

Uwarunkowania te są doskonale znane firmie M+P Przemysłowe Urządzenia Myjące S.A. w Tczewie, która od lat z powodzeniem dostarcza swoje innowacyjne technologie producentom najbardziej rozpoznawalnych marek samochodów na całym świecie. Tworzone przez nią linie technologiczne pozwalają między innymi na: mycie, odtłuszczanie, fosforanowanie, konserwację, mycie na sucho, mycie ultradźwiękowe, mycie parą, gradowanie pod wysokim ciśnieniem lub szczotkami, suszenie ciepłym powietrzem oraz suszenie próżniowe. Artykuł prezentuje wybrane produkty LAPP KABEL stosowane w tych wyjątkowych urządzeniach.

 

Olflex Robust FD – wyjątkowo odporny i giętki
50 2Szeroka gama rodzajów izolacji oraz typów wykonań pozwala na dobranie odpowiedniego przewodu w zależności od warunków, którym musi sprostać. W trudnym otoczeniu przemysłowym mają zastosowanie przewody Olflex Robust serii FD. Ich wyjątkowa odporność chemiczna jest osiągana dzięki zastosowaniu specjalnej izolacji (zarówno żył, jak i płaszcza zewnętrznego) z bezhalogenowego tworzywa TPE (do wewnątrz i na zewnątrz). Są dzięki temu odporne na różnego rodzaju oleje i chemikalia w szerokim zakresie temperatury (od -50 do 110°C). Olflex Robust pozwalają także na trwałe połączenia w przemyśle spożywczym, gdzie mają kontakt z olejami roślinnymi, zwierzęcymi, jak również z różnego typu chemią czyszczącą (mycie).

 

(...)

 

Szymon Horbarczek
Autor jest pracownikiem firmy LAPP KABEL Sp. z o.o.

 

Pełna wersja artykułu w EI 7-8/2014 do zakupu na portalu www.e-czasopismo.pl oraz www.magazyn-online.com

 

Wyszukiwarka

like Newsletter!

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem